bv_alexandra
17.01.08,07:39
Ahojte poraďaci, nenašiel by sa niekto kto čistou náhodou učí účtovníctvo na SŠ a má k dispozícii súvislé príklady z účta, myslím tie čo bývajú na písomnej maturite. Veľmi by som bola povďačná keby sa našla dobrá duša ktorá by mi ich zopár poskytla. :)
kristín
27.02.08,16:33
Ahoj kolegyňa,
tiež učím na strednej škole účtovníctvo. No je rozdiel na akej škole učíš účtovníctvo, pretože príklady na ekonomickej teda obchodnej akadémií sú iné a príklady napr. na inej strednej škole, kde je hodinová dotácia na predmet účtovníctvo menšia sú príklady menej náročné. Naše príklady z obchodnej akadémie obsahujú až niekoľko strán, nebolo by to asi technicky dosť dobré posielať to týmto spôsobm, lebo si to neviem predstaviť, skôr asi poslať poštou. Rada by som ti pomohla, no touto formou to asi nepôjde.
bv_alexandra
28.02.08,06:03
Ahojky asi došlo k nedorozumeniu. Ja nie som učiteľ ale zatiaľ len študent. dorábam si to čo som zameškala ked som mala na učenie čas a neučila v rámci toho že ma ča o chvilu písomná maturita z účtovníctva, som sa obrátila s pomocou sem. :)
kristín
28.02.08,07:33
V tomto prípade, ti asi nepomôže znenie príkladu ale s niekým si tento príklad prepočítať. Alebo si nájsť niekoho na pár hodín doučovania-konzultácií. Mám také skúsenosti, že najlepšie študentom pomôže osobná konzultácia, lebo niekto ti musí vysvetliť, prečo sa to robí práve tak ako sa to robí- teda účtuje a odkiaľ sa tie sumu berú. Rada ti pomožem v niečom aj touto formou, prípadne mi pošli otázku na súkromnú správu a pokúsim sa ti to stručne vysvetliť
katarina77
29.02.08,06:07
Dobrý deň. Moja otázka smeruje na Kristín, alebo iného učiteľa ekonomických predmetov na strednej škole. Mám takého chrobáka v hlave, že by som to chcela skúsiť. Mám vysokú školu ekonomického zamerania.Momentálne pracujem už štvrtý rok ako účtovníčka. Nemôžem povedať že ma táto práca nebaví, ale necítim sa v tejto pozícii úplne fajn. Mám štátnice z marketingu a manažmentu, tieto predmety ma veľmi bavili, no po mojich praktických skúsenostiach s účtovníctvom by možno zvládla aj tento predmet. Skúsenosti učením nemám žiadne. Viem že práca učiteľa nie je veľmi ohodnotená, ani finančne, ani spoločenským uznaním, no napriek tomu. Ako by ste mi popísali pozitíva a negatíva tohoto "poslania"? Ďakujem za názory.
Beata2
29.03.08,16:09
Musela by si si dorobiť DPŠ /doplnkové pedagogické štúdium/, trvá 2 roky,
olio
29.03.08,18:57
Dobrý deň. Moja otázka smeruje na Kristín, alebo iného učiteľa ekonomických predmetov na strednej škole. Mám takého chrobáka v hlave, že by som to chcela skúsiť. Mám vysokú školu ekonomického zamerania.Momentálne pracujem už štvrtý rok ako účtovníčka. Nemôžem povedať že ma táto práca nebaví, ale necítim sa v tejto pozícii úplne fajn. Mám štátnice z marketingu a manažmentu, tieto predmety ma veľmi bavili, no po mojich praktických skúsenostiach s účtovníctvom by možno zvládla aj tento predmet. Skúsenosti učením nemám žiadne. Viem že práca učiteľa nie je veľmi ohodnotená, ani finančne, ani spoločenským uznaním, no napriek tomu. Ako by ste mi popísali pozitíva a negatíva tohoto "poslania"? Ďakujem za názory.
Ahoj,
ťažko urobiť tabuľku, kde napíšeš stĺpec "pozitíva" a stĺpec "negatíva" a ktorá strana má viac položiek, tá vyhrá... Chce to veľa trpezlivosti, sebaovládania, empatie a až niekde na konci je túžba po finančnom či spoločenskom ohodnotení... Ak Ťa dokáže vnútorne naplniť vďačnosť žiakov za vedomosti, ktoré im odovzdáš, viac ako finančné ohodnotenie; ak aj v tom napohľad "najväčšom grázlovi" z ulice dokážeš nájsť niečo dobré, čo bezpochyby v každom je; ak aj pri svojich nie najvydarenejších dňoch dokážeš stáť nad vecou... myslím, že stojí za to túto prácu robiť. Je to viac poslanie, ako práca...
Nech sa už rozhodneš akokoľvek, držím Ti palce:)
Dada123
31.03.08,11:55
Nájdeš ! Čo dáš ? Mám, ale neviem pre aký odbor potrebuješ
Dada
Ingrid Ondruskova
31.03.08,12:37
Musela by si si dorobiť DPŠ /doplnkové pedagogické štúdium/, trvá 2 roky,
Mám otázočku, možno mimotemy
Ak je niekto Ing. a potom si urobí ešte 2-ročné DPŠ má nárok na ďalší titul...
Bc,. Mgr.???
olio
31.03.08,14:56
Mám otázočku, možno mimotemy
Ak je niekto Ing. a potom si urobí ešte 2-ročné DPŠ má nárok na ďalší titul...
Bc,. Mgr.???
Ing.-ovi stačí doplnkové pedagogické štúdium, čo je 3 semestre a končí bez titulu, ale môže aj VŠ vzdelaný človek študovať bakalára (3 roky) a potom používa titul Ing. Bc. XY. Na titul Mgr. treba ešte pokračovať ďalšie dva roky po bakalárovi. V bežnej praxi učitelia odborných predmetov absolvujú len doplnkové pedagogické štúdium a vystačia si s titulom Ing.
kika:P
08.04.11,11:50
Ahojte aj ja by som potrebovala suvisly priklad z uctovnictva na maturitu pre obchodné akadémie. Ak by sa nasiel niekto taky dobry a poslal mi ho, bola by som mu velmi vdacna...vopred velmi pekne dakujeem :)