skvrnka
16.01.08,14:01
V predchádzajúcich tlačivách sa na konci roka v decembrovom DP
vysporiadala DPH tak, že bol riadok, do ktorého
sa uviedol rozdiel medzi DPH za jednotlivé zdaňovacie
obdobia a DPH za kalendárny rok.
Teraz by sme to mali spraviť, ale neviem do ktorého riadku
nového priznania resp. či mi uniklo a už sa to nerobí.
ALBO
16.01.08,13:18
r.18 a 19
danushka
19.01.08,17:53
V predchádzajúcich tlačivách sa na konci roka v decembrovom DP
vysporiadala DPH tak, že bol riadok, do ktorého
sa uviedol rozdiel medzi DPH za jednotlivé zdaňovacie
obdobia a DPH za kalendárny rok.
Teraz by sme to mali spraviť, ale neviem do ktorého riadku
nového priznania resp. či mi uniklo a už sa to nerobí.

Rada by som sa opýtala v súvislosti s vysporiadaním DPH po prepočte koeficientom ku koncu roka nasledovné - podnikateľ za 4.Q.2007 neuskutočnil žiadne zdaniteľné obchody. Daň na vstupe 0,- daň na výstupe 0,-, mal len príjmy slobodené od DPH podľa § 37 a 39 zákona o DPH. Po požiadaní Dú o zrušenie regiestrácie mu DÚ určil posledné zdaňovacie obdobie ako 4.Q.2007. Predchádazjúca účtovníčka mu počas roka daň na vstupe neprepočítavala koeficientom, teraz mu vychádza uplatnenú DPH dodaniť. Mám tento rozdiel uviesť do riadku 19 pod znamienkom + (jedná sa o dph 19%)? Inak sa asi zmyším z toho nového tlačiva;), zdalo sa mi to omnoho jednoduchšie v starom tlačive...
Paula
20.01.08,22:33
Rada by som sa opýtala v súvislosti s vysporiadaním DPH po prepočte koeficientom ku koncu roka nasledovné - podnikateľ za 4.Q.2007 neuskutočnil žiadne zdaniteľné obchody. Daň na vstupe 0,- daň na výstupe 0,-, mal len príjmy slobodené od DPH podľa § 37 a 39 zákona o DPH. Po požiadaní Dú o zrušenie regiestrácie mu DÚ určil posledné zdaňovacie obdobie ako 4.Q.2007. Predchádazjúca účtovníčka mu počas roka daň na vstupe neprepočítavala koeficientom, teraz mu vychádza uplatnenú DPH dodaniť. Mám tento rozdiel uviesť do riadku 19 pod znamienkom + (jedná sa o dph 19%)? Inak sa asi zmyším z toho nového tlačiva;), zdalo sa mi to omnoho jednoduchšie v starom tlačive...



Vychádza to na plus v r.19. Napokon,keby nastal teoreticky prípad, že by v r.19 vychádzala suma mínusová za 4.Q (boli by istý nárok na odpočet) - ale vysporiadanie voči št. rozpočtu by dalo sumu vyššiu, než nárok na odpočet, tiež by vyšlo + v r. 19. Myslím, že už niekto plusový výsledok spomínal v príspevku.
ALBO
21.01.08,07:26
Rada by som sa opýtala v súvislosti s vysporiadaním DPH po prepočte koeficientom ku koncu roka nasledovné - podnikateľ za 4.Q.2007 neuskutočnil žiadne zdaniteľné obchody. Daň na vstupe 0,- daň na výstupe 0,-, mal len príjmy slobodené od DPH podľa § 37 a 39 zákona o DPH. Po požiadaní Dú o zrušenie regiestrácie mu DÚ určil posledné zdaňovacie obdobie ako 4.Q.2007. Predchádazjúca účtovníčka mu počas roka daň na vstupe neprepočítavala koeficientom, teraz mu vychádza uplatnenú DPH dodaniť. Mám tento rozdiel uviesť do riadku 19 pod znamienkom + (jedná sa o dph 19%)? Inak sa asi zmyším z toho nového tlačiva;), zdalo sa mi to omnoho jednoduchšie v starom tlačive...

Mali by ste sa pozrieť na § 50/4 , či naozaj vo vašom prípade ide o ročné vysporiadanie. Lebo ak ona mohla poznať K z minulého roka tak to mala uplatňovať podľa § 49/4, mala daň krátiť v príslušných zdaňovacích obdobiach. A to si myslím je dodatočné a nie ročné vysporiadanie.
Paula
21.01.08,07:30
Pravda, to ma v noci nenapalo .
danushka
21.01.08,14:30
Isté je, že v účte spomínaného pána v roku 2006 K nebol rátaný, hoci mal byť , dokonca ani príjmy oslobodené od DPH neboli v priznaniach označené, preto predpokladám doteraz DÚ nepovažoval doterajšie DP ako zle vypracované, nutnosť koeficientovať nebola zrejmá z priznaní. Ja som účtovníctvo dostala v 4.Q a predhcádzajúce Q. neboli mnou spracované, ale jednoznačne je potrebné v danom prípade DPH koeficientovať. Dotyčný pán navyše s DPH končí v 4.Q.07, tak teraz neviem či mám túto situáciu považovať ako ročné vysporiadanie dane..., odhliadnúc od vysporiadania DPH pri zrušení registrácie. No to som si ale navarila, čo teraz? Viete mi poradiť najrozumnejšie riešenie v tomto guláši?
danushka
21.01.08,14:34
A nejde mi oceniť Albo, nepustí ma to..., kým nedám niekde inde bodík, takže ALBO OCEŇUJEM SNAHU TAKTO !!! Moja úctivá poklona pred ochotou :)
timejka200
24.03.09,16:03
ak mi konateľ dáva bločky z obedov/reštaurácii nemôžem si uplatniť z toho Dph?
Andyke
24.03.09,16:14
NiE.
timejka200
25.03.09,04:17
dakujem pekne a nar. a k máme firemné auto ktoré používa konateľ a nosí mi bločky nar. z umytia auta alebo oprava tak z toho si tiež nemôžem uplatniť dph?
Zoltán Kovács
25.03.09,04:58
dakujem pekne a nar. a k máme firemné auto ktoré používa konateľ a nosí mi bločky nar. z umytia auta alebo oprava tak z toho si tiež nemôžem uplatniť dph?

Z opravy a udržby firemného (zaradeného do obch.majetku) auta sú náklady s nárokom na uplatnenie si DPH na vstupe.
timejka200
28.03.09,08:27
dakujem pekne