Zuzanečka
11.03.05,07:45
Ahojte,
som v porade nova. Väčšinou si len prezeram prispevky a hľadam odpovede na to čo potrebujem. Potrebovala by som poradiť ohľadom Vyhlásenia o poukázaní 2% zaplatenej dane. Niečo som si už prezerala v predchádzajúcich príspevkoch porady, ale nie som o nič múdrejšia.
Takže:
vytlačila som si Potvrdenia o zaplatení dane, ale neviem čo vpísať do vyhlásenia riadok 09.
Môžu sumu 2% poukazať zamestnanci s preplatkom aj nedoplatkom?
Väčšinou mam zamestnancov s preplatom /zamestnanci na sezónne práce a boli na úrade práce + si uplatňovali úľavu na manželku/
Prosim o radu :o
anka1
11.03.05,07:01
Ahojte,
som v porade nova. Väčšinou si len prezeram prispevky a hľadam odpovede na to čo potrebujem. Potrebovala by som poradiť ohľadom Vyhlásenia o poukázaní 2% zaplatenej dane. Niečo som si už prezerala v predchádzajúcich príspevkoch porady, ale nie som o nič múdrejšia.
Takže:
vytlačila som si Potvrdenia o zaplatení dane, ale neviem čo vpísať do vyhlásenia riadok 09.
Môžu sumu 2% poukazať zamestnanci s preplatkom aj nedoplatkom?
Väčšinou mam zamestnancov s preplatom /zamestnanci na sezónne práce a boli na úrade práce + si uplatňovali úľavu na manželku/
Prosim o radu :o
Do riadku 09 vo vyhlásení vypíšeš daň z riadku 03 z Potvrdenia o zaplatení dane, t.j. daň znížená o daňový bonus.
via
11.03.05,07:02
zalezi na celkovej dani, ktorá mu vysla napr. zdanuje 15000,- tj. dan 2850,- sk, preddavkovo uhradene 3000, tak sa drzis sumy 2850,- a z toho vypocitas 2% = 57,-sk ktore mozes poukazat. suma vsak nesmie byt nizsia ako 20,-SK
Zuzanečka
11.03.05,07:39
Dík za radu.