Kolencikova
17.01.08,08:24
Ahojte, potrebovala by som pomoct s vyberom jedneho z dvoch ojazdenych aut. Narodilo sa nam babo a mame troch psov a tak potrebujeme vacsie auto. Na nove nemame a tak sa rozhodujeme medzi Opel Astra caravan 1,7 DTI alebo Ford Focus kombi 1,8 TDCI. ktore je podla vas lepsie? Inak vsetko rocniky 2000, 2001 - sme ohraniceny sumou 200-250 000. Dakujem.
misomiso
17.01.08,07:35
Asi ta nepotesim, ale ani na zaklade pocetnych skusenosti mnohych znamych (nastastie nia vlastnych) by som v ziadnom pripade nebral ani jedno z nich.

Opel - vo vseobecnosti daleko najhorsia nemecka znacka - dokonca nedosahuje kvalitu ani najhorsich talianskych a korejskych aut. Znami, ktori kupili Opel mali uz v zaruke neskutocne tazkosti a museli sa toho zbavit.

Ford - vzdy voli vyborne auta, lenze Ford ma dva problemy.

1. kvalita a dostupnost servisu na Slovensku je katastrofalna.
2. nikdy sa mu nepodarilo vyrobit dobry diesel. Napr. vstrekovacie cerpadla si necha robit u najlacnejsej firmy Delphi, a.t.d.

Ja by som si urcite vybral ine auto. Dokonca v tomto pripade by som nehladel na to, co sa mi paci (napr. co sa tyka dizajnu, Oply, ale hlavne Fordy sa mi velmi pacia) a kupil by som radsej hoci aj Skodu alebo Kiu. Respektive - ak, tak Ford v benzinovej verzii.
tiny77
17.01.08,07:40
priklanam sa ku focusu... :) moj skromny zensky nazor :D
hanelie
17.01.08,07:47
z uvedených ani jedno,
skôr by sa hodil van / kvôli havkom / a kvôli výške poistky menší benzínový obsah ....:)
misomiso
17.01.08,07:52
z uvedených ani jedno,
skôr by sa hodil van / kvôli havkom / a kvôli výške poistky menší benzínový obsah ....:)

Ten van kvoli havkom je dobry napad, najma ak nejde o Civavy. Ale z hladiska poistky je dnes uz jedno, ci benzin alebo diesel. Jednak mnohe poistovne to maju uz nie podla obsahu ale podla vykonu. A potom - moderne diesle uz zacinaju dosahovat vacsi litrovy vykon, ako benzinaky. A taky van ti nebude tahat nejaka 1,6, tam treba ratat minimalne 2,0 bez ohladu na to, ci benzin alebo diesel.
Kolencikova
17.01.08,08:53
:-) Ide prave o civavy :-)
Ale maju taku velkuprenosnu tasku, ktora sa da komplet zavriet...vlavne kvoli bezpecnosti, aj slabsie pribrzdenie ich vyhadzovalo zo sedadiel, ale zaberie to miesto jedneho cloveka. Inak co sa tyka motora , tak prave o tomto 1,8 d
TDCI som citala, ze uz je novy a je dobry...neviem, co je na tom pravdy.
tomasenkoslav
17.01.08,09:14
a čo takto ?

h*t*t*p://toyota-corolla-combi.autobazar.eu/card.php?id=323412***

opel asi ozaj nie....známy pracoval vo firme kde mali iba opel (asi 20x...) a stale boli v servise......asi zlava za počet aut zatemnila majitelovi mozog, ked nakupoval nadalej len opel....

a fordom dost hrdzaveju blatniky....eskorty to je katastrofa
Bastian
17.01.08,16:50
Asi ta nepotesim, ale ani na zaklade pocetnych skusenosti mnohych znamych (nastastie nia vlastnych) by som v ziadnom pripade nebral ani jedno z nich.

Opel - vo vseobecnosti daleko najhorsia nemecka znacka - dokonca nedosahuje kvalitu ani najhorsich talianskych a korejskych aut. Znami, ktori kupili Opel mali uz v zaruke neskutocne tazkosti a museli sa toho zbavit.

Ford - vzdy voli vyborne auta, lenze Ford ma dva problemy.

1. kvalita a dostupnost servisu na Slovensku je katastrofalna.
2. nikdy sa mu nepodarilo vyrobit dobry diesel. Napr. vstrekovacie cerpadla si necha robit u najlacnejsej firmy Delphi, a.t.d.

Ja by som si urcite vybral ine auto. Dokonca v tomto pripade by som nehladel na to, co sa mi paci (napr. co sa tyka dizajnu, Oply, ale hlavne Fordy sa mi velmi pacia) a kupil by som radsej hoci aj Skodu alebo Kiu. Respektive - ak, tak Ford v benzinovej verzii.

Opel je pre mňa overená značka. Nemám to „od susedov“ či iba z reklám, ale hovorím z vlastnej skúsenosti. Aj tento rok som kúpil jedno nové. Staršie či novšie, fungujú veľmi spoľahlivo. Mal som aj staršiu Astru a bola veľmi spoľahlivá – kde som sa vybral tam ma aj zobrala. Keď som dávnejšie okukával staršie šípy, tak som u Opla vždy videl na otáčkomery krásne pravidelné otáčky motora. Pri iných značkách som častejšie narážal na poriadne výkyvy či chvenie. Akosi boli napriek veľa odjazdeným kilometrov v slušnom stave.
Určite sú menej aj viac vydarené tipy. Ale chcem len toľko povedať, že celkovo patria k tým najlepším (alebo min. nie k tým najhorším). Hlavne keď vezmeme do úvahy pomer: „cena a čo za to...“ Skús si pozrieť nejakú stránku, kde diskutujú majitelia, ktorí ho majú.

Podľa záverov každoročnej správy Quality Report 2006 nemeckého motoristického týždenníka Auto Bild sú vozidlá Opel najkvalitnejšie z modelov všetkých nemeckých automobilových značiek. Správa Quality Report hodnotí spoľahlivosť, dlhodobú kvalitu, servisné náklady a spokojnosť zákazníkov. Tu sa o tom píše: http://www.autokopen.nl/persberichten/2006/februari/Auto_Bild_Report_2006_Opel_beste_Duitse_automerk.h tml (http://www.autokopen.nl/persberichten/2006/februari/Auto_Bild_Report_2006_Opel_beste_Duitse_automerk.h tml)

Ešte skús pozrieť toto:
http://www.tvojepeniaze.sk/tuv-najspolahlivejsi-je-opel-meriva-d7m-/sk_pludia.asp?c=A070201_115437_sk_pludia_p17 (http://www.tvojepeniaze.sk/tuv-najspolahlivejsi-je-opel-meriva-d7m-/sk_pludia.asp?c=A070201_115437_sk_pludia_p17)

http://www.autorecenze.cz/auto-recenze-opel-astra-enjoy-6258.htm (http://www.autorecenze.cz/auto-recenze-opel-astra-enjoy-6258.htm)

http://www.auto.sk/diskusia/viewtopic.php?t=69&start=540 (http://www.auto.sk/diskusia/viewtopic.php?t=69&start=540)
misomiso
17.01.08,16:54
Tak potom pardon, ak mas dobreho Opla, tak bud rad. Ale si jediny, od ktoreho to pocujem. Preto som napisal, ze Opla nie.

Este nieco, na Nemecke zdoje informacii o autach by som sa vobec nespoliehal. Oni chcu mat monopol na vyrobu aut aj n ainformacie o nich a potom to tak aj vyzera. Nasa verejnost je tiez znacne ovplyvnena mytmi, o nemeckych autach, ktore mozno v minulosti platili, ale poslednych 15 - 20 rokov urcite nie. Keby ste vedeli, ake problemy ma so spolahlivostou napr. aj taky Mercedes...

Ja som momentalne zhyckany tym, ze jazdim najcastrjsie na starom francuzskom srote, ktory ma najazdene skoro 0,3 mega. Okrem tankovania iba vymena brzdovych platniciek, a sem - tam olej, ak si spomeniem. Pritom motor je chipovany (mal by vraj skor odist) a na ziadne servisne prehliadky nechodim.
Bastian
17.01.08,16:55
Ten van kvoli havkom je dobry napad, najma ak nejde o Civavy. Ale z hladiska poistky je dnes uz jedno, ci benzin alebo diesel. Jednak mnohe poistovne to maju uz nie podla obsahu ale podla vykonu. A potom - moderne diesle uz zacinaju dosahovat vacsi litrovy vykon, ako benzinaky. A taky van ti nebude tahat nejaka 1,6, tam treba ratat minimalne 2,0 bez ohladu na to, ci benzin alebo diesel.
Bol by si veľmi prekvapený čo dokáže aj obyčajná 1.3 alebo 1.7 CDTI. A pravdaže mám na mysli stále Opel.
kitky
17.01.08,17:00
Ja mam Hondu 1,5 vtec sedan a nedam na nu dopustit.
Tieto japonske auta su aj ojazdene najlepsia kupa, pretoze su naozaj kvalitne.
Cize moja volba jednoznacne Honda alebo Toyota.

Nemecke auta tazia hlavne zo svojej povesti. Japonska preciznost je neodskriepitelna.
Samozrejme ze musis mat aj stastie pri kupe auta, pretoze aj tam ako aj pri vsetkych inych vyrobkoch mozes natrafit na zly , kazovy kus.
Len miera je pri jednotlivych znackach rozdielna.
Mali sme aj novy Mercedes Vito a po pol roku musel byt meneny motor a dalsie opravy, ktore nasledovali - no cista hroza. Niekto iny zasa na toto auto neda dopustit. Mali sme aj opel a bez nejakych problemov jazdi doteraz a uz je to riadne " stary pan " :)
Tak si vyber.:rolleyes::)
mladymuz
17.01.08,17:03
siel by som do focusu s benz. motorom....roky som jazdil na benzine (ina znacka), kupil som starsi dizel a najblizsie uz do dizla nepojdem....jednoducho mi vadi ten zvuk auta aj ked ide pekne a pri jazde sa do kabiny dostava vcelku malo hluku...a nehovoriac o tom, ze ak odidce cerpadlo alebo turbo tak su to celkom slusne tisice. (to urcite raz pride)..a tym padom rozdiel v spotrebe benzinu a nafty sa mi vyrovna tym, ze budem opravovat tieto dve velmi dolezite casti
rob999
17.01.08,17:46
Ja osobne OPEL neodporúčam žiaden model.
V rodine máme niekoľko áut OPEL (ja našťastie nie). NEODPORÚČAM žiaden OPEL. Všetci do jedného majú závratné problémy bez ohľadu na model a motor (jedná sa o Corsa 1,2 , Astra 1,4 benz, Vectra 1,9 D, Vectra GTI).
Keď si v zahraničí požičiavam z požičovne auto, vždy sa oplom vyhýbam.
V Litve som mal na novej ASTRE (naj asi 800 km) na diaľnici pri 90 km/h a silnom vetre pocit, že vzlietnem. Vnútorné vybavenie - chudoba.

Najpodstatnejšie však u obidvoch autách je stav tachometra, počet predch. majiteľov, pravidelný alebo nepravidelný servis, dovezené al. kúpené v SR a pod. Mám zo zásady diesel kvôli veľa kilometrom, nízkej spotrebe a krútiacemu momentu (na tieto veci sa benzíny nechytajú), ale jazdený diesel by som asi nekúpil (hlavne studené štarty a zaobchádzanie so studeným motorom).
Keď s týchto dvoch (treba ich ale dobre poznať) tak asi radšej FORD.

Mimochodom, tie testy a spoľahlivosť čo uvádza BASTIAN sú na zasmiatie.
V žiadnej kategórii áut v renomovaných prieskumoch nezastávajú prvé priečky v spoľahlivosti nemecké značky (výnimka PORSCHE BOXTER kategória spoľahlivosť 7 a viacročných áut - aj to len tesne).
Nemecké autá už nie sú čo bývali (vlastnil som AUDI, VW, VOLVO, FIAT, CITROEN, NISSAN, HONDA). Dnes máme doma 2 rozdielne TOYOTY a sme veľmi spokojný (Avensis diesel, RAV4 benzín)
rob999
17.01.08,17:51
siel by som do focusu s benz. motorom....roky som jazdil na benzine (ina znacka), kupil som starsi dizel a najblizsie uz do dizla nepojdem....jednoducho mi vadi ten zvuk auta aj ked ide pekne a pri jazde sa do kabiny dostava vcelku malo hluku...a nehovoriac o tom, ze ak odidce cerpadlo alebo turbo tak su to celkom slusne tisice. (to urcite raz pride)..a tym padom rozdiel v spotrebe benzinu a nafty sa mi vyrovna tym, ze budem opravovat tieto dve velmi dolezite casti

Treba si uvedomiť, že dnešné moderné športové autá majú pod kapotou stále častejšie dieselový motor, dokonca aj okruhové špeciály (a s tým dieselom vyhrali LE MANS). Dočkáme sa že aj v F1 budú diesle. Uvidíte.
Bastian
18.01.08,13:26
Tak potom pardon, ak mas dobreho Opla, tak bud rad. Ale si jediny, od ktoreho to pocujem. Preto som napisal, ze Opla nie.

Este nieco, na Nemecke zdoje informacii o autach by som sa vobec nespoliehal. Oni chcu mat monopol na vyrobu aut aj n ainformacie o nich a potom to tak aj vyzera. Nasa verejnost je tiez znacne ovplyvnena mytmi, o nemeckych autach, ktore mozno v minulosti platili, ale poslednych 15 - 20 rokov urcite nie. Keby ste vedeli, ake problemy ma so spolahlivostou napr. aj taky Mercedes...

Ja som momentalne zhyckany tym, ze jazdim najcastrjsie na starom francuzskom srote, ktory ma najazdene skoro 0,3 mega. Okrem tankovania iba vymena brzdovych platniciek, a sem - tam olej, ak si spomeniem. Pritom motor je chipovany (mal by vraj skor odist) a na ziadne servisne prehliadky nechodim.
Žeby som bol jediný? Mám také neuveriteľné šťastie? Ja každému vrele odporúčam Opla. Píšem to preto, lebo mám s ním ja aj moji známy veľmi dobré skúsenosti. A keď natrafím na ďalších spokojných majiteľov, tak sa mi to len potvrdí.
Mal som Astru, ktorá keď som ju kupoval mala najazd. 250.000km. Slúžila mi bezchybne ďalších 100.000km (potom som ju predal). Akurát som vymenil výfuk, čerpadlo a piestiky na vyklápacích dverách. Ale to je podľa mňa úplne v pohode. Najlepšie je si vypočuť názor majiteľov tej značky auta, ktorú si chcete kúpiť. Ja keď rozmýšľam nad nejakým typom auta, tak keď niekde na parkovisku alebo na benzínke nastupuje niekto do takého auta, sa ho spýtam ako je spokojný... Tak mám možnosť sa dozvedieť od X ľudí ich skúsenosti. Od nich sa dozviete relevantné odpovede (nemajú dôvod klamať, lebo vám ho nepredávajú a ani vám nemusia platiť faktúry alebo výplaty. Ja totižto často počujem ľudí, tesne pred tým ako majú platiť, koľko museli teraz zaplatiť za opravu auta, rekonštrukciu domu...aby vytvorili zdanie). Pravdaže sú tu aj tí, ktorí majú svoje obľúbené značky a ostatné sú pre nich šuvix.
Len tak mimochodom – nemyslím si, že Opel je naj. Ale určite patrí medzi tie kvalitnejšie. Tak ako som už písal, hlavne kvôli pomeru - cena a čo za to... Áno celkovo sa o nemeckých výrobkoch hovorí, že sú veľmi kvalitné. Ja sa väčšinou tiež snažím kupovať veci čo potrebujem nemeckej výroby. Či už sú to potreby pre domácnosť, elektronika... Zatiaľ som sa nesklamal. Síce som človek otvorený a v niektorých smeroch aj rád experimentujem, ale v tomto určite nie. Čo sa týka dieselu, tak súhlasím, že ide vývoj v tomto smere rýchlo vpred. A japonci sú japonci. Síce som mal zatiaľ japonskú iba elektroniku, ale sa hovorí, že sú sakramentsky precízny. Že sú diely drahé vyváži skutočnosť, že sa tak skoro a často nekazia ako iné európske značky. Počul som, že vraj majú niektoré značky presne naplánovanú vadovosť. Ozajstný biznis je vraj v súčiastkach. Ale to som len počul...

Môj názor, moje skúsenosti a čo som počul.
hanelie
18.01.08,14:06
Nemci sú špička: Mercedes Benz, BMW, OPEL , VW, AUDI- niet viac čo dodať
misomiso
18.01.08,18:38
Nemci sú špička: Mercedes Benz, BMW, OPEL , VW, AUDI- niet viac čo dodať

Tak napriklad spominany Mercedes sa prepada uz dlhe roky az do samotneho suterenu, co sa tyka spolahlivosti. vedenie spolocnosti uz niekolkoraz slubovalo napravu ale zatial sa im nepodarilo zastavit dramaticky pokles spokojnosti zakaznikov. Zacalo to uz cca pred 20 rokmi, ked nabrali v nemeckych fabrikach Turkov. Neviem ci viete, ale potom dokonca nemecki taxikari organizovali v Stuttgarte demonstracie pred fabrikou, potom, co im po par mesiacoch ostal z novych aut srot. Napriklad praskali im celne skla normanlne pocas jazdy.

Kto si kupil Vito vie, co vsetko mu tak menili po 20 tis. km. Vyrabali ho v Spanielsku. Nedavno som videl, ako sused musel volat odtahovku pre svoj novy Mercedes S - classe, teda uplne najluxusnejsi, potom, co ho odstavil pred domom a viac nenastartoval. Niektorych systemov (ktore boli velkolepo uvedene ako triumf nemeckeho vyskumu) sa musel Mercedes dokonca uplne vzdat par rokov od zavedenia do vyroby - napr. systemu "brake by wire" pre katastrofalnu nespolahlivost.

Take problemy som napr. ja s francuzskymi autami nikdy nezazil. A to uz nehovorim o tom, ze si dovolili pustiti do vyroby model A bez toho, aby odskusali, ci sa neprevrati. Snad netreba ani komentovat ich skostnatelost v pripade neochoty prejst na predny nahon. Klasicke Mercedesy a BMW su nepouzitelne uz od prveho cm napadnuteho snehu. Viem o com hovorim, mal som Mercedesa 3 roky. Nedavno bol u mna znamy s najnovsim BMW. Bolo to minulu zimu, a cakal som ho hned za hranicou. Nie je tam kde parkovat, tak som zasiel na krajnicu do asi 10 cm snehu. Potrebovali sme nieco prelozit, on ostal stat na ceste a zavadzal kamionom. Hovorim mu zaparkuj na krajnicu, on na to, ze by nevysiel.

Potom bol u nas a strasne auto chvalil. Pytal som sa ho na zadny nahon. On, ze to uz je teraz vyriesene, ze je tam pocitac, ktory to riadi, ked sa jedno koleso zacne presmykovat, tak ho pribrzdi a teda zaberie to druhe a tak. Potom od nas odchadzal a nepohol sa zo zladovateleho povrchu na uplnej rovine (ziadny kopec). Cvakalo mu tam v tom podvozku - no uplny koncert elektroniky, len auto stalo.

Problem je v tom, ze verejna mienka ma obrovsku zotrvacnost. Spanieli uz aspon 20 rokov robia 3 x lepsie topanly ako Taliani, ale "najlepsie topanky su talianske" . Rovnako robia casto lepsie vino ako Francuzi, ale "najlepsie vino je francuzske". Najlepsia vodka je stale ruska, (hoci tie novodobe patoky sa nedaju pit) a najlepsie auta Nemecke...
seda
18.01.08,18:58
Dobrý večer, napíšem šéfovu príhodu, jazdí na Focuse. Na SC z východu na západ, ho pred Rimavskou Sobotou zastavili policajti, nesvietil mu svetlomet. Mal odstrániť závadu rovno na mieste a zistil, že nevie ako, volal známenu do predajne Fordu, ktorý mu ho odporučil a pýtal sa ako sa má vymeniť žiarovka. Povedal mu, že má prísť do servisu, že sa musí vybrať celé svetlo a tak sa to dá vymeniť. Skoro ho šľak trafil, ponáhľal sa na jednanie. Odstraňoval závadu tak dlho, že policajti na to nemali nervy a povedali mu, že budú hliadkovať za Rimavskou Sobotou a že keď okolo nich prejde bez svetla, tak, že dostane pokutu. Vraj sa s tým trápil asi 45 min. s baterkou v ústach, aby na to po tme videl. Ale inak je s Focusom spokojní.:D
nextone
18.01.08,19:11
Tak toto polemizovanie ohľadom vozidiel je zaujímavé. Myslím si, že 100 ľudí, 100 chutí, 100 atď.
Jazdila som už na všeličom. Otázka znie, aké silné auto potrebujete, ako často jazdíte. Ja jazdím často na jednorázové SC kedy moja jedna cesta má 1200 km za deň. T.j. potrebujem silné, spoľahlivé a rýchle auto - najviac sa mi pozdáva Opel Zafira - diesel. Do mesta by som si toto auto nekúpila, pretože je to zbytočne veľké auto, ktoré nebudem mať kde zaparkovať....v tomto prípade by mi stačila akákoľvek značka..najmä, aby to bolo maličké autíčko, ktoré sa "pichne" kde koľvek...To je môj názor
Halli
18.01.08,20:29
Mám tiež Opel- nová ASTRA Elegance a je úplne super, sedi na vozovke perfektne a za dva roky bez najmenších problémov a vyzerá tiež dobre.
rob999
19.01.08,22:13
Tak toto polemizovanie ohľadom vozidiel je zaujímavé. Myslím si, že 100 ľudí, 100 chutí, 100 atď.
Jazdila som už na všeličom. Otázka znie, aké silné auto potrebujete, ako často jazdíte. Ja jazdím často na jednorázové SC kedy moja jedna cesta má 1200 km za deň. T.j. potrebujem silné, spoľahlivé a rýchle auto - najviac sa mi pozdáva Opel Zafira - diesel. Do mesta by som si toto auto nekúpila, pretože je to zbytočne veľké auto, ktoré nebudem mať kde zaparkovať....v tomto prípade by mi stačila akákoľvek značka..najmä, aby to bolo maličké autíčko, ktoré sa "pichne" kde koľvek...To je môj názor

No neviem, ale ze by bola ZAFIRA prave silne a rychle auto? Jedine tak OPC.
Na dlhe sluzobky ako jazdim aj ja odporucam radsej kombi strednej triedy. Mal som midivan ako je Zafira, ale kvoli stabilite hlavne v zakrutach som zvolil kombi. A nikto na svete ani ziaden novinarsky test ma nepresvedci, ze sa van nenaklana v zakrutach viac a takisto, ze je istejsi pri vyhybacich manevroch a ostrych vyjazdoch zo zakrut.
Mimochodom tvoja dieselova ZAFIRA nezerie olej? Poznam viacerych majitelov tychto aut s deiselom a su to olejnicky.
Jozef Mihál
19.01.08,22:29
Ahojte, potrebovala by som pomoct s vyberom jedneho z dvoch ojazdenych aut. Narodilo sa nam babo a mame troch psov a tak potrebujeme vacsie auto. Na nove nemame a tak sa rozhodujeme medzi Opel Astra caravan 1,7 DTI alebo Ford Focus kombi 1,8 TDCI. ktore je podla vas lepsie? Inak vsetko rocniky 2000, 2001 - sme ohraniceny sumou 200-250 000. Dakujem.
Ako spokojný majiteľ už druhého Focusa odporúčam Focus. Avšak hľadajte benzínovú verziu, diesle v uvedených ročníkoch majú malú reputáciu.
Jozef Mihál
19.01.08,22:34
Snad netreba ani komentovat ich skostnatelost v pripade neochoty prejst na predny nahon. Klasicke Mercedesy a BMW su nepouzitelne uz od prveho cm napadnuteho snehu...
Vštko má svoje pre a proti. Predný náhon je "nepoužiteľný" v prípade áut so silným motorom. Keďže Mercedes a BMW sú v prvom rade výrobcovia áut strednej a vyššej triedy, koncepciu zadného náhonu neopustia nikdy.

A tzv. "radosť z jazdy" je pri autách so zadným náhonom v inej rovine, ako u tých s predným náhonom.
nextone
20.01.08,16:38
No neviem, ale ze by bola ZAFIRA prave silne a rychle auto? Jedine tak OPC.
Na dlhe sluzobky ako jazdim aj ja odporucam radsej kombi strednej triedy. Mal som midivan ako je Zafira, ale kvoli stabilite hlavne v zakrutach som zvolil kombi. A nikto na svete ani ziaden novinarsky test ma nepresvedci, ze sa van nenaklana v zakrutach viac a takisto, ze je istejsi pri vyhybacich manevroch a ostrych vyjazdoch zo zakrut.
Mimochodom tvoja dieselova ZAFIRA nezerie olej? Poznam viacerych majitelov tychto aut s deiselom a su to olejnicky.
To je síce pravda, ale bolo služobné, takže mi to nevadilo ;)
Premýšľam aj ja aké auto je naj, aj na dlhé trasy aj do mesta...do Zafiry som sa zamilovala ;)
rob999
20.01.08,18:23
To je síce pravda, ale bolo služobné, takže mi to nevadilo ;)
Premýšľam aj ja aké auto je naj, aj na dlhé trasy aj do mesta...do Zafiry som sa zamilovala ;)
nextone, nebudem ta nahovarat ja nie som automobilovy predajca. Mne auto sluzi a potrebujem s nim robit vela kilometrov mesacne, potrebujem mat pomerne vela miesta (vozim casto pomerne objemne vzorky tovaru), musi byt spolahlive, usporne, rychle a take ako sa nekradne (jazdim aj do Rumunska a pod.). Po dlhych uvahach som zvolil Toyotu Avensis 2,2 D4-D. Po 16 mesiacoch musim konstatovat absolutnu spokojnost. Moje zerie sice priemerne 7 litrov pretoze spotrebu si nestrazim (poznam takych co jazdia na 6-tich litroch). Auto je priestranne, vsetko v elektrike vratane vyhrievanych sedadiel, dualna klima, 9 airbagov, vsetky elektronicke systemy straziace stabilitu a jazdne vlastnosti. Vystriedal som asi 11 aut doteraz ale skutocne som spokojny. Motor 150 konovy ma dostatocnu pruznost a aj po dlhej ceste sa necitim unaveny. Auto na ceste posobi myslim elegantnym aj ked konzervativnym dojmom.
Ak mas penazi viac - odporucam BMW 530XD ma ho moj sef. Zoparkrat som mal moznost a je to parada. Okrem vykonnejsieho motora ako je tomu u mojho auta je najhlavnejsi pohon 4x4. Auto je "pribite" k ceste a motor jedna basen.