Dexter
11.03.05,09:37
Ahojte,

Som uplny zaciatocnik, takze vopred dakujem za trpezlivost :)
Chcem rozbehnut zivnost v oblasti prepravy tovaru v ramci SR a krajin EU. Na zaciatok jedna dodavocka do 3,5t a chut pracovat, nic viac. Avsak chyba mi know-how, napr. ake tlaciva potrebujem pri preberani tovaru na prepravu, ako naklad poistit, ake doklady k tovaru musim mat pri prechode hranic atd. Vie mi niekto poradit ako a kde zacat v tejto oblasti? Mozno nejaky dobrodinec, ktory sa neobava rozdavania rozumov potencialnej konkurencii? Internet som uz prehladaval ale asi potrebujem take polopatisticke odpovede.

Za odpovede vopred dakujem.

Dexter
ilona
12.03.05,06:11
Neviem presne čo potrebuješ vedieť,ale určite v prvom rade musíš mať koncesiu na medzinárodnú prepravu,odbornú spôsobilosť,alebo zástupcu,náklad poistíš v hociktorej poisťovni,doklady k tovaru sú asi len dodacie listy a faktúra.
Sefcikova
12.03.05,06:34
Ja som bola cca 2 týždne dozadu na dovolenke v Tatrách a v hoteli kde sme boli ubytovaní sa tam jedeň deň konal seminár s názvom "Ako začať podnikať v medzinárodnej preprave, dovoze a vývoze tovarov do a z krajín EÚ" - no poviem Vám teda že bol o to dosť veľký záujem a prišlo asi 60 ľudí .

Možno by si mal porozmýšľať ísť na takéto školenie, tam sa môžeš pýtať a pýtať a určite by si dostal aj nejaké materiály a tlačivá
Excise Duty
12.03.05,07:26
Ak Ti to pomôže, skús si otvoriť www.cesmad.sk (http://www.cesmad.sk) nájdeš tam nejaké informácie a aj ponuky školení.
Dexter
12.03.05,09:27
Dakujem vsetkym za odpovede. To skolenie by mi asi bodlo, tak sa idem poobzerat.
mino0311
20.03.07,12:11
Dobrý deň
Na medzinárodnú dopravu s vozidlom ktoré má celkovú hmotnosť do 3,5t vrátane nepotrebujete koncesnú listinu ani povolenie na medzinárodnu dopravu , stačí Vám živnostenský list .
j.s
20.03.07,16:04
Neviem presne čo potrebuješ vedieť,ale určite v prvom rade musíš mať koncesiu na medzinárodnú prepravu,odbornú spôsobilosť,alebo zástupcu,náklad poistíš v hociktorej poisťovni,doklady k tovaru sú asi len dodacie listy a faktúra.

Nakladna cestna doprava vykonavana vozidlami do 3,5t este spada pod volne zivnosti
T1971
22.03.07,09:17
Poistiť by si si mal zodpovednosť za škodu medzinárodného a vnútroštátneho dopravcu.Dá sa to poistiť každé samostatne, alebo spolu.
Ak je to vozidlo s celkovou hmot 3500kg tak zoberie asi 1200kg.Vtedy ho stačí poistiť podla CMR dohovoru na 1200x8,33xSDR=379849,-Sk to je suma za ktorú podľa ložnej plochy zodpovedáš.