Tanče
16.01.08,18:54
Pisem hlavne Richardovi, ale mozno by bolo vhodne aj vyjadrenie vas ostatnych poradakov:

Richard neuvazoval si este nad tym, aby si kazdy mohol korigovat vlastnu temu? Myslim tym, vymazat z nej nevhodne, nepodstatne, mimo temu, urazky, narazky...a ine nevhodne prispevky alebo aj celu zrusit ak je uz neunosna. Neviem ako stihate usledovat vsetky temy, ale ten kto ju zalozi ju pravdepodobne sleduje najaktivnejsie a moze v nej upratovat priebezne. Pripadne toto pravo umoznit až po urcitych "zasluhach" (počtu prispevkov, počtu súhlasov, počtu bodov ...atd, ).... a mozno ani nie lebo casto sa stava aj u novacikov, ze im temy mrnikuju stari poradaci. Takto by mal volbu kazdy "zakladatel" ci temu necha cisto k podstate otazky alebo ponecha aj odlahcujuce prispevky tzv.mimotemy.
Richard
16.01.08,18:00
To znie ako dobrý nápad, ale predpokladá to aby bol každý dosť uvedomelý na to čo robí. Ja sa na to nemôžem úplne spolahnúť.

Inak táto možnosť je v Blogu, kde si môžu autori korigovať diskusiu k svojmu blogu. Ale vo všeobecnej diskusii to nevidím reálne...

Máme tu však vypnutie príspevkov červeným tlačítkom, čo sa veľmi málo využíva. Ak ho vypnú dvaja traja, tak sa nebude zobrazovať (ale dá sa rozbaliť, podľa potreby...)
Tanče
16.01.08,18:08
no ved prave, ze nahlasovanie a cervene tlacitka sa malo vyuzivaju. a ako to funguje teda na blogu, su s tym nejake problemy s korigovanim? Ak nie, v com vidis problem na diskusnom fore?
Myslim ze vacsina je tu uvedomela a ak su jedinci ktori mutia vodu, a tak by robili aj v ich temach, ti by uz potom spadali rovno pod vase "kridla" tak ako doteraz...;)
Richard
16.01.08,18:16
Rozdiel je v tom že Blog patrí užívateľovi, on napíše článok a koriguje si diskusiu.
Ak sa však niekto pýta zadáva tému a nie je vlastníkom tejto diskusie - autor blogu je autorom svojho článku.
Ďalším dôvodom je že diskusia je masovejšia a strašne veľa ľudí by tu mohlo manažovať obsah z čoho by vznikli častokrát ťahanice. Aj od moderátorov či admina sa to ťažko prijíma, nieto ešte od hociktorého užívateľa...

To by tu bolo ešte viac prestreliek ako doteraz.
Richard
16.01.08,18:22
A ešte jeden podstatný rozdiel medzi zmazaním a vypnutím príspevku: vypnutím sa príspevok len zbalí a mínusovými bodmi označí za nevhodny, neželaný atď
Zmazaný príspevok navždy zmizne, čo je tvrdé riešenie a neumožňuje ostatným "posúdiť" tento príspevok...

Ale bolo by to fajn, keby si každý zmoderoval tému, takmer také fajn ako keby si každý vedel dávať "servítok na ústa" :) .
evina
16.01.08,18:32
Osobne súhlasím s Richardom... to by nás tu bolo mnoho adminov a "skutočná zábava" by práve začala.
Myslím, že na takomto širokom fóre sa jednoducho konfliktom predísť nedá /veď ani vo vlastných domácnostiach to nie vždy zvládame:D/.
Dávam klobúk dolu pred Richardom, že nás zvláda ako nás zvláda:) a myslím, že mechanizmy ako si stihne pozrieť všetky problematické témy má zvládnuté - napríklad tie , ktoré uvádza a nahlasovanie a pod.
Tanče
16.01.08,18:37
Ja mam za vlastnikov ci uz blogu alebo diskusie VAS. chcem tym povedat ze nevidim v tom velky rozdiel. To je moj pohlad.
Akurat to, ako pises sam, ze diskusia je masovejsia tak vznikaju taketo trenice. To ze niekto nevie prijat od clena upozornenie na porusenie etikety tak ho neprijme ani od admina - v tom mas tiez pravdu. Znova ma ale ta masovost privadza k tomu, ze pre par horucich hlav co musia mat vzdy posledne slovo, su znechucovani mnohi dalsi clenovia - comu sa tiez sice cudujem, lebo ja sa snazim drzat pravidla "nereagovat". A aby tie prestrelky nevznikali, ako si myslis ze by vznikali este viac, tak takto by som vidila cestu ako ich likvidovat v zarodku. Teda aspon by bola ta moznost.
Vies, nechcem ta nasilu tlacit ale pisem aj na zaklade mojich skusenosti:
1. Ked som prisla ako novacik, co som uz bola byvala tu spominala, tak mi v teme ktoru som potrebovala surne riesit, stari poradaci pridavali diskusiu o mrniku. vtedy ma to vytocilo, co som si aj patricne zlizla. Teraz ako skusenejsia poradacka sa na to samozrejme pozeram inak, ale vtedy mi to vadilo....a taketo dianie som posstrehla aj u inych novacikov
2. ked sa mi nestastnou nahodou podarilo otvorit druhy krat temu o interupciach, ziadala som o je uzavretie uz v zaciatkoch, ked som z toho zacala mat neprijemny pocit a duplom ked ma na to upozornili stari poradaci. Bohuzial diskusia dospela.... do tmy...
Nestoji to za pokus aspon to na urcite obdobie vyskusat, a tak zistit ako s tym budeme vediet narabat?

PS: fajne sa s tebou debati
evina
16.01.08,18:41
Tanče, len, aby potom nebolo polovica tém vymazaných. Každý "mrník" by bol posudzovaný z inej strany. Pre teba môže byť horúca hlava XY a pre mňa YX, vieš mi ľudia sme hrozní :D:D
Richard
16.01.08,18:53
Tanče so všetkým čo píšeš súhlasím, ale do mnou spomínaného rizika sa nepustím.
Nevravím, že to je zlý nápad, ale "vypnúť" momentálne považujem za lepší nástroj
...a tiež sa veľmi nepoužíva, asi ho treba viac spropagovať :)
Tanče
16.01.08,18:53
ale nie sme az taki hrozni, to len par jedincov vzdy vytrca a tak sa javime potom aj ostatni
. Ja si myslim ze je tu valna vacsina serzioznych. a dokonca aj ti vytrcavi nemusia byt az tak zli, len su ukricani.
Zoberme to z praxe: zalozim temu. mam vazny problem, chcem sa venovat len jemu. niekto mi pusti mrnik. bud budem mat "naladu a necham ho a mozno sa aj zasmejem, alebo nie, a vymazem ho. Nemusim predsa koli jednemu stebielku otacat cely kombajn - v tomto pripade myslim mazat celu temu ale pockam si na dalsi seriozny prispevok. Co spravi ten, ktoreho som zmazala? No bud je seriozny a uvedomi si ze ma otravuje pri rieseni mljho problemu, alebo sa oduje a budem mat pokoj od jeho nevhodnych slov.
Teraz ma napada, ze by k tomu ruseniu mohla byt moznost pridat komentar preco ho rusim, tak sko je to pri odmenovani.
Co sa moze stat dalej: temu zalozi moj rusitel. prispejem a ak moj prispevok z jesitnosti nebude moct zniest a zrusi ho z pomsty, tym sa nase vztahy vykristalizuju a vieme, ze my dvaja spolu ee. Ale tu by som si nechala moznost nahlasit to adminovi ako "zrusenie neopravnene" ak by bol prispevok v sulade s etiketou a ten by ho vratil spät.
Richard, ved takto by ste mali prijemnejsiu poziciu, vracali by ste na svetlo, a nie do tmy ako robite teraz! Pozitivna pozicia nie?

Ake by este mohli nastat eventuality?
Richard
16.01.08,18:57
Ďalšia možnosť by bola tá, že by som sa z tých malých vojen asi zbláznil :D
evina
16.01.08,18:58
Ďalšia možnosť by bola tá, že by som sa z tých malých vojen asi zbláznil :D
alebo by sme nemali čo čítať :D
Tanče
16.01.08,19:05
Tanče so všetkým čo píšeš súhlasím, ale do mnou spomínaného rizika sa nepustím.
Nevravím, že to je zlý nápad, ale "vypnúť" momentálne považujem za lepší nástroj
...a tiež sa veľmi nepoužíva, asi ho treba viac spropagovať :)


Risko nebuď makýš...;)

Keď spominas to vypnut, ja som vypinala prispevky a niekto mi ich zapinal naspat. Takze efekt ziadny! Skutocne po niekolkych vypnutiach toho prispevku som sa na to vykaslala a bol tam furt. TaK asi aj preto sa nevyuzivaju.
Ak si dobre spominam , tak prispevok sa vypne takymto spôsobom az ked ho vypnu dvaja ci traja? Vidis sam ze takto si temu neupracem. Budem cakat kym sa niekto prida, aby som ho tam nemala? Tak to dajte uz na prve kliknutie vypnut. Vam sa to hned nejako zobrazuje, ktore prispevky su vypnute, alebo nie? Pytam sa preto, ze keby ste teda nechali moznost len vypnut ale hned na prvy krat, a vam by sa to hned zobrazilo, tak by ste vedeli posudit ci bol vypnuty opravnene alebo nie. Pripadne by to "vymazanec" nahlasil.

Stale apelujem na to, ze by sme si takto upratovali pred "vlastnym" prahom, tak si myslim ze by sa to mohlo ujat. Ved sme Slovaci, co je moje, to sa pocita a to si chranim....:)
Tanče
16.01.08,19:06
Ďalšia možnosť by bola tá, že by som sa z tých malých vojen asi zbláznil :D

preco by si sa ty mal zblaznit, ty by si len bafkal fajocku hojdajuc sa v kresle a z povzdali by si sledovat ako sa my tu mlatime ... obcas by si nieco poslal na svetlo.... no radost zit a pracovat...


alebo by sme nemali čo čítať :D


joooj decka nerobte tu pesimisticky mrnik, lebo vas vypnem! :D:D:D

Nie nie nemyslim, kym to neuvidim :):):)
evina
16.01.08,19:09
joooj decka nerobte tu pesimisticky mrnik, lebo vas vypnem! :D:D:D

Nie nie nemyslim, kym to neuvidim :):):)

To nie je pesimistický mrník:D... Sama vidíš ako sme citliví navzájom na jednotlivé vyjadrenia a každý je citlivý na niečo iné, preto si ja osobne myslím, že poriadok má robiť vždy iba jeden ...

P.s. Vidíš, už by si nás vymazala :D:D:D
Tanče
16.01.08,19:16
chcela som si vyskusat vypnut si prispevok ale trci mi tam iba nula a zoarovka a vypinac mi zmizli. Ved sa ani vypnut nemózem...:mee:

no uz mi to vidno a napisalo mi za sa nemozem sama vypnut...

Vidim ze suhlasy ako to neskusit pribudaju.

Ako to viete posudit, ze to nebude dobre, ked sme to este nevyskusali? To si naozaj nechceme upratovat "doma"? Prosim, piste konkretne.
kitky
16.01.08,19:29
Tanče ked si das dokopy vsetky suvislosti, svoje poznatky o ludoch a tvoje skusenosti s poradou prides na to aj sama, ze nema najmensi zmysel o tvojom navrhu ani uvazovat, nie ho este skusat. Ver mi, ze by to zavlieklo tento portal do polohy, ktoru by si nezelal nikto z nas.
misomiso
16.01.08,19:31
Pisem hlavne Richardovi, ale mozno by bolo vhodne aj vyjadrenie vas ostatnych poradakov:

Richard neuvazoval si este nad tym, aby si kazdy mohol korigovat vlastnu temu? Myslim tym, vymazat z nej nevhodne, nepodstatne, mimo temu, urazky, narazky...a ine nevhodne prispevky alebo aj celu zrusit ak je uz neunosna. Neviem ako stihate usledovat vsetky temy, ale ten kto ju zalozi ju pravdepodobne sleduje najaktivnejsie a moze v nej upratovat priebezne. Pripadne toto pravo umoznit až po urcitych "zasluhach" (počtu prispevkov, počtu súhlasov, počtu bodov ...atd, ).... a mozno ani nie lebo casto sa stava aj u novacikov, ze im temy mrnikuju stari poradaci. Takto by mal volbu kazdy "zakladatel" ci temu necha cisto k podstate otazky alebo ponecha aj odlahcujuce prispevky tzv.mimotemy.

To by bola katastrofa !!! Viete co by nastalo? Napriklad Misomiso by zalozil temu o nemoralnosti potratov a kazdeho, kto by mu co len trocha oponoval by nemilosrdne vymazaval z temy. Ved sa spamatajte - nebudte ako Fico a nebojte sa aj nazoru, ktory povazujete za nevhodny. Ak ho aj ini budu povazovat za nevhodny, tak to potom znamena, ze taky nazor nemoze skodit, pretoze ho ludia neprijmu a naopak si spravia nazor na prispievatela. Navyse, ak by bol prispevok vulgarny, tak ho Richard vymaze, za tych X00.000 mesacne tiez moze nieco robit nie? :)

Dokonca sluboval ze zavedie nejake trestne body, to by nebol zly napad.
kitky
16.01.08,19:36
To by bola katastrofa !!! Viete co by nastalo? Napriklad Misomiso by zalozil temu o nemoralnosti potratov a kazdeho, kto by mu co len trocha oponoval by nemilosrdne vymazaval z temy. Ved sa spamatajte - nebudte ako Fico a nebojte sa aj nazoru, ktory povazujete za nevhodny. Ak ho aj ini budu povazovat za nevhodny, tak to potom znamena, ze taky nazor nemoze skodit, pretoze ho ludia neprijmu a naopak si spravia nazor na prispievatela. Navyse, ak by bol prispevok vulgarny, tak ho Richard vymaze, za tych X00.000 mesacne tiez moze nieco robit nie? :)

Dokonca sluboval ze zavedie nejake trestne body, to by nebol zly napad.

trestne body uz zaviedol. uz staci len nastenka na ktorej by bolo kazdy den napisane:
Dneska boli zli: misomiso:), kitky, karkulka, atd.
Tanče
16.01.08,19:58
To by bola katastrofa !!! Viete co by nastalo? Napriklad Misomiso by zalozil temu o nemoralnosti potratov a kazdeho, kto by mu co len trocha oponoval by nemilosrdne vymazaval z temy. Ved sa spamatajte - nebudte ako Fico a nebojte sa aj nazoru, ktory povazujete za nevhodny. Ak ho aj ini budu povazovat za nevhodny, tak to potom znamena, ze taky nazor nemoze skodit, pretoze ho ludia neprijmu a naopak si spravia nazor na prispievatela. Navyse, ak by bol prispevok vulgarny, tak ho Richard vymaze, za tych X00.000 mesacne tiez moze nieco robit nie? :)

Dokonca sluboval ze zavedie nejake trestne body, to by nebol zly napad.

Noooo miso, chces povedat zeby si to robil? Aj ked tvoje nazory su niekedy nekompromisne, ale nepostrehla som zeby si nechcel dat priestor inym na svoj nazor. ;)
A v tom pripade, ak by islo len o odlisnost nazoru a bol by zruseny, tak ten komu by si ho zrusil, by ta nabonzoval ze si mu nepravom zrusil prispevok a Riso (alebo moderator) by ho vratil spät. Takze vidim to ako cestu samovychovy ako pisat, a ako prijimat aj ine nazory. To mazanie by malo opodstatnenie pri porusovani etikety a nie inych nazorov, no a v odbornych temach nepravdivych, nespravnych, chybnych prispevkov.
Tanče
16.01.08,19:58
trestne body uz zaviedol. uz staci len nastenka na ktorej by bolo kazdy den napisane:
Dneska boli zli: misomiso:), kitky, karkulka, atd... tanče,lebo vymyslela blbooossť...:)

:);):D
kitky
16.01.08,20:01
tanče,lebo vymyslela blbooossť...:)

Tanče za blbost tu este nikto nebol potrestany, zlatko . :)
Nebola to blbost, len napad v stáde nerealizovatelny.
Tanče
16.01.08,20:09
Tanče ked si das dokopy vsetky suvislosti, svoje poznatky o ludoch a tvoje skusenosti s poradou prides na to aj sama, ze nema najmensi zmysel o tvojom navrhu ani uvazovat, nie ho este skusat. Ver mi, ze by to zavlieklo tento portal do polohy, ktoru by si nezelal nikto z nas.

ja neviem, ja si to stale nemyslim ze sme taki hrozni. Alebo to tu funguje takto len preto lebo mame skutocne jedneho "boha" - Richarda?
Chcete ma presvedcit o tom, ze by sme sa tu zozrali sami medzi sebou? Ved odborne temy funguju vcelku v pohode, a tie ostatne - boli by aj vychovne - ako sa chovat.... ako som uz spomenula v niektorom predoslom prispevku.
Alebo sa nam nechce vychovat seba?
evina
16.01.08,20:14
ja neviem, ja si to stale nemyslim ze sme taki hrozni. Alebo to tu funguje takto len preto lebo mame skutocne jedneho "boha" - Richarda?
Chcete ma presvedcit o tom, ze by sme sa tu zozrali sami medzi sebou? Ved odborne temy funguju vcelku v pohode, a tie ostatne - boli by aj vychovne - ako sa chovat.... ako som uz spomenula v niektorom predoslom prispevku.
Alebo sa nam nechce vychovat seba?

Ja si nemyslím, že je to nezralizovateľné preto, že sme hrozní, sme jednoducho ľudia so všetkými prirodzenými vlastnosťami...Samozrejme, že každý má v sebe nejakú samoreguláciu...ale každý inú:)a myslím si, že tá samoregulácia tu prakticky aj existuje, až na tie niektoré úlety a tie nemôžeme upravovať všetci:) Je prirodzené, aby to mal jeden pod rukou - ten, ktorému to patrí a celé to vymyslel...
Tanče
16.01.08,20:17
Tanče za blbost tu este nikto nebol potrestany, zlatko . :)
Nebola to blbost, len napad v stáde nerealizovatelny.

...podľa toho ako blbost chapeme....

No a tym chces povedať čoooo? že sme stádo? Fiha:rolleyes: ! nevymažeš sa radšej, takto nas uraziŤ?

:Dtakže ked my sme stado, tak Richard je naš baranček?:D
ale veď on je levíček a ja verim tomu že taky levíček to tu ustriehne. Tak a teraz sa bojim jeho reakcie.:confused:
Richard
16.01.08,20:19
Risko nebuď makýš...;)

Keď spominas to vypnut, ja som vypinala prispevky a niekto mi ich zapinal naspat. Takze efekt ziadny! Skutocne po niekolkych vypnutiach toho prispevku som sa na to vykaslala a bol tam furt. TaK asi aj preto sa nevyuzivaju.
Ak si dobre spominam , tak prispevok sa vypne takymto spôsobom az ked ho vypnu dvaja ci traja?

Práve to je na tom dobré, pretože názor jedného nemusí byť vždy správny - hoci ani väčšiny. Každopádne je vhodné ak sa na vypnutí zhodnú viacerí a potom to je aj na mieste (problém je však že sa to nepoužíva...)

Hranicu kedy sa ti príspevok vypne si môžeš nastaviť :). V navigačnej lište témy :) Vidíš toľko funkcií až sa tu nedajú nájsť :)



Dokonca sluboval ze zavedie nejake trestne body, to by nebol zly napad.

Však to aj funguje, tebe som včera poslal upozornenie s 0 bodmi :)
A okrem tých 00000 mi pošli na účet aj X :D
kitky
16.01.08,20:21
...podľa toho ako blbost chapeme....

No a tym chces povedať čoooo? že sme stádo? Fiha:rolleyes: ! nevymažeš sa radšej, takto nas uraziŤ?

:Dtakže ked my sme stado, tak Richard je naš baranček?:D
ale veď on je levíček a ja verim tomu že taky levíček to tu ustriehne. Tak a teraz sa bojim jeho reakcie.:confused:

Tanče, to nie je uražka, to je fakt. Každa vacsia skupina ludi sa sprava stadovito. Ani Porada nie je vynimka.
A neviem preco si ma z toho vynechala?:rolleyes:
Tanče
16.01.08,20:23
Ja si nemyslím, že je to nezralizovateľné preto, že sme hrozní, sme jednoducho ľudia so všetkými prirodzenými vlastnosťami...Samozrejme, že každý má v sebe nejakú samoreguláciu...ale každý inú:)a myslím si, že tá samoregulácia tu prakticky aj existuje, až na tie niektoré úlety a tie nemôžeme upravovať všetci:) Je prirodzené, aby to mal jeden pod rukou - ten, ktorému to patrí a celé to vymyslel...


nooo, konečne naklonena rovina!

Preboha, ale veď Richard by mal stale nad nami len on tu jeho ochrannu a regulačnu "labku.

pisete stale vseobecne,(okrem misa) , skuste konkretne. Zatial ste ma nepresvedcili, ze nie. Co si nechcem uzurpovat, ze potrebujem aby ste ma presviedcali, len by som to chcela vediet....
Tanče
16.01.08,20:32
Tanče, to nie je uražka, to je fakt. Každa vacsia skupina ludi sa sprava stadovito. Ani Porada nie je vynimka.
A neviem preco si ma z toho vynechala?:rolleyes:

no ale ludia sme rozni a kludne si mohla niekoho urazit!
Ale myslim, ze v tomto s tebou nesuhlasim. POrada mi nepripada ako stado. Je to skupina jednotlivcov, alebo skupina skupiniek a jednotlivcov ale rozhodne netahame vsetci za volom (tym teraz nemyslim Richarda, bozechran).
evina
16.01.08,20:35
nooo, konečne naklonena rovina!

Preboha, ale veď Richard by mal stale nad nami len on tu jeho ochrannu a regulačnu "labku.

pisete stale vseobecne, skuste konkretne. (okrem misa) Zatial ste ma nepresvedcili, ze nie. Co si nechcem uzurpovat, ze potrebujem aby ste ma presviedcali, len by som to chcela vediet....

Predstav si kanceláriu s piatimi ľuďmi - majú vyriešiť jeden problém a každý dá iný návrh na postup, ak nemajú nad sebou šéfa ako dopadnú?.

Misomiso to jasne naznačil, každému sa zdá niečo iné podstatné, každému niečo iné urážlivé, každému niečo iné vtipné.
Predstav si, že založíš tému. Ja Ti odpoviem, bude sa mi moja odpoveď zdať vtipná, aj poučná pre ostatných aj veľmi dobre napísaná a naraz ma vymažeš. Stane sa mi to trikrát za deň. Ako sa budem cítiť?:D Ako si vytvoríme svoj názor, keď prídeš do témy a už tam polka nebude- niekedy aj tie mrníky dokážu všeličomu napovedať:rolleyes: práve preto, že sme každý iný. Takže Richardov systém "zabalenia" príspevku, ale zároveň možnosti ho každému otvoriť si a prečítať bez regulácie niekoho iného /čo Ty mi vymazaním takú možnosť nedávaš/ považujem za demokratickejší a prirodzenejší :)
Tanče
16.01.08,20:35
Práve to je na tom dobré, pretože názor jedného nemusí byť vždy správny - hoci ani väčšiny. Každopádne je vhodné ak sa na vypnutí zhodnú viacerí a potom to je aj na mieste (problém je však že sa to nepoužíva...)

no ale ja som to použila aj tak mi to bolo p.d platne, ked niekto si ten prispevok vracal spät. a bolo tam tych cervenych bodov viac aj napriek tomu bol vracany. takže.....?

Hranicu kedy sa ti príspevok vypne si môžeš nastaviť :). V navigačnej lište témy :) Vidíš toľko funkcií až sa tu nedajú nájsť :)

a vies ma trosku blizsie navigovat kde sa to neda najst?

Richard absolutne tento navrh zamietas, ani trosku nad tym neuvazujes?
Mas pocit zeby sa to tu zvrhlo a zrutilo s cele, alebo...?
misomiso
16.01.08,20:41
A v tom pripade, ak by islo len o odlisnost nazoru a bol by zruseny, tak ten komu by si ho zrusil, by ta nabonzoval ze si mu nepravom zrusil prispevok a Riso (alebo moderator) by ho vratil spät.

Takze Richard by mal asi tak 20 x viac roboty ako doteraz :)
Tanče
16.01.08,20:46
Takze Richard by mal asi tak 20 x viac roboty ako doteraz :)

no ved zaco berie tych x0000 ?;)

mozno zo zaciatku by mal, kym by sa ludia naucili, ze im nepomoze vymazat korektny prispevok...ale potom...pohoda džez....hojdat a pritom bafkat
misomiso
16.01.08,20:49
no ved zaco berie tych x0000 ?;)

mozno zo zaciatku by mal, kym by sa ludia naucili, ze im nepomoze vymazat korektny prispevok...ale potom...pohoda džez....hojdat a pritom bafkat

A co ta zrazu prave dnes tak osvietilo, bojovat takto urputne zo vsetkych sil za zachranu sveta? :)
evina
16.01.08,20:50
no ved zaco berie tych x0000 ?;)

mozno zo zaciatku by mal, kym by sa ludia naucili, ze im nepomoze vymazat korektny prispevok...ale potom...pohoda džez....hojdat a pritom bafkat

No to by bolo asi za ako dlho:D, keď si každý myslí, že je práve teraz on ten korektný?:D

Teraz ma napadlo, Ty hovoríš, že sme pesimistickí, lebo vyvraciame Tvoj proces samoregulácie. Ale mne osobne sa zdá, že pri takom počte ľudí na Porade to práve funguje vcelku o.k. a netreba viac prvkov samoregulácie. Každý pracuje na sebe dobrovoľne, na silu nedonútiš nikoho:)
Tanče
16.01.08,21:07
A co ta zrazu prave dnes tak osvietilo, bojovat takto urputne zo vsetkych sil za zachranu sveta? :)

no ja neviem preco ma zrovna dnes osvietilo. Lebo. Aj to moze byt medzi zemou a nebom. Alebo ty si regulujes kedy ta ma nieco osvietit? :)
Tanče
16.01.08,21:12
No to by bolo asi za ako dlho:D, keď si každý myslí, že je práve teraz on ten korektný?:D mysliš ze by to nepochopil, keby nim zmazane prispevky boli vratene?

Teraz ma napadlo, Ty hovoríš, že sme pesimistickí, lebo vyvraciame Tvoj proces samoregulácie. Ale mne osobne sa zdá, že pri takom počte ľudí na Porade to práve funguje vcelku o.k. a netreba viac prvkov samoregulácie. Každý pracuje na sebe dobrovoľne, na silu nedonútiš nikoho:)

nepovedala som ze ste pesimisticki lebo mi vyvraciate.... ale preto ze mate nazor ze sme tu ludia taki a taki a nebude to fungovat. To su DVE!:)

ale sak ja som vcelku spokojna ako to tu funguje. Ked chcem napisem, ked nechcem nenapisem, ..,. akurat budeme mat o chvilu etiketu ako "chartu 77" (myslim tym v 77 bodoch.) Vidis, Mozno preto ma to dnes osvietilo, ked som si precitala dalsie 3 ci 4 nove body etikety.
A aku silu si konkretne mala na mysli, ze by sa mala pouzit, kedy kde a ako?
evina
16.01.08,21:22
nepovedala som ze ste pesimisticki lebo mi vyvraciate.... ale preto ze mate nazor ze sme tu ludia taki a taki a nebude to fungovat. To su DVE!:)

ale sak ja som vcelku spokojna ako to tu funguje. Ked chcem napisem, ked nechcem nenapisem, ..,. akurat budeme mat o chvilu etiketu ako "chartu 77" (myslim tym v 77 bodoch.) Vidis, Mozno preto ma to dnes osvietilo, ked som si precitala dalsie 3 ci 4 nove body etikety.
A aku silu si konkretne mala na mysli, ze by sa mala pouzit, kedy kde a ako?

Nie tu sú ľudia takí a takí ale všeobecne sme ľudia takí...
Vraví sa, že každá senzácia trvá tri dni... a zase sa na nejakí čas ukľudníme :)
Asi som to mala napísať spolu "nasilu". Ak by si mazala niekomu príspevky určite by mal pocit, že nasilu upravuješ jeho myslenie a chovanie...
nakoniec aj Etiketa je doporučujúca a my ju jednoducho rešpektujeme a snažíme sa navzájom upozorniť na výkyvy od Etikety, takže ako vravím ta regulácia tu funguje vcelku dobre a nikdy nebude šľapať na 100%, lebo ako vravím ľudia sme takí :)
Tanče
16.01.08,21:25
Predstav si kanceláriu s piatimi ľuďmi - majú vyriešiť jeden problém a každý dá iný návrh na postup, ak nemajú nad sebou šéfa ako dopadnú?.

Misomiso to jasne naznačil, každému sa zdá niečo iné podstatné, každému niečo iné urážlivé, každému niečo iné vtipné.
Predstav si, že založíš tému. Ja Ti odpoviem, bude sa mi moja odpoveď zdať vtipná, aj poučná pre ostatných aj veľmi dobre napísaná a naraz ma vymažeš. Stane sa mi to trikrát za deň. Ako sa budem cítiť?:D Ako si vytvoríme svoj názor, keď prídeš do témy a už tam polka nebude- no uznavam v tomto maš pravdu, ale ked sa zacnu vyuzivat cervene tlacitka, nebude to o tom istom? kopu prispevkov môze zmiznut a nebude prehladna postupnost. keby sa to teda neriesilo zrovna tvrdym zmazanim, ale len zbalenim, tak by to bolo to iste co teraz. hmmm.
niekedy aj tie mrníky dokážu všeličomu napovedať:rolleyes: práve preto, že sme každý iný. Takže Richardov systém "zabalenia" príspevku, ale zároveň možnosti ho každému otvoriť si a prečítať bez regulácie niekoho iného /čo Ty mi vymazaním takú možnosť nedávaš/ považujem za demokratickejší a prirodzenejší :)

asi ste ma presvedcili ze to je blbost. som urazena :D;):D
evina
16.01.08,21:28
asi ste ma presvedcili ze to je blbost. som urazena :D;):D

:D:D:D Musíš sa vymazať;)
Tanče
16.01.08,21:30
a co tak vyskusat to len na jednej temicke?

Richard ....otvori temu, (a to by teraz bola stipľavina) - idealna testovacia tema... a uvidime kolko nazorov by autorka ponechala kolko zrusila, kolko roboty by mal Richard, ako by sme sa chovali ostatne stado....:o:)
evina
16.01.08,21:35
Už som vypnutá?:D
misomiso
16.01.08,21:35
Neches na hranie radsej LEGO?

Ved to by prebudilo v ludoch tie najnizsie pudy. Ten pocit, ze maju tu moc mazat - to by dobru polovicu ludi uplne zmenilo. Necitala si o psychologickych vyzkumoch, kedy dali slusnym normalnym ludom moznost legalne sposobovat inym bolest ?? (...napriklad)
Tanče
16.01.08,21:41
Už som vypnutá?:D

VIDIS ZE NIE SI! niekto sa musi ku mne pridat.
uz ste to vobec niekedy skusali takto vypinat prispevky? Riso pisal ze sa to da niekde nastavit, po kolkom cervenom tlacitku sa tema strati ale ja to neviem nastavit. vy hej?
Tanče
16.01.08,21:45
Neches na hranie radsej LEGO?

Ved to by prebudilo v ludoch tie najnizsie pudy. Ten pocit, ze maju tu moc mazat - to by dobru polovicu ludi uplne zmenilo. Necitala si o psychologickych vyzkumoch, kedy dali slusnym normalnym ludom moznost legalne sposobovat inym bolest ?? (...napriklad)

NECHEM! tiez ta zrusim! :D

ale ved tu moc prakticky mame uz aj teraz akurat nie az tak radikalne, tak preco myslis, ze by to tu ludi az tak zmenilo?
Asi prestavam rozumiet "ludskosti" ludi: som boss az ked mozem byt kat???

tak si to myslel?

(a co vykumali tym vyskumom sposobovat bolest?)
evina
16.01.08,21:47
VIDIS ZE NIE SI! niekto sa musi ku mne pridat.
uz ste to vobec niekedy skusali takto vypinat prispevky? Riso pisal ze sa to da niekde nastavit, po kolkom cervenom tlacitku sa tema strati ale ja to neviem nastavit. vy hej?

Áno ja som už niekedy príspevky vypínala.
Dá sa to niekde myslím v nastaveniach ale neviem to nájsť teraz
Tanče
16.01.08,21:51
evi si zlata ze tu so mnou nestracas trpezlivost. mozno to bude aj tym, ze mame nieco spolocne:
ty si 18.6. a ja 16.8. doblé nie?
Richard
16.01.08,21:51
Tanče tu je návod

16898
evina
16.01.08,21:53
evi si zlata ze tu so mnou nestracas trpezlivost. mozno to bude aj tym, ze mame nieco spolocne:
ty si 18.6. a ja 16.8. doblé nie?

Veru doblé:)
Dnes mám nejakú filozofickú náladu:rolleyes: Asi ma tiež "osvietilo" niečo lebo mám strašne veľa roboty s DPH a akosi na ňu nemám chuť :D
evina
16.01.08,21:54
Tanče tu je návod

16898
Aké jednoduché:) a ja už to pol hodiny hľadám v nastaveniach...Stále platí-když se umí pak je to legrace...
Tanče
16.01.08,21:56
Tanče tu je návod



Risko, Levíčatko ty si zlatko!

hned si idem zakapcat zobrazit prispevky s +10bodmi...:D
Tanče
16.01.08,21:59
Veru doblé:)
Dnes mám nejakú filozofickú náladu:rolleyes: Asi ma tiež "osvietilo" niečo lebo mám strašne veľa roboty s DPH a akosi na ňu nemám chuť :D

neda sa stale tahat, aj vyfuknut náda. Ja tiez uz "pracujem" od 16 hod... (ani ťuk)
kukučka
16.01.08,22:05
zahryzla sa ako tiger :D
mimotemy jéj, "zakapčať" som dávno nepočula :D
Tanče
16.01.08,22:15
zahryzla sa ako tiger :D
mimotemy jéj, "zakapčať" som dávno nepočula :D

haj kukuk. nie ako tiger, kludne mi mozeš povedať ako levica ....
nejako sme sa tu nasli: evina 18.6. ja 16.8.. richard 13.8. krásne císelka.
a ty?
kukučka
16.01.08,22:24
dnes? smutná, aj škorpión kdesi zaliezol a mám pocit, že niekto podľahol nátlaku a z Porady dnes urobil raka :mee:
Tanče
16.01.08,22:40
dnes? smutná, aj škorpión kdesi zaliezol a mám pocit, že niekto podľahol nátlaku a z Porady dnes urobil raka :mee:

nebud smutna, pozeraj na hviezdy na nebi a nie na mreze na okne....:)
Jozef Mihál
16.01.08,23:03
Nesúhlasím s tým, aby zakladateľ témy bol súčasne adminom danej témy. Na to tu máme adminov - a nie je to len Richard. Svojho času tu prebiehal nábor adminov - možno by Richard privítal i dnes ďalších dobrovoľníkov.

Zakladateľ témy síce tému založil, ale musí sa zmieriť s tým, že tá si už potom žije vlastným životom a keď sa zakladateľovi alebo komukoľvek inému nejaký príspevok v téme nepozdáva, má možnosť príspevok ohlásiť adminovi. Je na adminovi, čo s tým urobí. A tak je to správne.
Tanče
16.01.08,23:41
hmm, uz ma ostatni presvedcili....

ale pribudlo dalsie pekne cisielko do zbierky Joziho Mihaleje: 18.3.
takze dnes tu boli:
evina 18.6.
ja 16.8.
richard 13.8.
jozi 18.3.

Paráda
kitky
17.01.08,11:32
a co tak vyskusat to len na jednej temicke?

Richard prizve ayyu, ta otvori temu, (a to by teraz bola stipľavina) - idealna testovacia tema... a uvidime kolko nazorov by autorka ponechala kolko zrusila, kolko roboty by mal Richard, ako by sme sa chovali ostatne stado....:o:)


Tance ty si na to kapla.:D
Ja ale navrhujem ine, odstupnovat jednotlive priestupky na porade takto:

Jeden ayya upozornenie
Dva ayya zlta karta
Tri ayya cervena karta
Styri ayya vylucenie na dobu urcitu
Pat ayya vylucenie dozivotne

Co na to hovoris?:)
Zoltán Kovács
17.01.08,11:38
Tance ty si na kapla.:D
Ja ale navrhujem ine, odstupnovat jednotlive priestupky na porade takto:

Jeden ayya upozornenie
Dva ayya zlta karta
Tri ayya cervena karta
Styri ayya vylucenie na dobu urcitu
Pat ayya vylucenie dozivotne

Co na to hovoris?:)

Nemali by ste sa púšťať do členky, ktorá nemá možnosť obhájovať sa. Je to minimum slušnosti. V téme Etiketa už na to bolo upozorňované.

P.S. Týmto príspevkom sa nepasujem za obhajcu dotyčnej členky. Ide len o slušnosť.
kitky
17.01.08,11:56
Nemali by ste sa púšťať do členky, ktorá nemá možnosť obhájovať sa. Je to minimum slušnosti. V téme Etiketa už na to bolo upozorňované.

P.S. Týmto príspevkom sa nepasujem za obhajcu dotyčnej členky. Ide len o slušnosť.

No ked ti ide o slusnost tak prispevok na ktory ja reagujem sa ti zda byt koser? Alebo nie je slusnost ako slusnost?
Ja som parafrazovala Tance, to si mohol vsimnut ako prve.:)
Zoltán Kovács
17.01.08,11:58
To čo som napísal platí pre každého.
kitky
17.01.08,12:08
To čo som napísal platí pre každého.

Iste ale este predtym je dobre pochopit kontext.
andrej_rv
17.01.08,12:28
No ked ti ide o slusnost tak prispevok na ktory ja reagujem sa ti zda byt koser? ...
Ja som parafrazovala Tance, to si mohol vsimnut ako prve.:)
Nezdá. Ale ak si chcela parafrázovať, hádam by bolo vhodnejšie použiť ako "mernú jednotku" napr. svoj nick...
kitky
17.01.08,12:31
Nezdá. Ale ak si chcela parafrázovať, hádam by bolo vhodnejšie použiť ako "mernú jednotku" napr. svoj nick...

bola by som ho pouzila, keby Tance upozornila na moje stiplave poznamky nie na ayyine.;)
evina
17.01.08,12:35
bola by som ho pouzila, keby Tance upozornila na moje stiplave poznamky nie na ayyine.;)

Nikto s ňou však nesúhlasil a nereagoval na to ...:rolleyes:

P.s. Niekedy je menej viac...
kitky
17.01.08,12:40
Nikto s ňou však nesúhlasil a nereagoval na to ...:rolleyes:

P.s. Niekedy je menej viac...

na mna vsak ano? ze ano? ... a takto by sme sa mohli dohadovat do nemoty.
a to nechceme. ani ja.
Tanče
17.01.08,14:26
trochu meskam, ale pôvodny moj prispevok som upravila, date ma znova na svetlo?
kitky
17.01.08,15:38
trochu meskam, ale pôvodny moj prispevok som upravila, date ma znova na svetlo?

Tance svojim prispevkom aj ked ti povodny zamer nepresiel si perfektne znovuspropagovala " svetlo a tmu " a uz len kvoli tomu by si na svetle mala byt.:)
Jozef Mihál
17.01.08,18:38
hmm, uz ma ostatni presvedcili....

ale pribudlo dalsie pekne cisielko do zbierky Joziho Mihaleje: 18.3.
takze dnes tu boli:
evina 18.6.
ja 16.8.
richard 13.8.
jozi 18.3.

Paráda
mimotemy Tanče, čo pijete? Neulejete?
Ivana Š
17.01.08,18:45
Citát:


ale pribudlo dalsie pekne cisielko do zbierky Joziho Mihaleje: 18.3.
takze dnes tu boli:
evina 18.6.
ja 16.8.
richard 13.8.
jozi 18.3.

Paráda
Tanče, čo pijete? Neulejete?


Slabé pijú 13,8 - 18,6 % :)
Keby tak naliali slivovicu kopaničiarsku 52% :D:D:D

(inak 13.8. - pekný dátum - moja mami má narodky)
kukučka
17.01.08,19:10
a co tak vyskusat to len na jednej temicke?

Richard ....otvori temu, (a to by teraz bola stipľavina) - idealna testovacia tema... a uvidime kolko nazorov by autorka ponechala kolko zrusila, kolko roboty by mal Richard, ako by sme sa chovali ostatne stado....:o:)


Tance ty si na kapla.:D
Ja ale navrhujem ine, odstupnovat jednotlive priestupky na porade takto:

Jeden ayya upozornenie
Dva ayya zlta karta
Tri ayya cervena karta
Styri ayya vylucenie na dobu urcitu
Pat ayya vylucenie dozivotne

Co na to hovoris?:)


Richard :)
(pre novacikov: to je nas admin) prosim ta, rada by som ta poziadala o nieco ...tri veci, dve priamo suvisia s touto temou a jedna tak trosku nepriamo ...

1. premyslala som o tom prvom bodiku, udelenom podla tejto novej zasady v etikete, ... velmi by som ta prosila, aby si zvazil, ci by sa predsa nemal zrusit, aj ked si ho "obdarovana" ;) priamo sama vyziadala ... a sice z toho dovodu, ze by to vlastne bolo retroaktivne pridelenie ... a myslim (velmi pokorne a pokojne), ze na porade by nemala byt (a zvlast v takejto represivnej veci) zavedena retroaktivita, zvaz to este raz, prosim ... diky moc ...

2. rada by som vedela, akym sposobom sa v buducnosti pripadni "obodovani" o tom dozvedia? bude sa im to zobrazovat niekde v "sukromnej" casti? alebo sa im to oznami ss-kou? alebo akym sposobom je planovane tie "cierne bodky" oznamovat? ... myslim, ze uz aj jeden-dva pridelene a na ociach viditelne bodiky, by mohli posobit ako mierne a sustavne varovanie ... a potom pripadne silnejsi postih by nemal byt "prekvapenim" ;)

3. a ked sa bude robit koncorocny poriadok na porade, budu k dispozicii aj nejake statistiky k nahliadnutiu v nejakej teme? ja som taky zvedavy clovek, rada by som nieco take na porade videla, nemam na mysli uplne podrobnosti, ktore by mohli byt kvalifikovane ako obchodne tajomstvo, ale rada si klikam na pocet tem a pocet prispevkov a prave prihlasenych clenov aj hosti ... a tieto tri veci celkom moju zvedavost neuspokojuju, veru :D ... aha... este je k dispozicii pocet vsetkych clenov a ich prispevkov a bodov ... ale to je maaaaalo, :o dalo by sa nieco take ako napr.

- pocet prispevkov (pristupov) podla jednotlivych mesiacov ...
- hodiny (pocas dna) kedy je porada najviac a kedy najmenej vytazena
- aky je rozdiel medzi pracovnymi dnami a nepracovnymi ... a take podobne zaujimave vecicky ... hoci aj graficky,
ak by to bolo mozne ...

to by ma teda potesilo, to je fakt ... tak diky zatial za trpezlivost pri citani tohoto prispevku, ... a keby sme sa "nevideli" do buduceho roka, tak prajem vesely zajtrajsok a vsetko dobre do noveho roka

ayya :)


chcela som napísať to isté, čo Ayya, ale zobrala som si vodu do úst a počítala do desať a predsa ma to neprešlo...
a ešte by som bola zvedavá, či to pokarhanie je časovo obmedzené, lebo keby nie, tak by to voči tej, za ktorú sa prihovárame, bolo dosť nefér, teda podľa mňa
...ja viem Etiketa platila aj predtým...


baby ja som fakt dojata:mee:. Cely zivot idem sama za seba a nie som zvyknuta na taketo nieco.toto mi vazne nerobte. neviem co s tym.


ech nejas! :D este nie je nic vybavene, musime pockat na Richarda, ako on rozhodne, on tu ma posledne slovo ...
a ze pravom, to uznavam samozrejme ;)

Ayya pocuj, sama som sa verejne bonzla a Richard nemohol urobit nic ine.Mam zltu kartu do Troch kralov.A to je velavyznamne:).

ktosi tu nedávno písal, že ujo google má dlhú pamäť, ktože to len bol? :confused: :---
kitky
17.01.08,19:27
Uz to asi nevysvetlim ale ja som obhajovala Ayyu.

Ale napisala som to tak " sofistikovane" ze to potrebovalo asi dalsi vyklad.

Tym som len chcela dat najavo ludom ktori to pochopili, ze ked si Tance mysli , ze Ayya sem vnasa len same stiplaviny a akurat ona je ta , ktora by tu narobila poriadok s temami tak preco z nej na sposob "vyhodenia" z porady neurobit rovno mieru na stupen previnenia.:)
Zasa to asi pisem nezrozumitelne ale inak to neviem. Nepaci sa mi, ze ma Ayya pod svojim menom napisane " vylucena", nepaci sa mi pachtenie za bodikmi, nepaci sa mi svetlo a tma, pretoze to nema zmysel, pokial citujete.
stale to tam je.
Atd.
Ale respektujem.A chapem, ze taka velka komunita potrebuje svoju bibliu.

Tak som sa aspon takym " odlahcenym sposobom " vyjadrila k Ayyinemu vyhadzovu na porade.
Ani teraz neviem ci som to dostatocne vysvetlila. Mozno sa najde nejaky prekladatel a prelozi to tak, aby to bolo zrozumitelnejsie.
kukučka
17.01.08,20:00
tak prepáč, ospravedlňujem sa, no ani ja som tvoj príspevok nepochopila ako obhajobu, skôr naopak a preto som pridala ten môj "citovací" príspevok. Nie si prvá, kto nebol pochopený správne a tu aspoň vidíš, že mazanie príspevkov nič nerieši, nabudúce radšej miesto mazania pridaj vysvetlenie.
Ayya sa previnila? tým, že považovala položenú otázku za vtip a vtipom reagovala. To čo nasledovalo potom, no škoda reči. :mee:
kitky
17.01.08,20:28
tak prepáč, ospravedlňujem sa, no ani ja som tvoj príspevok nepochopila ako obhajobu, skôr naopak a preto som pridala ten môj "citovací" príspevok. Nie si prvá, kto nebol pochopený správne a tu aspoň vidíš, že mazanie príspevkov nič nerieši, nabudúce radšej miesto mazania pridaj vysvetlenie.
Ayya sa previnila? tým, že považovala položenú otázku za vtip a vtipom reagovala. To čo nasledovalo potom, no škoda reči. :mee:

Som rada, ze si to pochopila, ved cely cas som to v tejto teme aj vysvetlovala. To co ma napisane ayya pod menom je pre mna absolutne neprijatelne a nedostojne pre ludi v tomto veku. Vylucena.
Ked vykopnem nejakeho drzeho spratka z pokecu je to ok. Ale nie cloveka, ktory ma svoju hodnotu, ktory obohacuje okolie svojim pohladom na veci.
Kazdy clovek, ktory sa citi byt urazeny ma dve moznosti. Zamysliet sa nad tym, co ho to vlastne urazilo a ci nahodou nie je na tom aj nieco pravdy , alebo zostat urazeny a neposunut sa dalej.
Ked sa budeme len hladkat po hlavickach, nikde nas to neposunie.
Na to su potrebne strety, aby sme sa vyvijali. Vsetci a navzajom.
Ked uznam ze som pochybila, poviem to. Nemam s tym najmensi problem. Ked sami paci niecia odpoved, dam bod, hoci ten clovek mi nemusi " sediet".
Kolko ludi tu by si radsej dalo ruky odtat, ako by mali na mna co len zareagovat.
Neriesim to. Mna zaujimaju, len a len nazory a ludia, ktori ma niekde posuvaju.
A to je jedno ci je to prave " bezdomovec" alebo clovek s niekolkymi titulmi.

To ze som na Tance nereagovala tvrdo je len preto, lebo si myslim ze ona je dobra dusicka, a to co napisala, nebolo myslene tak ako to napisane bolo alebo v konecnom dosledku vyznelo.
Ale aj napriek tomu, som na to zareagovala, pretoze mi to okrem ineho poskytlo premostenie na to, co som tym vlastne chcela povedat.
kukučka
17.01.08,20:38
Som rada, ze si to pochopila, ved cely cas som to v tejto teme aj vysvetlovala. To co ma napisane ayya pod menom je pre mna absolutne neprijatelne a nedostojne pre ludi v tomto veku. Vylucena.
Ked vykopnem nejakeho drzeho spratka z pokecu je to ok. Ale nie cloveka, ktory ma svoju hodnotu, ktory obohacuje okolie svojim pohladom na veci.
Kazdy clovek, ktory sa citi byt urazeny ma dve moznosti. Zamysliet sa nad tym, co ho to vlastne urazilo a ci nahodou nie je na tom aj nieco pravdy , alebo zostat urazeny a neposunut sa dalej.
Ked sa budeme len hladkat po hlavickach, nikde nas to neposunie.
Na to su potrebne strety, aby sme sa vyvijali. Vsetci a navzajom.
Ked uznam ze som pochybila, poviem to. Nemam s tym najmensi problem. Ked sami paci niecia odpoved, dam bod, hoci ten clovek mi nemusi " sediet".
Kolko ludi tu by si radsej dalo ruky odtat, ako by mali na mna co len zareagovat.
Neriesim to. Mna zaujimaju, len a len nazory a ludia, ktori ma niekde posuvaju.
A to je jedno ci je to prave " bezdomovec" alebo clovek s niekolkymi titulmi.

To ze som na Tance nereagovala tvrdo je len preto, lebo si myslim ze ona je dobra dusicka, a to co napisala, nebolo myslene tak ako to napisane bolo alebo v konecnom dosledku vyznelo.
Ale aj napriek tomu, som na to zareagovala, pretoze mi to okrem ineho poskytlo premostenie na to, co som tym vlastne chcela povedat.



Vystihla si to presne. Súhlasím.
bepo
18.01.08,05:57
Pisem hlavne Richardovi, ale mozno by bolo vhodne aj vyjadrenie vas ostatnych poradakov:

Richard neuvazoval si este nad tym, aby si kazdy mohol korigovat vlastnu temu?
Skôr by mali viacerí zauvažovať aby trávili viac času vonku a nie pri pc a Porade, už im začína dobre ......;)
Danila
18.01.08,06:16
tak prepáč, ospravedlňujem sa, no ani ja som tvoj príspevok nepochopila ako obhajobu, skôr naopak a preto som pridala ten môj "citovací" príspevok. Nie si prvá, kto nebol pochopený správne a tu aspoň vidíš, že mazanie príspevkov nič nerieši, nabudúce radšej miesto mazania pridaj vysvetlenie.
Ayya sa previnila? tým, že považovala položenú otázku za vtip a vtipom reagovala. To čo nasledovalo potom, no škoda reči. :mee:ayya sa možno previnila tým, že trošku vyčnievala z radu. Niektorí sa vtedy o ňu mohli oprieť, niektorým možno zavadzala.:)
P.S. Vysvetlenie od kitky bolo príjemné, a verím, že bude pre každého príjemný tento deň.:)
Richard
18.01.08,08:17
Nie ste mimo témy ? Táto téma je o návrhu moderovať tému jej zakladateľom nie o vylúčení člena.
Tanče
18.01.08,09:48
mimotemy Tanče, čo pijete? Neulejete?

Milý Jozef, ja bohužial (alebo našťastie) nepijem ale zato by sme si mohli potykať
Keďže si tu väščšinou všetci tykáme ale k "bossovi" máme rešpekt... ale ja ako takmer rovesníčka si dovoľujem navrhnút tykanie.

Tak suhlasíš? Ja si pripiť môžem aj čajíkom.:)
Tanče
18.01.08,10:15
Tance svojim prispevkom aj ked ti povodny zamer nepresiel si perfektne znovuspropagovala " svetlo a tmu " a uz len kvoli tomu by si na svetle mala byt.:)

To som teda rada, že aspoň efekt tlačitiek svetlo a tma sa v tejto "zamrníkovanej" téme dostal trochu viac na svetlo. Takže sa mi na moje potešenie potvrdilo heslo, ktoré mam v podpise.

Aj keď stále mi celkom nie je jasné ako tie tlačítka zaberajú, keď napr. niekto dá príspevku 4 krát do tmy tak sa ten príspevok stratí z očí všetkým, alebo si to môžem len ja individuálne nastaviť, aby mi ho nezobrazovalo???

Tiež som bola prekvapená resp. "počudovaná" že v horúcej téme napr. niektoré príspevky zmizli, neviem či ich vymazali ich pisatelia (alebo kto ich ešte môže mazať?), ale v ďalších citáciách sa objavovali....

Kitky a ešte trochu mimo temy: za tú dobru dušičku ti ďakujem:) Aj taká maličkosť poteší. Nerada robím napätie a týrim nezhody, ale niekedy sa aj mne v spontánnosti neúmyselne a nevedome niekoho potýriť, alebo vypustiť nevhodný blud. Aj keď je to zasa o tom, či druhá strana pripustí, že to bolo nevinné alebo to vníma nekompromisne ako nevhodné, neslušné alebo provokujúce. Ale keďže mám rada pohodudžes a hlavne v nervoch, tak v takých prípadoch ustupujem, v prípade Porady- mažem.
Tanče
18.01.08,10:26
Nie ste mimo témy ? Táto téma je o návrhu moderovať tému jej zakladateľom nie o vylúčení člena.

V tomto mi asi tiež nie je celkkom jasné, prosím o osvetlenie.
Mne ako zakladateľke témy napriklad nevadí že sú tu príspevky mimo témy, aj keď si myslím že aj tie mimotémové príspevky súvisia nepriamo s témou, nakoľko jej zalozenie vzišlo vlastne aj v súvislosti s tým čo sa rieši v mimotémových príspevkoch.
Treba to teda chápať tak, že od momentu keď založím tému, tak za jej naplňanie sa musí prísne riadiť etiketou, aj keď mne ako zakladateľke neprekáža aj mierny mrník?
cactus
18.01.08,11:17
mimotemyTanče, čo je to týriť, potýriť? Priznám sa, že už som dlho na svete, ale s takým slovom som sa ešte nestretla. No veď, človek sa učí celý život, pravda?
Barbara
18.01.08,12:02
znamená - znepokojovať, trápiť
cactus
18.01.08,12:06
znamená - znepokojovať, trápiť

ďakujem, Barbara. Už som o niečo múdrejšia.
Hepi
18.01.08,12:11
Teda poviem Vám, som v šoku. Prečítala som si celú tému a obdivujem Tanče, že dokáže presedieť dopoludnie a písať vlastne o ničom. Fakt obdivuhodné. Myslím, že so mnou nebude súhlasiť veľa poraďákov, ale najlepšie to vystihol p. Mihál príspevkom č. 70. Nezapájam sa často do diskusií, ale teda táto ma naozaj šokovala, že o čom sa dá dva, pomaly tri dni diskutovať. No ale proti gustu žiaden dišputát.
Richard
18.01.08,14:54
Téme je vyriešená, takže uzatváram