MichalM
17.01.08,10:35
Google vystavil elektronicku fakturu, kde je uvedene, ze dph neodviedli ale, ze to ma urobit kazdy prijemca sam. Ja som neplatca dph, ako mam v tomto pripade postupovat? Musim aj ked som ako neplatca dph ju nejako odviest ak ano ako.
MichalM
28.01.08,12:13
hmm to nik nevie co s tym robit, musim ja ako neplatca dph odvadzat dph ked dostanem fakturu bez dph? Alebo nie, ja si skor myslim ze nie len nie som si celkom isty ci je to tak....
ALBO
28.01.08,12:51
Google vystavil elektronicku fakturu, kde je uvedene, ze dph neodviedli ale, ze to ma urobit kazdy prijemca sam. Ja som neplatca dph, ako mam v tomto pripade postupovat? Musim aj ked som ako neplatca dph ju nejako odviest ak ano ako.
To je pod akym ič DPH vystavené?
Ak dostanete Fa za elektronické služby od zahraničného dodávateľa tak podľa § 15/7 a 15/8 a 69/3 to musíte dodaniť ak ste podnikateľ neplatiteľ. Ešte pozrite §78/3
MichalM
28.01.08,15:54
Ma to IC DPH IE XXXXXXX
Evanka
28.01.08,16:12
Podľa § 69 ods 3 Zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službách podľa § 15 ods. 8, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo z tretieho štátu. Tu patria aj elektronicky dodávané služby,
Ak osobe, ktorá nie je platiteľom, vznikne povinnosť platiť daň (§ 69), je táto osoba povinná podať daňové priznanie do 25 dní po skončení kalendárneho mesiaca, v ktorom vznikla daňová povinnosť, a v tej istej lehote zaplatiť daň.
MichalM
30.01.08,18:48
vdaka za informacie, chcel by som sa este opytat ake tlacivo sa na taketo danove priznanie pouziva?
ALBO
31.01.08,07:36
vdaka za informacie, chcel by som sa este opytat ake tlacivo sa na taketo danove priznanie pouziva?

Normálne DP, dajú vám na DÚ.
Jana Acsová
31.01.08,09:05
Daňové priznanie môžete zostaviť aj priamo na stránke www.drsr.sk a po vytlačení predložiť na DÚ.
kačkapoliačka
31.01.08,13:51
No,trochu ste ma zneistili, lebo mňa z DÚ vrátili. Nie sme platci DPH a zahran.osoba-platiteľ nám za opravu prístroja neúčtoval DPH. Chcela som podať priznanie, ale že nemusím, že to mal urobiť dodávateľ.
No uvidíme...
ALBO
01.02.08,08:10
No,trochu ste ma zneistili, lebo mňa z DÚ vrátili. Nie sme platci DPH a zahran.osoba-platiteľ nám za opravu prístroja neúčtoval DPH. Chcela som podať priznanie, ale že nemusím, že to mal urobiť dodávateľ.
No uvidíme...
Ide o to ako prebiehala tá oprava.Ak ju vykonal na Sl tak miesto dodania je Sl, a teda ste mali podľa § 69/2 a § 5/1/c odviesť daň.
Na rozdiel medzi platiteľom a neplatiteľom ma napadá len taký príklad: Platiteľ čech vám opraví auto , vy ho doveziete na SL §16/7 ak vy by ste boli platiteľ tak vám fakturuje bez DPh a prenáša sa DP na vás (§69/2) ale ak ste neplatitel mal vám fakturovať s DPH lebo miesto dodania je česko a v tomto prípade by nedošlo k prenosu DP( §16/7)
kačkapoliačka
04.02.08,06:38
Dovysvetľujem, oprava prebehla u nás na Slovensku. Na DÚ, keď som povedala, že aj tak im DPH odvediem, my povedali, že mi ho vrátia, lebo tým že nie som zaregistrovaná, "to nemajú kam dať". Tak som sa viac "nehádala".
Len viem, že sa to ešte v budúcnosti môže stať a preto by som potrebovala na papieri nejaké stanovisko. Viete mi poradiť, niekoho v NRkraji, resp. mám dať dotaz na DÚ resp. priamo na MF SR? Díky.