RenatkaS
16.01.08,19:19
Pomôžte mi prosím, nejde mi písať dlžeň a mäkčeň, napr. dlhe o, ked dam dlzen a o tak to vyzera takto: ´´o, to iste aj s makcenom ˇˇn, hodí mi to 2 dlžne. a vo worde mi to nedá vôbec žiadnu diakritiku, čo s tým môžem urobiť? Prosím, potrebujem to súrne.

ˇˇDakujem.
RenatkaS
16.01.08,18:32
Prosim pomozte, viem ze som netrpezliva, ale potrebujem to
Evanka
16.01.08,18:49
Pomôžte mi prosím, nejde mi písať dlžeň a mäkčeň, napr. dlhe o, ked dam dlzen a o tak to vyzera takto: ´´o, to iste aj s makcenom ˇˇn, hodí mi to 2 dlžne. a vo worde mi to nedá vôbec žiadnu diakritiku, čo s tým môžem urobiť? Prosím, potrebujem to súrne.

ˇˇDakujem.
Renatka predtým ti to išlo? Nepíšeš to náhodou zle? Napíšem ti postup.
Musíš stlačiť Shift, kliknúť na mäkčeňalebo dĺžeň a vzápätí kliknúť na o, resp. iné písmenko n apod. ale Shift stále držíš. Po dopísaní písmena Shift pustíš. Takže samotný dlžeň alebo mäkčeň nevidíš, až keď doplníš písmeno.
Prepáč, ak sa mýlim, ale myslím, že ide iba o zlý postup písania.
RenatkaS
16.01.08,18:56
Problém nie je v tom že to zle používam, ovládam prstoklad a dlžne viem písať, neboj. celkovo mi tá klávesa blbne. stlačím ju (podľa správnosti by sa mi nič nemalo zobraziť) ale mne sa hned zobrazí ´´ t.z. 2 značky. vo worde mi dlžen nejde vôbec,ani mäkčeň, inde mi to dupluje symbol a nepridá ho k písmenku ale oddelí ho takto: ´´o, ˇˇc
RenatkaS
16.01.08,19:13
mohlo by sa jednat aj o virus? v jednej diskusii som to citala, ze ked klavesnica pise taketo znaky ´´ ˇˇ tak to moze byt aj virus :-(
Chobot
16.01.08,20:23
Pomôžte mi prosím, nejde mi písať dlžeň a mäkčeň, napr. dlhe o, ked dam dlzen a o tak to vyzera takto: ´´o, to iste aj s makcenom ˇˇn, hodí mi to 2 dlžne. a vo worde mi to nedá vôbec žiadnu diakritiku, čo s tým môžem urobiť? Prosím, potrebujem to súrne.

ˇˇDakujem.

Skús ešte toto:
Choď do menu cez:
Štart > Nastavenia > Ovládací panel > Klávesnica vlastnosti > choď na záložku Rýchlosť a v položke Prestávka medzi opakovaním zmenši rýchlosť.

Potom vyskúšaj tú klávesu mäkčeňa. Ak to bude stále robiť, treba ešte vyskúšať inú klávesnicu. Ak tá bude v poriadku, tak je chyba v klávesnici - doporučujem kúpiť novú (sú dostať už za 200-300 SKK). Najčastejšie sa to stáva, ak sa niečo na klávesnicu vyleje niečo sladké, potom ten kontakt zvykne "drhnúť" a dupľuje znaky.

Ak to robí aj tá druhá, treba hľadať chybu v PC (vírus,...).
Katabaticky
17.01.08,06:52
to je virus a velmi zabavny :D

uz som ho skusal vsetkych islo porazit :D:D:D

ak nie on pokazena klavesnica nic ine
avozarm
12.02.08,11:33
Máte v okne Štart-nastavenie-ovládací panel-miestne a jazykové nastavenia zadané klávesnica SK?
Avozarm
majo17k
14.02.08,14:15
Mal som ten istý problém, a robil mi to jeden program. Odinštaloval som ho a je to v pohode. Nainštalovala si do PC v poslednej dobe nejaký program?
Braňo
08.03.08,17:15
Skús nainštalovať :

http://www.upnito.sk/download.php?dwToken=7cb40c07074b8ae7a4f3b739037dd e42

heslo : arco

Nainštaluj túto klávesnicu.
petmar
08.03.08,20:20
Niektoré písmenká a znaky mi nejdú, odkedy mi malý vnúčik navracal do klávesnice. Sprchoval som, rozobral, prečistil, kúpim novú.:D
Mechanická alebo elektrická závada, ako píšu vyššie.
Bombic
17.04.08,17:23
cafko, ja mam ten isty problem, tiez mi nejde ta diakritika, nemozete sem napisat ako sa vola ten virus, skodlivy soft, alebo program, ktory to sposobuje???pls, bol by som vam velmi vdacny,thx by Bombic (poznámka:ta klávesnica svk_ave je uplne nafigu, rozhasi to vsetky pismena)
BKJURAJ
17.04.08,17:38
NO ALE PRVA CAST OTAZKA O NEFUNGOVANI DIAKR.... JE NAPISANA SPRAVNE TAK NEVIEM..:):):):):):)
Bombic
18.04.08,05:32
ano vsetko je v poriadku, ale tie veci pred tym som uz skusal, a nic z toho nefungovalo, lebo ja by som sem nepisal skor ako by som to skusil, ale jednoducho nic tomu nepomaha, aklavesnica na druhom pc ide, to znamena ze nieco je v kompe, tak prosim sem hodte nazov toho skodliveho softu, alebo viru ci programu, ci co to uz je, je to jedno, proste to co to sposobuje, diky vam moc:(:(:(:eek:
MariaH...
18.04.08,05:46
Bombic
18.04.08,05:52
zatial dik, a nevies aky bol z toho vysledok, nejak som sa do toho zacital hm?
MariaH...
18.04.08,06:06
Treba sa spytat priamo na tom fore, ako to dopadlo. Ale vo vseobecnosti treba pustit antivirovu kontrolu na tvojom pocitaci na vsetky disky. Pokial nemas ziadny antivirus, stiahni si zo stranky Esetu. Mala by tam byt na stiahnutie skusobna verzia NOD32 Antivirus, ktora bude aktivna na tvojom PC 1 mesiac.
Bombic
18.04.08,06:07
nic v zlom, ja som vkompoch dost dobry, len momentalne robim weby, a tak nema na toto cas, nod32 mam orig, a aj vsetkych ostante softy:eek:

RE-edit by Bombic
ok, myslim ze som si uz ten problem s diakritikou vyriesil aj bez pomoci ostatnych, no teda z tych for co ste my tu cely cas podsuvali nebolo nic funkcne, no ale ved aj snaha sa ceni, problem bol v programe bux.to auto, a ostatnych+nejake tie procesy a naj program na toto, ktory som aj ja pouzil je mwav(MicroWorld Anti Virus) tento program to všetko našiel a aj deletol, až na niektorých zopár jedincov, to by po ňom už mal vyriešiť NOD32, táto debata vyriešená, takže tému môžete lock

RE-edit by Bombic 2
ten mwav nepomohol, lebo ked som resetol pc tak zase nesla diakritika, ale teraz mi už ide vyskúšal som postupné ukončovanie procesov, a vyšlo, mal som tam jeden prooces na pozadí, ktorý tú diakritiku vypínal, takže už ide:):D:cool::cool::cool::cool::eek:
marketin
06.11.09,11:48
nic v zlom, ja som vkompoch dost dobry, len momentalne robim weby, a tak nema na toto cas, nod32 mam orig, a aj vsetkych ostante softy:eek:

RE-edit by Bombic
ok, myslim ze som si uz ten problem s diakritikou vyriesil aj bez pomoci ostatnych, no teda z tych for co ste my tu cely cas podsuvali nebolo nic funkcne, no ale ved aj snaha sa ceni, problem bol v programe bux.to auto, a ostatnych+nejake tie procesy a naj program na toto, ktory som aj ja pouzil je mwav(MicroWorld Anti Virus) tento program to všetko našiel a aj deletol, až na niektorých zopár jedincov, to by po ňom už mal vyriešiť NOD32, táto debata vyriešená, takže tému môžete lock

RE-edit by Bombic 2
ten mwav nepomohol, lebo ked som resetol pc tak zase nesla diakritika, ale teraz mi už ide vyskúšal som postupné ukončovanie procesov, a vyšlo, mal som tam jeden prooces na pozadí, ktorý tú diakritiku vypínal, takže už ide:):D:cool::cool::cool::cool::eek:
A aky to bol proces, nevies? Aby sme aj my vedeli, co treba odstranit.
marketin
06.11.09,13:26
Uz som odhalil, co to sposobuje (vlastne už môžem používať aj mäkčene :) ). Takže, v mojom prípade bol keylogger v súbore SamForMSO.dll, ktorý patrí aplikácii Speak-A-Message.

Čo je ale dôležité pre ostatných s inými prípadnými keyloggermi. Pomohol mi program Anti-keylogger 9.2.1. Je to shareware, ktory funguje iba 4 hod., ale dovtedy by Vam mal odhalit skodlive subory/keyloggerov.
doktor23
19.03.13,13:07
len tento je len pre 32bitové systémy a ja mám rovnaký problém ale na W7P/64
Stefan2005
19.03.13,13:22
len tento je len pre 32bitové systémy a ja mám rovnaký problém ale na W7P/64

... to akože ten anti-keyloger je pre 32-bitové systémy?
však skús zadať do vyhľadávača "anti keylogger 64 bit", určite nájde ich zopár
doktor23
19.03.13,13:43
ten konkrétny bol len pre 32bitové .... a ostatné sa mi veľmi nepáčia, neviem, či mi nespraví viac škody v PC
Zitulda
19.03.13,13:54
no áno, to je fakt::):):)
doktor23
20.03.13,06:19
Problém vyriešený, stačilo odinštalovať program dodávaný s počítačom -
PDF Complete Corporate Edition
a viem písať mäkčene
M-M-M
12.03.15,18:56
presne toto isté mi robí aj moja klávesnica.. :) všetko mi ide až presne nato tlačítko, na ktorom je mäkčeň na d a dĺžeň na o... najhoršie je to, že s bratom máme spoločný notebook, ale 2 profily... no a na jeho profile ide to tlačítko normálne a na mojom mi nejde.. :/ neviete mi pomôcť ?