kucyo
18.06.04,18:51
Prosim o informciu,čo všetko musím zaučtovať a čo všetko mi ako daňovníkovi vyplýva z predčasne ukončeného leasingu?prenajali sme osobny automobil s pravom odkupenia po 36-tich mesiacoch trvania zmluvného vzťahu-vznik zmluvneho vzťahu:1.5.2003-ukončiť ho chceme 7-8/2004
otázka:náklady - teda aj prvú zvýšenú platbu-som rovnomerne rozpúšťala týchto desať mesiacov na účte 518AE,ale v roku 2003 som si uplatnila menšie náklady, než v skutočnosti v tom roku boli-tento rok by som zas k datumu ukončenia zmluvy mala na účte vyššie naklady, než ich mam skutočne-čo s nakladami, ktoré som si už doteraz uplatnila a čo s tými, ktoré ešte nemam uplatnené?aký dopad ma z danoveho hladiska predčasne ukončený leasing na už uplatnené náklady?Dakujem za všetky námety,podnety či informácie
accad
15.07.04,11:38
Potrebovala by som posúdiť správnosť postupu pri prepočítaní predčasného odkúpenia predmetu LZ. V prílohe uvádzam tabuľku podľa ktorej som sa snažila si urobiť prepočet v zmysle zákona o DP. Neviem, či som na to išla správne a preto by som potrebovala názory iných. Možno niekto už má s tým praktické skúsenosti a určí mi smer ako to urobiť. S pozdravom Edita
accad
16.07.04,09:00
Ak by sa našiel niekto, kto má už praktické skúsenosti s predčasne odkúpeným predmetom lízingu a poradil, bola by som vďačná. Akosi si s tým neviem rady a v mojom okolí nie je nikto s týmto problémom. Ďakujem Edita
misurka
21.12.05,07:08
Prosím Vás máte niekto skúsenosť s predčasne ukončeným leasingom z dôvodu havárie - totálnej škody???

Auto sme obstarali v 3/2005, od 3/2005 boli zaplatene:
1. zvýšená splátka+10 splátok(posledná 8.12.05).

K havárii došlo už 23.10.05, ale konateľ zabudol zrušiť trvalý príkaz, čiže leasingovej spoločnosti boli zaplatené 2 splátky už počas nepoužívania automobilu.

Prišiel nám už aj predbežný predpis náhrady škody od poisťovne.

Čo mi z tohto všetko vyplýva???
misurka
21.12.05,07:49
Prosím, neviete mi pomôcť?

Prosím Vás máte niekto skúsenosť s predčasne ukončeným leasingom z dôvodu havárie - totálnej škody???

Auto sme obstarali v 3/2005, od 3/2005 boli zaplatene:
1. zvýšená splátka+10 splátok(posledná 8.12.05).

K havárii došlo už 23.10.05, ale konateľ zabudol zrušiť trvalý príkaz, čiže leasingovej spoločnosti boli zaplatené 2 splátky už počas nepoužívania automobilu.

Prišiel nám už aj predbežný predpis náhrady škody od poisťovne.

Čo mi z tohto všetko vyplýva???
janeco
05.01.06,10:56
Pripájam pomocnú tabuľku na výpočet daňového posúdenia predčasného ukončenia leasingu (po starom) a zaúčtovanie jeho vysporiadania.
Dúfam, že Vám pomôže, mám to odobrené aj auditorom.
heja3
22.02.07,12:03
Pripájam pomocnú tabuľku na výpočet daňového posúdenia predčasného ukončenia leasingu (po starom) a zaúčtovanie jeho vysporiadania.
Dúfam, že Vám pomôže, mám to odobrené aj auditorom.

Prečo sa opravovala suma odpisu na 11 mesiacov? Veď u prenajímateľa bola zostatková cena k 31.12. predchádzajúceho roku a odpisuje na konci roka, keď má auto v majetku.
Dana K.
27.02.07,09:06
Včera som si naštudovala všetko, čo sa týka predčasne ukončeného leasingu-toho "starého!. Viem, že treba prepočítať odpisy, porovnať to so sumou,ktorá je v nákladoch a vyčísliť rozdiel, o ktorý sa upraví zákald dane.
Mám však problém s tým, že všade som našla príklady predčasného ukončenia leasingu v prípade, ak leasing trval 3 roky. My sme mali splátky rozpočítané na 5 rokov a leasing sa ukončil po 4 rokoch, t.z.,že
- splátky mám v nákladoch v r.2002 (6 mesiacov), 2003, 2004, 2005 a 2006 (5 mesiacov)
- ak si vypočítam odpisy na 3 roky, tak rok 2005 a 2006 nemám s čím porovnávať, aj keď by som odpisy rozpočítala na 4 roky, tak určite nemám s čím porovnať rok 2006

Poradí niekto skusenejší ako to vyriešiť?:mee:
ďakujem