HappyKESK
16.01.08,20:07
Dobry den, chcem sa opytat, ak mi zdrav. poistovna zaslala na ucet peniaze, predpokladam preplatok, mam si ho zauctovat ako OstatneNezdanitelneprijmy, alebo ako OstatneZdanitelnePrijmy ?
Pouzivam MRP.
vikinka
16.01.08,19:10
Prepl.zo ZP ako príjem ovpl.základ dane-zahrnúť do príjmu,z ktorého sa poistné platilo.
HappyKESK
16.01.08,19:19
Tomu nerozumiem, ekonomika mi je cudzia....
"zahrnúť do príjmu,z ktorého sa poistné platilo"....
Proste mi dosla na ucet platba, pridam si teda do penazneho dennika polozku a v MRP musim zadat najprv KodPohybu. Mam na vyber jedno z - predajtovaru,predajvyrobkovasluzieb,ostatnezdanite lneprijmy,zdaneneuzzdrojazrazkou,DPH,Uverydotacied ary,socialnyfond,ostatnenezdanitelneprijmy a ako posledne tam je Prijemzpriebeznychpoloziek.... a potom dalej po vybere jedneho z toho, musim vybrat este typ, tam by som dal asi ze NeovplyvnujeDPH....
vikinka
16.01.08,19:21
Ak SZČO má preplatok na ZP,zahrnieš do príjmov v PD ako príjmy ostatné ovpl.zákl.dane.
liduska
16.01.08,19:23
Tomu nerozumiem, ekonomika mi je cudzia....
"zahrnúť do príjmu,z ktorého sa poistné platilo"....
Proste mi dosla na ucet platba, pridam si teda do penazneho dennika polozku a v MRP musim zadat najprv KodPohybu. Mam na vyber jedno z - predajtovaru,predajvyrobkovasluzieb,ostatnezdanite lneprijmy,zdaneneuzzdrojazrazkou,DPH,Uverydotacied ary,socialnyfond,ostatnenezdanitelneprijmy a ako posledne tam je Prijemzpriebeznychpoloziek.... a potom dalej po vybere jedneho z toho, musim vybrat este typ, tam by som dal asi ze NeovplyvnujeDPH....
Možno Ti pomôže kuk sem http://www.porada.sk/t66379-preplatok-rocneho-zdrav-zuctovania.html
Johanka
16.01.08,19:24
Tomu nerozumiem, ekonomika mi je cudzia....
"zahrnúť do príjmu,z ktorého sa poistné platilo"....
Proste mi dosla na ucet platba, pridam si teda do penazneho dennika polozku a v MRP musim zadat najprv KodPohybu. Mam na vyber jedno z - predajtovaru,predajvyrobkovasluzieb,ostatnezdanite lneprijmy,zdaneneuzzdrojazrazkou,DPH,Uverydotacied ary,socialnyfond,ostatnenezdanitelneprijmy a ako posledne tam je Prijemzpriebeznychpoloziek.... a potom dalej po vybere jedneho z toho, musim vybrat este typ, tam by som dal asi ze NeovplyvnujeDPH....
Ja nerozumiem inému - prečo nevyhľadáš niekoho , kto poskytuje službu "vedenie účtovníctva" :)?
HappyKESK
16.01.08,19:29
Dik za POMOC, UZ MI TO JE JASNE.
Zdenka 0705
17.01.08,06:16
Mne prišiel doplatok z RZZP 2005 /bolo podané dodat. DP v roku 2007/.
Doplatok došiel v 2007. Dala som ho do ost. príjmov ovpl. daň, tak ako preplatok za rok 2006. Je to správny postup? ďakujem.
vikinka
17.01.08,06:20
Mne prišiel doplatok z RZZP 2005 /bolo podané dodat. DP v roku 2007/.
Doplatok došiel v 2007. Dala som ho do ost. príjmov ovpl. daň, tak ako preplatok za rok 2006. Je to správny postup? ďakujem.
Áno,správny postup.;)
turbo
17.01.08,08:38
Pekný deň!
Ja sa chcem len spýtať: Ak som miesto 1064 Sk platil 1067 Sk, teda za rok mi to urobí 36 Sk a počas roka som celú sumu dával do VOZD, je potrebné tých 36 Sk v rámci uzávierkových operácií preúčtovať ako - VOZD a + VNOZD, alebo možem celú sumu nechať v daňových výdavkoch?
Ďakujem za rady a prajem pekný deň!
Zdenka 0705
17.01.08,11:11
Môžeš, /resp. mal by si/ celú sumu nechať vo výdavkoch ovpl. daň.základ.
Veď bude RZZP 2007, kde sa ti odráta to, čo si zaplatil a výsledná suma bude preplatok alebo nedoplatok, ktorý sa vyrovná v roku 2008.
Kelis
16.03.08,05:37
Otázočka k téme? Preplatok z rzzp som zaúčtovala ako INÝ PRÍJEM OVPLYVŇUJÚCI ZD § 6. V DP za rok 2007 ho uvediem spolu s ostatnými príjmami ako príjmy zo živnosti v tabuľke č.1 na str.3? Alebo je potrebné ho niekde vyčleniť?
Ďakujem za radu.
olio
16.03.08,05:46
Otázočka k téme? Preplatok z rzzp som zaúčtovala ako INÝ PRÍJEM OVPLYVŇUJÚCI ZD § 6. V DP za rok 2007 ho uvediem spolu s ostatnými príjmami ako príjmy zo živnosti v tabuľke č.1 na str.3? Alebo je potrebné ho niekde vyčleniť?
Ďakujem za radu.

V zdaňovacom období 2006 to tak platilo, že vrátene preplatky z RZZP (http:///) boli účtované ako príjmy neovplyvňujúce ZD podľa § 6 ZDP a tento príjem sa vykazoval až v DP podľa § 8 odst.1 písm. k) ZDP. Po novelizácii ZDP od 1.1.2007 je považovaný vrátený preplatok z RZZP (http:///) ako príjem podľa § 6 a teda aj príjem, ktorý sa zaúčtuje ako ovplyvňujúci ZD v členení ostatný príjem.:)
Kelis
16.03.08,07:08
V zdaňovacom období 2006 to tak platilo, že vrátene preplatky z RZZP (http:///) boli účtované ako príjmy neovplyvňujúce ZD podľa § 6 ZDP a tento príjem sa vykazoval až v DP podľa § 8 odst.1 písm. k) ZDP. Po novelizácii ZDP od 1.1.2007 je považovaný vrátený preplatok z RZZP (http:///) ako príjem podľa § 6 a teda aj príjem, ktorý sa zaúčtuje ako ovplyvňujúci ZD v členení ostatný príjem.:)
Účtovaniu rozumiem, jedná sa mi teraz o vypísanie daňového priznania. Preplatok uvádzam jednou sumou vrátane všetkých príjmov zo živnosti podľa § 6?
Alebo je niekde riadok, v ktorom ho treba vyčleniť?

Ďakujem.
Muška
16.03.08,07:47
Účtovaniu rozumiem, jedná sa mi teraz o vypísanie daňového priznania. Preplatok uvádzam jednou sumou vrátane všetkých príjmov zo živnosti podľa § 6?
Alebo je niekde riadok, v ktorom ho treba vyčleniť?

Ďakujem.
Preplatok zaradíš v DP spolu s príjmom v § 6.
Kelis
16.03.08,08:02
Ďakujem a prajem ešte príjemný deň a dobrú chuť k obedu.
Marikaby
19.03.08,15:40
Ahojte. PREPLATOK zo zdravotnej poisťovne účtujem ako platbu zdravotného poistenia ale MÍNUSOM. Má to výhodu: keď si v programe MRP pozerám iba (analytiku) zdravotné poistenie - tak som hneď v obraze. Ľahšie sa mi spracúva aj ročné zúčtovanie zdravotného poistenia.

Rovnako MÍNUSOM zaúčtujem vrátenú alikvótnu časť dane z motorových vozidiel a podobné "vratky" peňazí. Vrátené peniaze nájdem v tej istej kolónke ako bol pôvodný náklad , ale m í n u s o m .