tajnostkárka
16.01.08,13:59
Dobrý deň prajem,kúpili sme starší rodinný dom,na ktorom chceme meniť okná,poraďte mi prosím načo si dávať pozor pri výbere,čo to znamená 5-komorové atď,som v tom úplný laik.Počula som,že jedno okno môže stáť 25000,bývam v Nitrianskom kraji,neviete mi poradiť nejakú fajn firmu,aj cenovo prístupnú?ďakujem
Chobot
16.01.08,13:18
Dobrý deň prajem,kúpili sme starší rodinný dom,na ktorom chceme meniť okná,poraďte mi prosím načo si dávať pozor pri výbere,čo to znamená 5-komorové atď,som v tom úplný laik.Počula som,že jedno okno môže stáť 25000,bývam v Nitrianskom kraji,neviete mi poradiť nejakú fajn firmu,aj cenovo prístupnú?ďakujem

Neviem, či si tu niekto dá tú námahu a podrobne ti vysvetlí všetky pojmy, ale lepšie je otvoriť si stránky niekoľkých výrobcov plastových okien a tam je pekne vysvetlené, aké je 3, 4, 5 a viackomorové okno, vidíš tam prierezy, máš tam kopec technických parametrov.

Až si to naštuduješ, potom sa opýtaj niečo konkrétne.
svojar
16.01.08,15:51
Napr. www.slovakaktual.sk alebo www.incon.sk
subard
16.01.08,16:00
S Incon si dovolim nesuhlasit nemal som dobru skusenost,mali inzerat zlava 40% ale az pri kalkulacii mi povedali ze to je len na skla, ze to zabudli dat v inzerate.Bolo tam kvoli tomu plno ludi a odisli ako ja. So zlavou boli drahsi ako ostatni.Poradim rozmyslaj do predu o roletach vonkasich potom je neskoro.Vela uspechu
svojar
16.01.08,19:24
Záleží asi na mieste predaja. My sme sa i Inconom v SNV vždy dohodli. Nám robili v rodine 3 byty aj dosť v činžiaku i v meste. Teraz je v Krompachoch najžiadanejší Slovakaktual pretože si tu otvoril aj pobočku.
Taktiež je treba sa pozrieť na "regionálnych"predajcov - v Nitre -neviem.
misomiso
16.01.08,19:35
V ZM je Fenestra. Mne dali na dom v PP vobec najlepsiu ponuku, okna su velmi kvalitne. Pouzivaju sklo s Nitry, co je vraj jediny kvalitny vyrobca u nas.

Nechaj si spravit rozne ponuky a porovnaj. S jednym ale musis ratat, najlepsie ceny su vzdy na jesen a v zime, teraz na jar zacnu opat stupat.
subard
16.01.08,19:50
Súhlasim s Tebou iny kraj iny mrav v Ke to bolo tak
matulienkao
17.01.08,08:42
mám k tomuto všetkému otázku,vypracovanie rozpočtu na okná,aj keď ide len o ifo je zadarmo?Na mnohých stránkach firiem som videla,že predbežné kalkulácie,ale uvádza sa tam aj meno aj adresa, a čo keď mi ich ponuka nebude vyhovovať,čo potom?Poviem,že to nechcem a za tú kalkuláciu bude treba zaplatiť,a môžem si to dať urobiť u viacerých firiem?
misomiso
17.01.08,08:51
samozrejme ze zadarmo. Ale preco sa pytate vsetko na Porade? Ved sa kludne moze stat, ze doteraz bolo zadarmo, ale teraz prave napadne nejaku firmu vyberat.

Tebe tu ludia v dobrej viere poradia, a ty sa nakoniec dostanes do nejakych problemov, pretoze odkliknes alebo podpises nieco, co bude treba platit. Ved na veci, tykajuce sa XY sa pytam XY, nie na Porade.
Chobot
17.01.08,08:52
mám k tomuto všetkému otázku,vypracovanie rozpočtu na okná,aj keď ide len o ifo je zadarmo?Na mnohých stránkach firiem som videla,že predbežné kalkulácie,ale uvádza sa tam aj meno aj adresa, a čo keď mi ich ponuka nebude vyhovovať,čo potom?Poviem,že to nechcem a za tú kalkuláciu bude treba zaplatiť,a môžem si to dať urobiť u viacerých firiem?

Ešte som sa nestretol, že by nejaká firma chcela za kalkuláciu zaplatiť. Môžeš si nechať vypracovať aj 10 cenových ponúk a vyberieš si jednu. Ostatným buď sa len pekne poďakuješ za ponuku, alebo sa ani nemusíš ozvať (ale zo slušnosti by sa patrilo:rolleyes:).
Chobot
17.01.08,08:56
samozrejme ze zadarmo. Ale preco sa pytate vsetko na Porade? Ved sa kludne moze stat, ze doteraz bolo zadarmo, ale teraz prave napadne nejaku firmu vyberat.

Tebe tu ludia v dobrej viere poradia, a ty sa nakoniec dostanes do nejakych problemov, pretoze odkliknes alebo podpises nieco, co bude treba platit. Ved na veci, tykajuce sa XY sa pytam XY, nie na Porade.

mimotemy
Presne tento istý pocit začínam mať aj ja. Ľudia sa radšej opýtajú na Porade, že "či nejaká inštitúcia bude od nich vyžadovať aj ten a ten dokument", než by si zavolali do tej inštitúcie a priamo sa opýtali či chcú ten a ten dokument.

Alebo sú lenivý zadať si do internetového vyhľadávača pár kľúčových slov, radšej sem dajú otázku, nech im nejaký iný iniciatívny blbec vyhľadá konkrétne informácie, načo by oni hľadali na internete (napr. včerajšie svadobné auto (http://www.porada.sk/t69615-auto-na-svadbu.html)).

Tuším sa Porada mení z odborného fóra na vyhľadávacie informačné centrum pre lenivých.

Sorry, ak som sa niekoho dotkol, ale nedalo mi to...:cool:
subard
17.01.08,10:21
Pozri, nie všetci vedia kde to hladať aj ja mam s tým problem vysvetlit,že na prehliadaťči to najde skô,r ale musis to brat tak, tieto odpovede su relevantne od ludi co uz s tym maju skusenost, preto sa chcu poradit a ako pozeram aj ty si uz vela ludom poradil, preto su tu na stranke aby im ludia so skusenostami dali radu, nie vsetky firmy su kóšer.Som tu len kratko ale našiel som niekoľko dobrých rád.Tak sa na nich nehnevaj pekny den
Chobot
17.01.08,10:46
Pozri, nie všetci vedia kde to hladať aj ja mam s tým problem vysvetlit,že na prehliadaťči to najde skô,r ale musis to brat tak, tieto odpovede su relevantne od ludi co uz s tym maju skusenost, preto sa chcu poradit a ako pozeram aj ty si uz vela ludom poradil, preto su tu na stranke aby im ludia so skusenostami dali radu, nie vsetky firmy su kóšer.Som tu len kratko ale našiel som niekoľko dobrých rád.Tak sa na nich nehnevaj pekny den

Ja sa na nich nehnevám, len nechápem, prečo si niekto nemôže nejakú úplnú banálnosť, čo je jednoduchšíe než registrácia na porade, nájsť sám. Potom taký iniciatívny člen má robotu s tým aby to miesto nich našiel (myslím tým seba, viem, že nemusím, ale mne to nedá neporadiť...:cool:).
štrkač
17.01.08,12:31
Ako sa hovorí,:Všetko je na webe.
Oslov viac firiem pre vypracovanie ponuky, všímaj si cenu, termíny, čo všetko obsahuje základná cena. Každá firma má nejaké akcie (doplnky v cene), špaletovanie,žaluzie atď.
Potom len uváž svoje finančné možnosti a môžeš začať.
mackx
18.01.08,18:42
skús osloviť firmu inter okno z komárna mne v nitrianskom kraji montovali a som spokojný tunajšie firmy od Nitry po Topoľčany ponúkali ceny od 43,000 do 55,000 a maďari došli zamerali vymenili za 36,700 aj s parapetmi, sieťkami proti hmyzu aj so žalúziami a to sa trepali z Komárna do Dolných Lefantoviec nooo
adi11
19.01.08,10:47
skús osloviť firmu inter okno z komárna mne v nitrianskom kraji montovali a som spokojný tunajšie firmy od Nitry po Topoľčany ponúkali ceny od 43,000 do 55,000 a maďari došli zamerali vymenili za 36,700 aj s parapetmi, sieťkami proti hmyzu aj so žalúziami a to sa trepali z Komárna do Dolných Lefantoviec nooo
len 36 tisíc zobrali a to za koľko okien ?ja chcem tiež dať vymeniť 2 okná v NR tak by som tiež volala radšej madarov, ked sú lacnejší
Tanče
19.01.08,11:54
Z vlastnej skusenosti radím, ak neobjednávaš priamo od výrobcu ale cez "montážnych firiem, oklepni si či sú seriózni. Podktorí poberú zálohy, z ktorých si vyfinancujú staré dlžoby a ked uz je toho vela a nestíha platit, firmy mu odmietajú robit aj dalsie okná a tak môžeš príst o zálohu a okná mať nebudeš...
adi11
19.01.08,13:22
No tak to ja by som nikdy nikomu nedala zálohu bez podpísanej zmluvy.Je určite lepšie objednať firmu, ktorá je známa a dobre robí, lenže tá je aj drahšia.Ešte k tým zálohám - preferujem u súkromníkov najprv práca potom pláca.
sea
19.01.08,13:31
potom sa ešte robí taká finta že si necháš vypracovať cenovú ponuku v jednej firme a s tou obídeš ďalšie firmy, mám skúsenosť že sa vždy nájde firma ktorá ti to vyrobí lacnejšie - biznis je biznis
adi11
19.01.08,13:34
potom sa ešte robí taká finta že si necháš vypracovať cenovú ponuku v jednej firme a s tou obídeš ďalšie firmy, mám skúsenosť že sa vždy nájde firma ktorá ti to vyrobí lacnejšie - biznis je biznis
Dakujem za veľmi dobrý nápad.
mackx
22.01.08,20:07
tí maďari mi montovali 3 plastové okná 5 kom. profil argónom plnené sklá koef. 1,0 rozmerov 1,8 x 1,4 m prišli pomerali odišli potom prišli ráno o 8,30 a o 12,30 som mal hotovo a to sa ku mne trepali za tú cenu z komárna až do Lefantoviec pravdu vravím či píšem, keď neveríš, tak môžeme hodiť debatu privat mackx zavinák post.sk
LLilly1
27.01.08,21:18
My sme si dali robit plastové okná a dvere na cely byt, i dom a bola to firma z okolia Nitry, mali naozaj fantasticku cenu a su i ochotny. Predsa si nebudem davat robit od Komárna okna teraz mozno spravia dobre ale co ked bude reklamacia, usadili sa mi okna lebo boli velke stacilo iba zavolat dohodli sme sa kedy mozu prijst a uz tu boli, a spravili to. Proste nasi znamy i rodina len vylucne od nich bereme okna lebo maju i kvalitne a cenovo vyhodne ponuky. Vsak skus im poslat rozmery, neboj za cenovu ponuku nepýtaju nič, ba ked chces tak ti i poštou pošlu. Ich mailova adresa je: europlastplus zavinac gmail bodka com
najag
28.01.08,08:30
Podla mojich skusenosti vypracuje cenovu ponuku kazda solidna firma. Ja som ich nechal urobit asi 14 cenovych ponuk cez internet, mal som ich vsetky v priebehu par dni. Je treba si ale uvedomit, od coho sa odvija cena okna. Od kvality skla, od kvality otvaracich mechanizmov, od kvalitych ramikov, od kvality profilov.....takze okna mozu byt naozaj lacne, ale ako vysledok lacnych komponentov, ktore boli pouzite. Su skusenosti, ze jedno si vo firme objednate, ale druhe dostanete, pretoze do okna uz nikto nevidi. Takze namiesto 5 komoroveho profilu moze byt aj troj, namiesto prestupoveho cinitela skla 1,1 moze byt 1,4......Aj ked niektori ponukali az 50 % zlavy, v skutocnosti sa cenove ponuky vzajomne lisili velmi malo.Co rozhoduje o zlave , to si kazdy chytrejsi domysli, preto treba jednat priamo s vyrobcom okien a nie cez garazove firmicky, ktore dnes su, zajtra uz neexistuju. V cene je zahrnuta aj zaruka, ja ju mam 10 rokov, je to rozdiel oproti ostatnym zarukam. A nie je dolezita iba kvalita okna, dolezita je kvalita montaze, dolezita je kvalita technologickeho postupu pri montazi. Mne pozakryvali vsetko este raz svojim materialom, ked odchadzali, tak povysavali vsetko svojim vysavacom, vsetko odviezli a po nich ostal iba spokojny pocit. Okna su velka investicia dost, treba si ju zvazit a premysliet. Dnes velke firmy montuju na oboch koncoch republiky, takze casto je dobry sedliacky rozum a nic ine.
leonq
28.01.08,11:02
najag: prosim posli mi cez SS kontakt na firmu, ktoru spominas, hladam spolahliveho dodavatela s dobrou pracou, za kvalitu si rad priplatim! dakujem
Štefka 64
21.02.08,10:49
Tak isto sme si dali spraviť kalkuláciu cez internet,nikomu sme nič neplatili. Treba si dať vypracovať viac ponúk,a rozhodnúť sa ktorá bude najviac výhodná.
branislavp
19.09.08,22:36
Podla mojich skusenosti vypracuje cenovu ponuku kazda solidna firma. Ja som ich nechal urobit asi 14 cenovych ponuk cez internet, mal som ich vsetky v priebehu par dni. Je treba si ale uvedomit, od coho sa odvija cena okna. Od kvality skla, od kvality otvaracich mechanizmov, od kvalitych ramikov, od kvality profilov.....takze okna mozu byt naozaj lacne, ale ako vysledok lacnych komponentov, ktore boli pouzite. Su skusenosti, ze jedno si vo firme objednate, ale druhe dostanete, pretoze do okna uz nikto nevidi. Takze namiesto 5 komoroveho profilu moze byt aj troj, namiesto prestupoveho cinitela skla 1,1 moze byt 1,4......Aj ked niektori ponukali az 50 % zlavy, v skutocnosti sa cenove ponuky vzajomne lisili velmi malo.Co rozhoduje o zlave , to si kazdy chytrejsi domysli, preto treba jednat priamo s vyrobcom okien a nie cez garazove firmicky, ktore dnes su, zajtra uz neexistuju. V cene je zahrnuta aj zaruka, ja ju mam 10 rokov, je to rozdiel oproti ostatnym zarukam. A nie je dolezita iba kvalita okna, dolezita je kvalita montaze, dolezita je kvalita technologickeho postupu pri montazi. Mne pozakryvali vsetko este raz svojim materialom, ked odchadzali, tak povysavali vsetko svojim vysavacom, vsetko odviezli a po nich ostal iba spokojny pocit. Okna su velka investicia dost, treba si ju zvazit a premysliet. Dnes velke firmy montuju na oboch koncoch republiky, takze casto je dobry sedliacky rozum a nic ine.
POšli mi prosím kontakt na tú spoľahlivú firmu. Napíš aké máš plastové okná, profily sklá,kovanie atď. Ďakujem.
gray
19.07.09,15:08
A nie je dolezita iba kvalita okna, dolezita je kvalita montaze, dolezita je kvalita technologickeho postupu pri montazi. Mne pozakryvali vsetko este raz svojim materialom, ked odchadzali, tak povysavali vsetko svojim vysavacom, vsetko odviezli a po nich ostal iba spokojny pocit. Okna su velka investicia dost, treba si ju zvazit a premysliet. Dnes velke firmy montuju na oboch koncoch republiky, takze casto je dobry sedliacky rozum a nic ine.

@najag: ak si este spokojny s firmou ktoru spominas, prosim posli cez SS kontakt. Dakujem