Adrik
16.01.08,20:44
Dobrý den,

prosím poradíte mi jak nejlépe postupovat u přefakturace leasingu z Čech na Slovensko?
1) Firma v Čechách nakoupí výpočetní techniku na leasing, ze splátek uplatní odpočet DPH, ale výpočetní technika poputuje k firmě na Slovensku a té to chceme přefakturovávat.
2) Další věc na leasing bude server, ale ten bude umístěn ve firmě v Čechách!, ale bude sloužit pro účely sloveské firmy.
Jak postupovat v případě DPH? Obě firmy jsou plátci. A jakým způsobem splátky přefakturovávat. Měsíčně a jenom částku co platíme my a bez DPH a firma na Slovensku bude provádět samozdanění?
Děkuji moc za rady
chanell
16.01.08,19:48
A môžeš vôbec niečo takéto robiť? Leasingovky väčšinou zakazujú takto "prenajímať" tretím osobám..... :rolleyes:
Adrik
16.01.08,19:49
No to právě nevím??? :(A pokud to nejde tak je nějaká jiná možnost?
chanell
16.01.08,19:56
Keďže je to všetko pre slovákov, tak asi aby leasing zobrali slováci.
Alebo kúpiť priamo na úver, kde sa majiteľom stávaš hneď a splácať budeš banke. A tam si s tým už potom môžeš robiť čo len chceš. :(

Ono by to chcelo podrobnejšie informácie, že čo, prečo, ako.... :confused:
Adrik
16.01.08,20:01
No podrobnější informace nemám. Jenom to, že jsme mateřská firma a prostě se rozhodlo, že na SK bude chodit vše z Čech :-) Napadlo mne, že by na faktuře nemuselo být napsáno přefakturace leasingu, ale prostě nějaký jiný text. No třeba si to nakonec vedení rozmyslí a leasne se to na SK, kdyby v tom měl být nějaký zásadní problém.
evina
16.01.08,20:03
No podrobnější informace nemám. Jenom to, že jsme mateřská firma a prostě se rozhodlo, že na SK bude chodit vše z Čech :-) Napadlo mne, že by na faktuře nemuselo být napsáno přefakturace leasingu, ale prostě nějaký jiný text. No třeba si to nakonec vedení rozmyslí a leasne se to na SK, kdyby v tom měl být nějaký zásadní problém.

Ak trvajú len na leassingu, myslím, že podstatný je najprv súhlas lizingovky, a forma by sa dala riešiť asi potom. Podľa mojej mienky nemôžu bez ich súhlasu robiť nič také podobné...
chanell
16.01.08,20:04
Najskôr treba zistiť podmienky zmluvy a potom sa treba rozhodnúť. Zmluva ti povie či to bude zásadný problém. ;)
Adrik
16.01.08,20:09
OK, tak já si nejdříve seženu smluvní podmínky leasingu a pak budu řešit. Dík moc za názory a každý další uvítám :)