Nesi
16.01.08,15:31
Istá firma si u mňa objednala službu a trvá na tom, že zaplatí jedine prevodom na účet. Ja však žiadny účet nemám /nepotrebujem ho, lebo prijímam len platby v hotovosti/. Neviem, ako to mám riešiť. Kvôli jednej platbe si predsa nebudem otvárať účet. Napadlo ma, že by som sa dohodla s priateľom, ktorý má v banke bežný účet a na faktúru by som uviedla jeho číslo účtu. On by mi tie peniaze potom dal. Len neviem, či z toho nemôžem mať nejaké problémy /napr. ak by daňový úrad pri prípadnej kontrole zistil, že som na faktúru uviedla cudzie číslo účtu/. Prosím poraďte mi, ako to mám urobiť. Ďakujem.
rickman
16.01.08,14:37
Prepac, ale Posta ti nehovori nic? :)

Svojho partnera poziadaj o uhradu prostrednictvom:
http://www.posta.sk/page/65
Chobot
16.01.08,14:41
Istá firma si u mňa objednala službu a trvá na tom, že zaplatí jedine prevodom na účet. Ja však žiadny účet nemám /nepotrebujem ho, lebo prijímam len platby v hotovosti/. Neviem, ako to mám riešiť. Kvôli jednej platbe si predsa nebudem otvárať účet. Napadlo ma, že by som sa dohodla s priateľom, ktorý má v banke bežný účet a na faktúru by som uviedla jeho číslo účtu. On by mi tie peniaze potom dal. Len neviem, či z toho nemôžem mať nejaké problémy /napr. ak by daňový úrad pri prípadnej kontrole zistil, že som na faktúru uviedla cudzie číslo účtu/. Prosím poraďte mi, ako to mám urobiť. Ďakujem.

mimotemy
Poznáš ten vtip o chlapíkovi, čo sa uchádzal o miesto upratovača v Microsofte?
Nesi
16.01.08,14:59
Rickman, mne pošta niečo hovorí, ale tej firme nie. Nechcú zaplatiť poukážkou, len prevodim na účet. Už si pochopil?
Tweety
16.01.08,15:41
mimotemy
Poznáš ten vtip o chlapíkovi, čo sa uchádzal o miesto upratovača v Microsofte?
mimotemy Môžeš ten vtip?:)
misomiso
16.01.08,15:48
Mne su strasne sympaticki taki ludia, ktori odolavaju tlaku "civilizacie".

Napr. jeden z vobec najuzasnejsich ludi, ktorych poznam, a ktory je neuveritelne kreativny a plodny (robi vela aj pre inych, v podstate pre cele Slovensko) nema auto, mobil ani hodinky. Ten clovek pritom za rok spravi viac ako si vacsina ludi za cely zivot naplanuje.
rickman
16.01.08,15:51
Rickman, mne pošta niečo hovorí, ale tej firme nie. Nechcú zaplatiť poukážkou, len prevodim na účet. Už si pochopil?

Ak potrebujete poukázať peniaze bezhotovostným spôsobom, vyberte si pohodlnú službu, prostredníctvom ktorej môže byť daná suma vyplatená adresátovi v hotovosti už na druhý deň odo dňa podania.

Nepytaj sa mna, ci som to pochopil, ale pytaj sa svojho dlznika :mad:.
ekopo
16.01.08,15:53
založ si účet v mBank cez internet
Johanka
16.01.08,16:24
Ako si platíš odvody? Šekom ? Nič nenakupuješ? Ak áno, tiež platíš v hotovosti ?
tetrisss
16.01.08,16:26
Tak si ho zaloz.:---
Stefan2005
16.01.08,16:33
Obchod stojí na vždy na dvoch...
Odberateľ nechce inak ako bezhotovostným prevodom, Ty ako dodávateľ nechceš inak ako za hotovosť.
Podľa uvedeného ani pre jedného z Vás táto obchodná transakcia nestojí za to, aby urobil ústupok pre toho druhého.
Potom to škoda siliť. Ak však nechceš stratiť zákazníka, asi by si Ty mal porozmýšľať nad riešením. Ak Ti je to jedno, tak mu to daj na vedomie, že Ty máš proste takéto dodacie - platobné podmienky...
rickman
16.01.08,16:37
Obchod stojí na vždy na dvoch...
Odberateľ nechce inak ako bezhotovostným prevodom, Ty ako dodávateľ nechceš inak ako za hotovosť.
Podľa uvedeného ani pre jedného z Vás táto obchodná transakcia nestojí za to, aby urobil ústupok pre toho druhého.
Potom to škoda siliť. Ak však nechceš stratiť zákazníka, asi by si Ty mal porozmýšľať nad riešením. Ak Ti je to jedno, tak mu to daj na vedomie, že Ty máš proste takéto dodacie podmienky...

platobne :rolleyes:
Chobot
16.01.08,19:18
mimotemy Môžeš ten vtip?:)

Nezamestnaný sa hlási na inzerát o práci v Microsoftu ako upratovač WC. Vedúci personálneho si ho pozve na pohovor, následne mu nechá zložit test (s novým tesnením pod WC).

Nakoniec povie : "Ste zamestnaný! Dajte mi svoju e-mailovú adresu a ja Vám pošlem vyplnenú zmluvu s údajmi, kedy a kde sa máte hlásit!".

Muž odpovie zmätene, že vlastne nemá ani pocítač ani e-mailovou adresu.

Vedúci personálneho odpovie, že je mu teda lúto, ale bez e-mailu že virtuálne neexistuje a nemôže preto dostat tú prácu. Muž odchádza, zmätený, len s 10 dolármi v kapse. Rozhodne sa kúpit 10 kg rajcín v supermarkete, s tými ide od dverí ku dverám a predá svoje rajciny do jednej hodiny, zdvojnásobí tak svoj investovaný kapitál. Tak to urobí ešte trikrát a prichádza domov so 60 dolármi. Uvedomí si, že sa takto uživí. Každý den vychádza vcas z domu, vracia sa neskôr a troj až štvornásobne navrši svoj kapitál denne. Neskôr si zakúpi rucný vozík, potom dodávku, a naraz je majitelom malej flotily dodávok. Za pät rokov je jedným z najväcších dodávatelov potravín v USA. Myslí na budúcnost svojej rodiny a nechá si od svojho poistovacieho agenta vypracovat komplexné poistenie. Na konci schôdzky sa ho agent pýta na jeho e-mailovou adresu, aby mu mohol zaslat vypracovaný návrh. Muž odpovie, že nemá e-mail.

"Zvláštne," odpovie agent, "nemáte e-mail a vybudoval ste také impérium. Predstavte si, kde ste mohol dnes byt, keby ste e-mail mal!"
Muž premýšľa a odpovie : "To by som upratoval záchody v Microsofte!"
Nesi
17.01.08,16:58
to Johanka: áno, odvody platím šekom a nakupujem v hotovosti. Účet naozaj nechcem a nepotrebujem. Vedel by mi prosím niekto naozaj povedať, či mi hrozí nejaký postih , ak si dám zaplatiť faktúru na cudzí účet?
Nesi
17.01.08,17:03
Pre Johanku: Áno, odvody si platím šekom a nakupujem v hotovosti. Účet naozaj nechcem. Vedel by mi niekto povedať, či riskujem nejaký postih, ak si dám faktúru zaplatiť na cudzí účet?
synko
18.01.08,12:06
ked mas sikovnu ekonomku tak ani nie, ale pre buducnost by som ti odporucal si otvorit ucet. Existuje internetova banka - mBank, kde je vedenie uctu bez poplatku a tak budes mat vyriesene problemy aj do buducnosti. Podmienka, nie si s.r.o., lebo nemozes mat ucet ako nepodnikatel
rickman
18.01.08,13:12
ked mas sikovnu ekonomku tak ani nie, ale pre buducnost by som ti odporucal si otvorit ucet. Existuje internetova banka - mBank, kde je vedenie uctu bez poplatku a tak budes mat vyriesene problemy aj do buducnosti.

Suhlasim.

Nesi: zriadenie uctu aj jeho vedenie je bez poplatku. zaregistrujes sa, pride ti platobna karta. zakaznik ti posle peniaze na tento ucet, z ktoreho si pomocou karty peniaze vyberies v bankomate. kartu a ani ucet potom uz nemusis vyuzivat.
martin_r
21.01.08,14:14
stačí mkonto od mbank ako účet pre živnostníka?
Som úplne čerstvý živnostník a obzerám sa, kde si založiť účet, pripadá mi to celkom fajn. nie je tam nejaké obmedzenie, že by to nemohlo byť? (v niektorých bankách tvrdia, že by som si mal založiť podnikateľský, nie osobný účet.
Ako to teda vlastne je?
Chobot
21.01.08,14:23
stačí mkonto od mbank ako účet pre živnostníka?
Som úplne čerstvý živnostník a obzerám sa, kde si založiť účet, pripadá mi to celkom fajn. nie je tam nejaké obmedzenie, že by to nemohlo byť? (v niektorých bankách tvrdia, že by som si mal založiť podnikateľský, nie osobný účet.
Ako to teda vlastne je?

mbank je osobný účet, nie podnikateľský:

http://www.porada.sk/t68740-ucet-szco-ju.html
abel
21.01.08,14:40
Pre Johanku: Áno, odvody si platím šekom a nakupujem v hotovosti. Účet naozaj nechcem. Vedel by mi niekto povedať, či riskujem nejaký postih, ak si dám faktúru zaplatiť na cudzí účet?
Neviem, podľa akého § by na teba vyhrabali postih. Ak ten príjem riadne zdaníš a budeš vedieť preukázať, že ten príjem je tvoj, nevidím v tom problém.

Teraz mal jeden môj klient nadmerný odpočet na DPH. Banka mu pred rokom účet zrušila, pretože nemal na ňom žiadny pohyb a finančné prostriedky mu kvôli poplatkom išli do mínusu. Volali mi z daňového úradu, že musí uviesť číslo účtu, pretože DPH poštovou poukážkou nemôžu posielať. Doslova mi oznámili: nám je to jedno, aký účet uvedie, my to potrebujeme zlikvidovať a on nech sa potom s majiteľom účtu vysporiada.
VladoaKatka
21.01.08,15:01
mbank je osobný účet, nie podnikateľský:

http://www.porada.sk/t68740-ucet-szco-ju.html


mbank je osobný účet , ale tento rok budú robiť aj podnikateľské, aspoň sme dostali od nich takéto informácie.
Zita5
21.01.08,15:09
to Johanka: áno, odvody platím šekom a nakupujem v hotovosti. Účet naozaj nechcem a nepotrebujem. Vedel by mi prosím niekto naozaj povedať, či mi hrozí nejaký postih , ak si dám zaplatiť faktúru na cudzí účet?

Cudzí účet nedoporučujem .
VladoaKatka
21.01.08,15:24
Cudzí účet
mimotemyasi je to trochu odbočenie, už len preto si nedaj poslať na cudzí účet peziaze, lebo zachvíľu sa budeš pýtať, ako mám od XY vymáhať peniaze, ktoré mu nepatria, lebo sú moje?...:D
Nesi
26.01.08,18:20
Ďakujem. Aj ja si myslím, že mi nič nemôžu, ak to riadne zdaním, ale chcela som si byť istá.