bagocina
16.01.08,16:21
:confused::confused::confused::confused::confused:

Chcel by som sa spýtať na jeden problém. Skladám jeden počítač. Vložím tam základnú dosku všetko popripájam a keď zapnem PC tak mi to nechce začať čítať z HDD a ani obrazovku to nezapne. Skúšal som tam dať podobnú základnú dosku aj tú som skúsil zapojiť ale to isté. Nič sa nezaplo. Skúsil som dať aj iný HDD ale nepomohlo. Rozmýšľal som či chyba nemôže byť napríklad v procesore, ale v tom sa moc nevyznám. Prosím posnažte sa mi pomôcť budem Vám vďačný.

:confused::confused::confused::confused::confused:

P.S.: Raz som sa na jednej doske pokúšal robiť niečo s procesorom a ked som zapol PC začalo sa z neho dymiť. :)

:confused::confused::confused::confused::confused:
duves
16.01.08,15:45
:confused::confused::confused::confused::confused:

Chcel by som sa spýtať na jeden problém. Skladám jeden počítač. Vložím tam základnú dosku všetko popripájam a keď zapnem PC tak mi to nechce začať čítať z HDD a ani obrazovku to nezapne.



Skúšal som tam dať podobnú základnú dosku aj tú som skúsil zapojiť ale to isté. Nič sa nezaplo. Skúsil som dať aj iný HDD ale nepomohlo. Rozmýšľal som či chyba nemôže byť napríklad v procesore, ale v tom sa moc nevyznám. Prosím posnažte sa mi pomôcť budem Vám vďačný.
To moze byt viac dovodov. Najcastejsie asi, ze nefunguje pamäť RAM. Vtedy, aj ked je CPU a MB v poriadku, sa nenabootuje.
Potom moze byt dovod zle, ci slabo zasunuta graficka karta. Preskusat to pozasuvat nanovo.


:confused::confused::confused::confused::confused:

P.S.: Raz som sa na jednej doske pokúšal robiť niečo s procesorom a ked som zapol PC začalo sa z neho dymiť. :)

:confused::confused::confused::confused::confused:
Ech, skladat PC nie je az take umenie, ale asi si zabudol pripojit vetracik na CPU.
bagocina
16.01.08,15:55
To moze byt viac dovodov. Najcastejsie asi, ze nefunguje pamäť RAM. Vtedy, aj ked je CPU a MB v poriadku, sa nenabootuje.
Potom moze byt dovod zle, ci slabo zasunuta graficka karta. Preskusat to pozasuvat nanovo.

Ech, skladat PC nie je az take umenie, ale asi si zabudol pripojit vetracik na CPU.


No bol som to skúsiť. RAM-ku som tam dal novú 128MB, kartu som tam tiež skúsil dať inú aj do PCI slotu ale nejde.
:( :confused:
Fero11
16.01.08,16:16
odporucam prestudovat manual, respektive technicke parametre k MB + blokovu schemu, ci mas zapojene nap. CPU atd........ ako napisal kolega, dovodov moze byt viac, niekedy staci prepnut nejaky jumper a si v tom
Newww
16.01.08,16:54
Popis aspon typ dosky a typ hdd
paul
16.01.08,17:25
skus vybrat CPU a skontroluj ci nieje poskodený zo strany vývodov, alebo ak sa jedna o starsiu dosku skontrolovat taktovanie CPU ak vsak bol uz raz pretaktovaný na vyssiu hodnotu ako bol urceny a dymil je iste ze je uz vadný. A ide aspon ventilator na zdroji? popripade popis vsetky postrehy co sa deje po zapnutí. Napríklad chybove kody vo forme pipania rozsvietene kontrolky a td.
Chobot
16.01.08,20:30
No bol som to skúsiť. RAM-ku som tam dal novú 128MB, kartu som tam tiež skúsil dať inú aj do PCI slotu ale nejde.
:( :confused:

Akú kartu si dal do PCI slotu - hádam len nie grafickú???? :eek::eek::eek:

Tá predsa patrí do PCI-e slotu!

Treba všetko odpojiť (okrem CPU) a začať postupne skladať. Ak má tá doska integrovaný graf. výstup, tak pripoj monitor na ten. Nechaj teda pripojené len CPU a monitor a zapni. Ak nabehne, tak vypni a postupne pridaj pamäte. Znovu zapni a uvidíš či nabehne systém.

Ak áno, zase pripoj HDD. Po zapnutí a nabehnutí BIOSu by ho BIOS mal rozpoznať. Nakoniec zapoj grafickú kartu a začni inštalovať.

Ak to pri prvom kroku nenabehne, tak problém bude buď v základnej doske alebo v procesore. Treba zistiť, ktorý komponent je vadný. Inak sa nepohneš.
paul
16.01.08,20:38
Akú kartu si dal do PCI slotu - hádam len nie grafickú???? :eek::eek::eek:

Tá predsa patrí do PCI-e slotu!

Treba všetko odpojiť (okrem CPU) a začať postupne skladať. Ak má tá doska integrovaný graf. výstup, tak pripoj monitor na ten. Nechaj teda pripojené len CPU a monitor a zapni. Ak nabehne, tak vypni a postupne pridaj pamäte. Znovu zapni a uvidíš či nabehne systém.

Ak áno, zase pripoj HDD. Po zapnutí a nabehnutí BIOSu by ho BIOS mal rozpoznať. Nakoniec zapoj grafickú kartu a začni inštalovať.

Ak to pri prvom kroku nenabehne, tak problém bude buď v základnej doske alebo v procesore. Treba zistiť, ktorý komponent je vadný. Inak sa nepohneš.
boli karty aj do pci slotov ale to su uz muzealne kusy
Chobot
16.01.08,20:42
boli karty aj do pci slotov ale to su uz muzealne kusy

Ale to asi nebude jeho prípad. Tie PCI karty boli ešte pred AGP kartami.
paul
16.01.08,21:09
Ale to asi nebude jeho prípad. Tie PCI karty boli ešte pred AGP kartami.
tento fakt som asi prehliadol. Neviem ci ma tu moznost ale odporucam mu prizvat si niekoho skusenejsieho a riesit to s nim. Mozno sa jedna o banalitu a pokusmi moze nieco vazne poskodit. Z martina asi nieje typujem
Katabaticky
17.01.08,06:49
Vypis zostavy celej poprosim...