zajo79
16.01.08,14:09
Prosim radu. dnes som nasla na fakture z dopravy materialu zopnutu este jednu medzi cmrkami. Prislo to tak od prepravcu. Je neskoro hladat vinnika, viem, mala som si to vsimnut. Nie som ucovnik, len pripravujem a posielam podklady do externej firmy do Ba. Rok je uzavrety, vysledovky su vo Francuzsku (sme medzinarodna firma). Co teraz? Nasa uctovnicka tam tento tyzden nieje, cize nema mi kto poradit a sefovi ked sa chcem priznat chcem mat nejake riesenie. Je dost uzkoprsi, to sa napocuvam aky som nezodpovedny zamestnanec ze som is to nevsimla..ale to je do inej temy :( potrebujem radu ako postupovat, aby bola co najmensia skoda. Faktura ma splatnost 4.1., vystavena je v decembri, preprava materialu je zo dna 13.12., cast materialu sa uz spotrebovala. Ak by boli prepravcovia ochotni prerobit fakturu s datumom vystavenia januar, dalo by sa to? Co ochotni moc asi nebudu. Prosim, ak niekto vie optimalne riesenie, budem veeelmi velmi vdacna.
KvetkaK
16.01.08,13:13
Najlepšie by bolo dať to ešte do starého roku a prerobiť výsledovky poslané do Francúzska.
zajo79
16.01.08,13:14
to bohuzial nieje mozne...
Zoltán Kovács
16.01.08,13:15
Ak to nie je významná suma z hľadiska vašej firmy, tak mohlo by to ostať aj v 01/2008.
Gabi03
16.01.08,13:16
Vieš, že mi vznikol rovnaký problém? :o:D

Ja momentálne čakám na odpoveď od materskej firmy, či to môžem dať ešte do roku 2007 a prerobiť výkazy. Je to dosť veľká suma a z môjho pohladu významná položka. Ak odpovedia negatívne, neostáva nič iné len to dať do roku 2008 ako nedaňové náklady.
KvetkaK
16.01.08,13:17
Ak to nie je významná suma z hľadiska vašej firmy, tak mohlo by to ostať aj v 01/2008.
.... a bude to pripočitateľná položka.
zajo79
16.01.08,13:24
sef sa vytesuje ze zisk za minuly rok bol 26 milionov, ze aky sme dobry... tak hadam faktura na 111tisic, to moc nenabura :D

ma stve ze cely rok robim sama uzavierky, inventury, komunikujem s francuzmi, s uctovnickou.... ziadny problem. A teraz ked sa maju zvysovat platy, tak dokopem co mozem:mee:
zajo79
16.01.08,13:26
a ked nieco pokaslem, berie to sef ako strasnu tragediu, pripadam si ako nemehlo. Ze ako sa mi to mohlo stat.. Chalani vo vyrobe poseru lis, nevyraba sa tyzden, to je ok...
uz to tu do materskej musim nejako dokopat, dufam ze o rok tu uz nebudem. Vela stresu a ziadne uznanie
Tweety
16.01.08,13:27
sef sa vytesuje ze zisk za minuly rok bol 26 milionov, ze aky sme dobry... tak hadam faktura na 111tisic, to moc nenabura :D

ma stve ze cely rok robim sama uzavierky, inventury, komunikujem s francuzmi, s uctovnickou.... ziadny problem. A teraz ked sa maju zvysovat platy, tak dokopem co mozem:mee:
Nehádž flintu do žita, nie každý deň je čierny.:):):)
Gabi03
17.01.08,11:33
Vieš, že mi vznikol rovnaký problém? :o:D

Ja momentálne čakám na odpoveď od materskej firmy, či to môžem dať ešte do roku 2007 a prerobiť výkazy. Je to dosť veľká suma a z môjho pohladu významná položka. Ak odpovedia negatívne, neostáva nič iné len to dať do roku 2008 ako nedaňové náklady.

Tak mi odpovedali, že to ešte môžem opraviť. Našťastie. Medzi prvými a opravenými výkazmi boli iba 2 dni. :rolleyes: