gullit
16.01.08,19:31
Dobry den,

sme novovzniknuta firma so sidlom v Bratislave avsak cinnosti vykonavame v prenajatych priestoroch v inom meste. Co sa tyka registracie na dan, dphcku, v OR - to vsetko mame urobene v Bratislave. Takisto aj registracie zamestnancov v poistovniach. Zaujima ma ci zakony ukladaju este nejake ine ohlasovacie povinnosti resp. registracie v nasom pripade t.j. ak skutocnu cinnost (vyrobnu) vykonavame inde ako sme zaregistrovany? Je to len docasny stav, predpokladam ze o par mesiacov uz budeme vo vlastnych priestoroch a preregistrujeme sa vo vyssie spominanych instituciach na nove sidlo.

Vopred vdaka za rady.
cloe
16.01.08,18:38
Dobry den,

sme novovzniknuta firma so sidlom v Bratislave avsak cinnosti vykonavame v prenajatych priestoroch v inom meste. Co sa tyka registracie na dan, dphcku, v OR - to vsetko mame urobene v Bratislave. Takisto aj registracie zamestnancov v poistovniach. Zaujima ma ci zakony ukladaju este nejake ine ohlasovacie povinnosti resp. registracie v nasom pripade t.j. ak skutocnu cinnost (vyrobnu) vykonavame inde ako sme zaregistrovany? Je to len docasny stav, predpokladam ze o par mesiacov uz budeme vo vlastnych priestoroch a preregistrujeme sa vo vyssie spominanych instituciach na nove sidlo.

Vopred vdaka za rady.

Ako som pochopila, vo vašom prípade máte sídlo v Bratislave a tu aj zostane. Takže budete predkladať daň.priznania, hlásenia a pod. miestne príslušnému DÚ v Bratislave a taktiež pobočkám SP a ZP v Bratislave, kde patríte podľa sídla firmy. A to aj teraz aj po presťahovaní firmy. Čo sa týka výrobnej prevádzky, tú je treba mať nahlásenú na živnostenskom úrade.
lenkak
16.01.08,18:42
Ak budete mať nové sídlo, tak sa preregistrujete, väčšinou si úrady prepošlúmedzi sebou potrebné dokumenty, teraz stačí nahlásiť prevádzku na ŽU.
palčo
16.01.08,18:50
Budem mať asi podobný problém: idem si zriadiť živnosť ako SZČO, ale ak by som nepracoval doma, ale v priestoroch istej firmy, ako si zriadť živnosť: adresa firmy, je potrebné uvádzať aj adresu pracoviska? Ak áno, tak kde? Predpokladám, že na tom pracovisku budem tráviť (pracovať) prevažnú väčšinu dňa (pracovnej doby).
Ešte len idem začínať s podnikaním, nuž som z toho všetkého trochu paf.
Ďakujem za odpoveď.
palčo
19.01.08,16:20
Naozaj by som bol veľmi rád, keby mi niekto odpovedal.
Ďakujem.
Evanka
19.01.08,16:55
Budem mať asi podobný problém: idem si zriadiť živnosť ako SZČO, ale ak by som nepracoval doma, ale v priestoroch istej firmy, ako si zriadť živnosť: adresa firmy, je potrebné uvádzať aj adresu pracoviska? Ak áno, tak kde? Predpokladám, že na tom pracovisku budem tráviť (pracovať) prevažnú väčšinu dňa (pracovnej doby).
Ešte len idem začínať s podnikaním, nuž som z toho všetkého trochu paf.
Ďakujem za odpoveď.
ŽL vybavuješ v mieste trvalého bydliska a táto adresa je spravidla aj miestom podnikania. Predpokladám, že tá adresa, ktorú spomínaš bude prenajatá kancelária, alebo nie? Ak áno, bude lepšie, keď bude adresa podnikania zhodná s trvalým bydliskom, aby si nemusel oznamovať zmeny pri zmene adresy prenájmu.
Adresa trvalého pobytu musí byť iba jedna
Adresa podnikania musí byť iba jedna

Iné je ak budeš mať Prevádzkáreň, tých môže byť aj viac.
JankaO
19.01.08,16:57
Budem mať asi podobný problém: idem si zriadiť živnosť ako SZČO, ale ak by som nepracoval doma, ale v priestoroch istej firmy, ako si zriadť živnosť: adresa firmy, je potrebné uvádzať aj adresu pracoviska? Ak áno, tak kde? Predpokladám, že na tom pracovisku budem tráviť (pracovať) prevažnú väčšinu dňa (pracovnej doby).
Ešte len idem začínať s podnikaním, nuž som z toho všetkého trochu paf.
Ďakujem za odpoveď.

Ak budete pracovať v priestoroch inej firmy, pre tú firmu, jej prostriedkami a budete vykonávať činnosť podľa ich pokynov, táto práca bude považovaná za závislú činnosť. T.j. na živnosť, by som ju nedoporučovala vykonávať. Pozrite si § 1 ZP (2) Za závislú prácu, ktorá je vykonávaná vo vzťahu nadriadenosti zamestnávateľa a podriadenosti zamestnanca, sa považuje výlučne osobný výkon práce zamestnanca pre zamestnávateľa, podľa pokynov zamestnávateľa, v jeho mene, za mzdu alebo odmenu, v pracovnom čase, na náklady zamestnávateľa, jeho výrobnými prostriedkami a na zodpovednosť zamestnávateľa a ide o výkon práce, ktorá pozostáva prevažne z opakovania určených činností.... sa považuje za závislú činnosť a táto môže byť vykonávaná len v pracovnom pomere.
Ak chcete prácu vykonávať na základe živnosti, tá nesmie vykazovať uvedené kritériá.
palčo
05.02.08,15:01
ŽL vybavuješ v mieste trvalého bydliska a táto adresa je spravidla aj miestom podnikania. Predpokladám, že tá adresa, ktorú spomínaš bude prenajatá kancelária, alebo nie? Ak áno, bude lepšie, keď bude adresa podnikania zhodná s trvalým bydliskom, aby si nemusel oznamovať zmeny pri zmene adresy prenájmu.
Adresa trvalého pobytu musí byť iba jedna
Adresa podnikania musí byť iba jedna

Iné je ak budeš mať Prevádzkáreň, tých môže byť aj viac.

A tá prevádzkáreň je niekde evidovaná, je k jej uvedeniu na žiadosti o živnosť potrebný aj nejaký doklad o jej umiestnení? Ona existuje, len nemám na to ani zmluvu ani LV,...
palčo
05.02.08,17:26
A tá prevádzkáreň je niekde evidovaná, je k jej uvedeniu na žiadosti o živnosť potrebný aj nejaký doklad o jej umiestnení? Ona existuje (je v objekte jednej firmy), len nemám na to ani zmluvu ani LV,...

Alebo je to jednoducho adresa, na ktorej sa budem vo väčšine zdržovať a napríklad pracovať?

Ďakujem za odpoveď.
palčo
05.02.08,20:31
Citát:Pôvodca textu príspevku: palčo
A tá prevádzkáreň je niekde evidovaná, je k jej uvedeniu na žiadosti o živnosť potrebný aj nejaký doklad o jej umiestnení? Ona existuje (je v objekte jednej firmy), len nemám na to ani zmluvu ani LV,...

Alebo je to jednoducho adresa, na ktorej sa budem vo väčšine zdržovať alebo pracovať?

Ďakujem za odpoveď.
0