J1rko
16.01.08,14:45
:) Kolko z vas sa stravuje zdravo, chodi cvicit (behat,posilnovna atd...) ? Komu sa neleni tomu sa zeleni sa vravi. Aj ked som lenivy stale sa odhodlam na nejaky ten zdravy pohyb....A co vy ? :D
tina1
16.01.08,13:48
ty nas tusim tu budes dobre cvicit:D:D:D:D
J1rko
16.01.08,13:49
No ja som vasnivy sportovec dalo by sa povedat tak preco nie ? :D
Antonia1
16.01.08,13:50
:) Kolko z vas sa stravuje zdravo, chodi cvicit (behat,posilnovna atd...) ? Komu sa neleni tomu sa zeleni sa vravi. Aj ked som lenivy stale sa odhodlam na nejaky ten zdravy pohyb....A co vy ? :D
Ja chodím denne cca 5 km a každý štvrtok 1 hod.cvičiť kalanetiku
J1rko
16.01.08,13:57
Ja chodím denne cca 5 km a každý štvrtok 1 hod.cvičiť kalanetiku


Klobuk dole ;) ..ten beh som skusal aj ja ale nedrzalo ma to dlho . Hlavne pre to, ze skoro rano vstavam do skoly a potom na to nemam cas,ale cez prazdniny som sa odhodlal maximalne dvakrat trikrat a potom ma to uplne polozilo :( Beh sa mi zdal nudny. Ja sa teraz aktivne venujem TaeKwonDo-u uz nejaky ten druhy rok myslim a sem tam zajdem do posilnovne ..pekne to formuje postavu :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
ALDA
16.01.08,13:58
Pravidelne plávam /2-3x do týždňa/...udržujem si stále rovnakú postavičku.:D
A ešte chodím na prechádzky s vnúčencami, tie ma dobre preženú.:)
J1rko
16.01.08,14:02
Plavanie je super ;))) odporucam uplne uplne kazdemu aspon 10krat do mesiaca :) Ked nemate cas tak 5 krat :)
dad111
16.01.08,14:02
..pekne to formuje postavu :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Pivo dela hezka tela.
J1rko
16.01.08,14:05
Pivo dela hezka tela.


S tymto suhlasim tiez :D:D::D
misomiso
16.01.08,14:13
Ja som mal tiez take rozne obdobia, dokonca som mal osobneho trenera. Uz som od toho ale upustil, teraz spolieham na poharik cerveneho denne.
mysimis
16.01.08,14:21
Ja nemôžem cvičiť zo zdravotných dôvodov a preto aspoň kočírujem jedno fitko....stačí??:D:D:D Ja viem, že nie, ale aspoň sa zdravo stravujem.
J1rko
16.01.08,14:22
V akom meste mas to fitko ? :)
tinaM
16.01.08,14:28
V mladosti som obľubovala korčuľovanie.
Teraz v mojich 17-tych:) rokoch som si znovu kúpila korčule.
Keď som sa prvý-krá tvybrala na klzisko, prikvačil sa aj manžel a syn s kamerou a chceli sa na mne zabávať, ale nepodarilo sa ...:D.
Bola som šťastná, lebo mi to išlo výborne. /To sa nezabúda/.
Tak 2x týždenne si zájdem na klzisko. Ale asi som do konca marca skončila, lebo sa bojím, že si voľačo urobím a kto urobí daňovééééééééé:D.
J1rko
16.01.08,14:31
Joj neboj sa :)...Prave ked sa budes bat sa ti nieco stane...:D viem z vlastnej skusenosti :D
VladoaKatka
16.01.08,14:42
Pre svoje zdravie - veľa, každé ráno 2 jablčká - to musí byť. Veľa dusenej zeleniny, ryby, hydinu a prílohy väčšinou len varené.
Proti zdraviu - keď si upečieme kačku a spravím lokše!!!

Cvičením je to horšie, behať ani korčulovať sa nemôžem a ani nechcem, lebo pri normálnej chôdzi som si uhnala 4-násobnú zlomenunu členku pred tromi rokmi takto v januári, ktorú som mala zdrátovanú, ako od drotára:):):)
odvtedy len na multifunkčnom posilňovacom stroji, ktorý mám doma - ale nie každý deň.
tinaM
16.01.08,14:56
Joj neboj sa :)...Prave ked sa budes bat sa ti nieco stane...:D viem z vlastnej skusenosti :D
Jirko, no veď preto som sa na to dala, že sa nebojím, ale v týchto rokoch už je človek zodpovednejší. Keď dorobím, čo mi treba, tak tam určite pôjdem.
J1rko
16.01.08,15:48
V tychto rokoch :)..myslis rok 2008 ci svoj vek ?:)..clovek nikdy nie je dost stary na to aby prestal sportovat...:D
cloe
16.01.08,15:52
V tychto rokoch :)..myslis rok 2008 ci svoj vek ?:)..clovek nikdy nie je dost stary na to aby prestal sportovat...:D

Ale ani dosť starý na to, aby začal. S tým sa utešujem:D
Keď som videla v TV nejakú Japonku ako po 60-tke začala tancovať HIP-HOP a viesť k tomu aj skupinu rovesníčok, tak si hovorím, že ešte mám čas:D
duves
16.01.08,16:01
Cyklistika nenamaha klby!
Ale....som coraz pohodlnejsi, pijem pivečko. Za posledne 3 roky som nahodil 7 kil. Zacal som chodit do fitka, lebo doma ma uz nebavi slapat na stacionarnom bicykli.
http://picasaweb.google.com/duves1/MojeHobbyJeSport/photo#5055953698862557890
tinaM
16.01.08,17:16
Ale ani dosť starý na to, aby začal. S tým sa utešujem:D
Keď som videla v TV nejakú Japonku ako po 60-tke začala tancovať HIP-HOP a viesť k tomu aj skupinu rovesníčok, tak si hovorím, že ešte mám čas:D
:D cloe, ja až tak veľa času nemám. Preto som to chcele vedieť, či to ešte ide. Milovala som korčule. A ešte aj milujem. Zdravotný preukaz si nosím so sebou:D:D:D.
J1rko
16.01.08,20:09
Vidim, ze kazdy zvas slovo "sport" berie z uplne ineho konca...Pre niekoho je to zdrava strava, pre niekoho plavanie , fitko, korcule...."pohyb ako taky" a pre niekoho je to len pivecko a nahadzovanie kil..len tak dalej :)
kitky
16.01.08,20:12
V mladosti som obľubovala korčuľovanie.
Teraz v mojich 17-tych:) rokoch som si znovu kúpila korčule.
Keď som sa prvý-krá tvybrala na klzisko, prikvačil sa aj manžel a syn s kamerou a chceli sa na mne zabávať, ale nepodarilo sa ...:D.
Bola som šťastná, lebo mi to išlo výborne. /To sa nezabúda/.
Tak 2x týždenne si zájdem na klzisko. Ale asi som do konca marca skončila, lebo sa bojím, že si voľačo urobím a kto urobí daňovééééééééé:D.

ja mam kolieskove korcule. aj video mam , ale nedobytne v " trezore" .:)
Rychla chodza denne cca 5 km je pre vek okolo 50- tky najidealnejsia.
J1rko
16.01.08,20:15
Rychla chodza aj u mna doma ...Smer Obyvacka-Kuchyna
Ivana Š
16.01.08,20:34
Kuchyňa - jedáleň - umývanie riadu - práčovňa - varenie - upratovanie - to frčím denne -"jedna radosť" :D:mee:

V decembri sme sa s manželom rozhodli, že bolo by treba robiť niečo s kondičkou - našou a aj detí (večne vysedávajú pri telke a pri počítači)
kúpili sme si lyže a chodíme cez víkend lyžovať - prídeme domov síce domov unavení, ale tie zážitky - proste super :):):)
VladoaKatka
17.01.08,04:37
Rychla chodza aj u mna doma ...Smer Obyvacka-Kuchyna
...tá pomlčka je chladnička?
VladoaKatka
17.01.08,04:47
V tychto rokoch :)..myslis rok 2008 ci svoj vek ?:)..clovek nikdy nie je dost stary na to aby prestal sportovat...:D

Máš pravdu ale ja Ti tu opíšem jeden prípad: susedka mala 66 rokov, denne behala asi 20 rokov stále, nevynechala ani jeden deň. Ani to osudné februárové - sobotňajšie popludnie, chystali sme sa s manželom, že sa prebehneme ale aj so psami. Za našími záhradami už sú polia je to vynikajúci výbeh. Ona tam behala, tak sme počkali ešte sme sa aj pozdravili a keď už tam nikto nebol pustili psov.
Za hodinku na to rýchla zdravotná služba atď. a spomínaná suseda prišla domov, osprchovala sa ... a stíhla povedať manželovi, že je jej zle ... zlýhalo jej srdiečko. Ona vždy hovorievala - nemôžem prestať aj keď som stará, lebo by ...
STRELEC
17.01.08,04:51
Máš pravdu ale ja Ti tu opíšem jeden prípad: susedka mala 66 rokov, denne behala asi 20 rokov stále, nevynechala ani jeden deň. Ani to osudné februárové - sobotňajšie popludnie, chystali sme sa s manželom, že sa prebehneme ale aj so psami. Za našími záhradami už sú polia je to vynikajúci výbeh. Ona tam behala, tak sme počkali ešte sme sa aj pozdravili a keď už tam nikto nebol pustili psov.
Za hodinku na to rýchla zdravotná služba atď. a spomínaná suseda prišla domov, osprchovala sa ... a stíhla povedať manželovi, že je jej zle ... zlýhalo jej srdiečko. Ona vždy hovorievala - nemôžem prestať aj keď som stará, lebo by ...
Takto by som si predstavoval aj svoj koniec. Ideálny. Rýchly, "stručný".
Teda až na to behanie - to nie je práve moje hobby.
VladoaKatka
17.01.08,04:57
Takto by som si predstavoval aj svoj koniec. Ideálny. Rýchly, "stručný".
Teda až na to behanie - to nie je práve moje hobby.
...ano krásny koniec bez bolestí, to si predstavujeme asi viacerí, ale hore hlavu:) a s úsmevom do práce, však sa to už nejako skončí:D
J1rko
17.01.08,05:55
Máš pravdu ale ja Ti tu opíšem jeden prípad: susedka mala 66 rokov, denne behala asi 20 rokov stále, nevynechala ani jeden deň. Ani to osudné februárové - sobotňajšie popludnie, chystali sme sa s manželom, že sa prebehneme ale aj so psami. Za našími záhradami už sú polia je to vynikajúci výbeh. Ona tam behala, tak sme počkali ešte sme sa aj pozdravili a keď už tam nikto nebol pustili psov.
Za hodinku na to rýchla zdravotná služba atď. a spomínaná suseda prišla domov, osprchovala sa ... a stíhla povedať manželovi, že je jej zle ... zlýhalo jej srdiečko. Ona vždy hovorievala - nemôžem prestať aj keď som stará, lebo by ...



Ale tiez je to tak, ze vsetkeho vela skodi...Tak sa tych 20rokov poctiveho behania nevyplatilo. Poctivi ludia daleko nezajdu ...treba "ojebo*at" :rolleyes: :D Tak to robim aj ja :) a vy ? :---:---:---
J1rko
17.01.08,05:56
...tá pomlčka je chladnička?

Tou kuchynou som myslel vseobecne jedlo :o ja som taky papkac :D
J1rko
17.01.08,06:00
Kuchyňa - jedáleň - umývanie riadu - práčovňa - varenie - upratovanie - to frčím denne -"jedna radosť" :D:mee:

V decembri sme sa s manželom rozhodli, že bolo by treba robiť niečo s kondičkou - našou a aj detí (večne vysedávajú pri telke a pri počítači)
kúpili sme si lyže a chodíme cez víkend lyžovať - prídeme domov síce domov unavení, ale tie zážitky - proste super :):):)

Zazitky su krasne :)...aj ja vacsinou vysedavam pri PC,alebo TV. Dovod je jednoduchy: V panelaku sa neda nic ine robit. A je lepsie ked tvoje deti pozeraju TV a su napriklad na internete. Naucia sa vela uzitocnych veci. Napriklad taky program Discovery,alebo spectrum...Keby si ich k tomu priviedla zacalo by ich to bavit a mohli by zacat rozvijat svoj zaujem o vedu atd... Je lepsie pozerat TV ako ked deti behaju cely den vonku :) No podla toho kde byvate, Ci v dome ci v byte. Je to velky rozdiel . Pre mna osobne sa hodi pre vychovu deti lepsi dom. Viac fauny flory :) Nejaky psik tiez neuskodi a dieta si najde urcite vztahy k takym veciam. :D Nie ako ja ked som bol maly tahal som mackam chvosty a potom som ich tocil nad hlavou...To je vychova ? :D:D:D A este nieco..."Rodicia...uzivajte si chvile so svojimi detmi, lebo pride cas, ked uz s vami nebudu chciet chodit nikam...Pride ten vek...16, 17, 18......Tak sa snazte !!! :rolleyes: Mam 17 a viem z vlastnej skusenosti . :D:D:D:D
Olice
17.01.08,06:09
Toto je mimotemy, ale nemal by byť už 17 - násť ročný o tomto čase v škole :rolleyes:;)
willma
17.01.08,07:05
možno má prax a ide neskôr, ale ako sledujem tak študent tu mal raketový nástup a světe div se, celkom fajn zapadol. Opäť sa mi potvrdilo, že povzdych "tá naša mládež" nie je na mieste. :). Jo a aby som nebola totál mimotemy môj šport: ranný beh na MHD, odovzdanie škriatka v škôlke, ďalší beh na MHD, pauzička v práci- repektíve cvičenie ovládania sa, popoludnajší šprint na MHD, vyzdvihnutie škriatka zo škôlky, zvolnenie tempa, príchod domov, chvíľka relaxu a padnutie do postele. :D, ale priznám, že v lete voda a vodné plochy sú moje
Leila2006
17.01.08,07:23
Máš pravdu ale ja Ti tu opíšem jeden prípad: susedka mala 66 rokov, denne behala asi 20 rokov stále, nevynechala ani jeden deň. Ani to osudné februárové - sobotňajšie popludnie, chystali sme sa s manželom, že sa prebehneme ale aj so psami. Za našími záhradami už sú polia je to vynikajúci výbeh. Ona tam behala, tak sme počkali ešte sme sa aj pozdravili a keď už tam nikto nebol pustili psov.
Za hodinku na to rýchla zdravotná služba atď. a spomínaná suseda prišla domov, osprchovala sa ... a stíhla povedať manželovi, že je jej zle ... zlýhalo jej srdiečko. Ona vždy hovorievala - nemôžem prestať aj keď som stará, lebo by ...

Kto vie, možno keby nebola behala, skončí skôr. Ale isté je, nič netreba preháňať. Staré heslo má dačo do seba - športom k trvalej invalidite.
duves
17.01.08,08:03
Máš pravdu ale ja Ti tu opíšem jeden prípad: susedka mala 66 rokov, denne behala asi 20 rokov stále, nevynechala ani jeden deň. Ani to osudné februárové - sobotňajšie popludnie, chystali sme sa s manželom, že sa prebehneme ale aj so psami. Za našími záhradami už sú polia je to vynikajúci výbeh. Ona tam behala, tak sme počkali ešte sme sa aj pozdravili a keď už tam nikto nebol pustili psov.
Za hodinku na to rýchla zdravotná služba atď. a spomínaná suseda prišla domov, osprchovala sa ... a stíhla povedať manželovi, že je jej zle ... zlýhalo jej srdiečko. Ona vždy hovorievala - nemôžem prestať aj keď som stará, lebo by ...
Je to komplikovanejsie!
Poznal som zanieteneho bežca, maratonca pana Jana Jakubca z BA-Rače. V osudny novembrovy den si vybehol, tentokrat opäť s manželkou. Hned za parkoviskom za prvou zakrutou nad krčmou u troch zajacov skolaboval - tusim rok 2001. Je tam dreveny kríž a vyryte jeho meno. Nechapal som, čo sa stalo. Stale som si myslel, že ho snad zrazilo auto. Nie, bolo to zlyhanie srdca. To nik nemoze predvidat a zvlast u cloveka co nepije, nefajci a sportuje cely zivot. Na to nie je vysvetlenie.
jeden link na jeden z jeho memorialov:
http://www.biking.sk/page/Memorial_j_jakubca2006
pani manzelka odovzdava ceny (vidite, ze behaju aj starsie rocniky)
http://www.biking.sk/photos/memorialjjakubca2006/800x600/010.jpg
J1rko
17.01.08,14:44
možno má prax a ide neskôr, ale ako sledujem tak študent tu mal raketový nástup a světe div se, celkom fajn zapadol. Opäť sa mi potvrdilo, že povzdych "tá naša mládež" nie je na mieste. :). Jo a aby som nebola totál mimotemy môj šport: ranný beh na MHD, odovzdanie škriatka v škôlke, ďalší beh na MHD, pauzička v práci- repektíve cvičenie ovládania sa, popoludnajší šprint na MHD, vyzdvihnutie škriatka zo škôlky, zvolnenie tempa, príchod domov, chvíľka relaxu a padnutie do postele. :D, ale priznám, že v lete voda a vodné plochy sú moje


Dakujem pekne:cool: ,ale ponaucenie z toho plinie...ked CHCES SPORTOVAT,NEKUPUJ SI AUTO ! :D:D:D
J1rko
17.01.08,14:45
Toto je mimotemy, ale nemal by byť už 17 - násť ročný o tomto čase v škole :rolleyes:;)



No teoreticky mal,ale musim si dat obcas taku nutenu pauzicku a trosku si polenosit doma a tak ;) nezniesol by som byt kazdy den v tej skole..raz za cas je proste KLIDEK A POKOJICEK :o
J1rko
17.01.08,14:48
Je to komplikovanejsie!
Poznal som zanieteneho bežca, maratonca pana Jana Jakubca z BA-Rače. V osudny novembrovy den si vybehol, tentokrat opäť s manželkou. Hned za parkoviskom za prvou zakrutou nad krčmou u troch zajacov skolaboval - tusim rok 2001. Je tam dreveny kríž a vyryte jeho meno. Nechapal som, čo sa stalo. Stale som si myslel, že ho snad zrazilo auto. Nie, bolo to zlyhanie srdca. To nik nemoze predvidat a zvlast u cloveka co nepije, nefajci a sportuje cely zivot. Na to nie je vysvetlenie.
jeden link na jeden z jeho memorialov:
http://www.biking.sk/page/Memorial_j_jakubca2006
pani manzelka odovzdava ceny (vidite, ze behaju aj starsie rocniky)
http://www.biking.sk/photos/memorialjjakubca2006/800x600/010.jpg
Ja toho uja poznam co je na tom prvom mieste sa mi zda, neviem ci nahodou neskoncil ako bezdomovec..Minule sa mi prihovoril jeden pan na zastavke MHD ...Spinavy...Fuzaty..Potrhane saty...Chvilku sme sa rozpravali a povedal mi svoje meno na ktore si ani za certa neviem teraz spomenut...Vravel, ze vyhraval plno bezeckych sutazi a pravidelne sa zucastnoval behu maratonca mieru...Neviete nahodou jeho meno ? je to mimotemy ale chudak clovek :mee: ...