galia
17.01.08,08:21
Vo vašich príspevkoch týkajúcich sa zaradenia do 9.platovej triedy uvádzate, že odpočet praxe u vychovávateľky je 3 roky. Pracujem ako vychovávateľka ŠKD 19 rokov a som tiež zaradená do deviatky, ale odpočet mám 5 rokov. Mzdárka mi tvrdí, že takto je to správne. Stiahla som si teda odpoveď z MŠ - týkajúcu sa dvoch pracovných zmlúv, ktorú som našla na porade (od jednej z vás), ale ona stále tvrdí, že správne je päť rokov. Ja naozaj neviem kde to mám hľadať a ani náhodou sa v zákonoch neorientujem.Preto vás prosím o pomoc - kde, ako, číslo, vyhláška. Ďakujem a želám veľa zdaru.
PS: Som tu nováčik, tak nemôžem ešte písať cez SS-preto volím túto formu:)
wagner
19.01.08,16:34
Myslím si, že na platovom výmere by si mala mať uvedený zákon, v zmysle ktorého Ti bola priznaná trieda. Ak sa nevieš orientovať v zákonoch(čo je veľká škoda), tak si pozri zákony napr. 374/2005 Z.z., vyhl. č. 41/1996 a 374/2005,zákon 5/2005, 630/2007, 553/2003, 552/2003, 596/2003. Zákony si vyhľadáš na www.zbierka.sk a na ľavej strane máš vecný register. Keď si ho rozbalíš, tak podľa toho, v akej skupine chceš zákon, tak si ju rozbalíš. Nalistuješ si číslo zákona a ten si tam potom nájdeš.Lepšie sa ale hľadá na www.justice.gov kde po rozbalení jaspi, Ti ponúkne predpisy. Po ich rozbalení si tam napíšeš číslo zákona a ponúkne Ti ten zákon v úplnom znení k určitému dňu.
aja7777
22.10.08,15:49
Pracujem ako vychoška 22 rokov, mám gympl a nastavbové štúdium na strednej ped.škole v Modre-vychovávateľstvo.
Ako som sa dozvedela tu na porade -asi predvčerom, tak som sa začala zaujímať o odpočet rokov praxe.TIEŹ MI ODPOĆITAVAJU 5 ROKOV.
A mali by 3??
volala som našej mzdovej, ale tááááááááááááá nič. Vštkým vychoškám v našom meste to robí odpočtom 5 rokov...Nič o tom nevie.
Kto by vedel poradiť???
PROSÍM