MichaelaMA
17.01.08,10:10
Prosím poraďte mi.:( Od včera mi blbne napaľovačka. Keď chcem niečo napáliť, tak predpokladaný čas je 70 min len na načítanie DVD:eek: a naozaj to ide tak pomaly a keď dám prehrať film, tak mi akoby čítala mechanika pomaly a nestíha a všetci vo filme akoby kokcú.:mee: Je tam akoby ozvena, ale so zvukom som nič nerobila a DVD mi doteraz išlo v pohode. Môže to byť programom? Nie som si istá, či nemám vírus.:( Pomôže mi nainštalovať znova Windows alebo je to mechanikou? Ako to vyzerá, keď mechanika odchádza? Lebo mám už PC 2 roky. :confused: Prosím poraďte. V poslednej dobe som ju využívala dosť často aaj potrebujem naďalej. Mne osobne to pripadá akoby sa pomaly točilo to DVD. Aký je Váš názor? PROSÍM. Ďakujem.
Braňo
17.01.08,09:17
Kedy si ju naposledy čistila s čistiacim DVD?
MichaelaMA
17.01.08,10:06
Včera som ju čistila a nepomohlo. Ono to nieje, žeby neotvorila CD, DVD, ale ona ho číta veľmi pomaly a aj veľmi pomaly napaľuje.:(
robovi
17.01.08,10:34
Včera som ju čistila a nepomohlo. Ono to nieje, žeby neotvorila CD, DVD, ale ona ho číta veľmi pomaly a aj veľmi pomaly napaľuje.:(
Moze byt zahltena operacna pamat cez ktoru pretekaju data. Nemas tam nejaky novy soft, ktory si nedavno instalovala? Moze byt poruseny datovy kabel, pripadne necistota v v slote konektora datoveho kabla. otvorit PC, povysavat, trochu pohybat datovym kablom.
MichaelaMA
17.01.08,10:42
Neviem, žeby som niečo pridavala.:o Mám tam toho dosť. Ale s tým vysávaním bude problém, lebo mám notebook.:o Hups. Takže to môže byť niečím v programe? Myslíte, že mi pomôže nainštalovať nový WINDOWS? Lebo mi nejde updateovať antivirus. program. Ďakujem.
MichaelaMA
17.01.08,10:44
A k tej RAMke.. Keď som spúšťala DVD, tak som mala všetky programy vypnuté. Tak neviem, či niečo mohlo vtedy nejako moc využívať operačnú pamäť. Ale doteraz to nerobilo.
robovi
17.01.08,12:21
A k tej RAMke.. Keď som spúšťala DVD, tak som mala všetky programy vypnuté. Tak neviem, či niečo mohlo vtedy nejako moc využívať operačnú pamäť. Ale doteraz to nerobilo.
stlac si ctrl+alt+del zapni zalozku procesy a uvidis, kolko ti bezi srandiciek bez toho, aby si o tom vedela. Mimochodom, ak tam je nejaky virus, ten v tom vypise procesov na stopro nebude. neklepla si ten notebook niekde? trebars o zem. ked sa citacie oko vyosi, nebude uz nejako radostne citat ta mechanika.
MichaelaMA
17.01.08,15:54
Wau. Tak v tch procesoch toho je.. Takže mi beží toho dosť. Ale nechápem, lebo som nič nemenila, takže aj doteraz tam toho muselo byť. A s notebookom som nikde ´´neklepla´´, lebo ho mám stále na stole, nanajvýš si ho prenesiem na posteľ, ktorá je asi 50 cm od stola.:confused: Takže to naozaj nechápem. Myslíte, že jedine mi pomôže, keď to odnesiem do opravy? Alebo skúsim si vymazať niečo z toho, čo beží v tých procesoch, takže uvoľním RAMku a uvidím.. Dobre? Ďakujem za rady.
duves
17.01.08,16:50
Aj virus moze spomalit chod PC.
MichaelaMA
17.01.08,16:59
Tak predsa...? Lenže PC mi ide super, len tá DVD mechanika. Ale idem skúsiť NOD. V každom prípade, RAM to iste nieje. Teraz som skúsila povypínať, čo sa dalo z tých programov, čo tam bežali(v procesoch) a aj tak to seká. A napadlo ma, že našim tak odišlo DVD. Začalo to tým, že to takto sekalo, potom obraz štvorčekoval a teraz im ani nenačíta DVD. Ukazuje: CHÝBA DISK.Takže sa chystajú do opravy, lebo čistiť ho tiež skúšali. Má ešte niekto nejaký názor, prosím, čo by to mohlo byť? Prosím. Ďakujem.
Katabaticky
17.01.08,18:05
preboha len to nie

do procesom sa kriste ty nesparaj ked sa do toho nevyznas... v najhorsom pripade si odpalis vsetky data... a ked napisem vsetky tak myslim vsetky...

a toto bude virus

to zistis tak ze si stlac ctrl + alt + del a najdi si vypis procesov ale nic tam nevypinaj len pozri na spodnu listu...

je tam vypis v takejto podobe

Procesy: cislo Vyuzitie CPU: cislo% Vyuzitie pamate: cislo/cislo

tak toto si pozri a opis v takoto tvare tie cisla pred spustenim dvd a po spusteni ked to seka a hod to sem

potom budeme mudrejsi a budem (budeme ) ti vediet povedat presnejsie ;):D
Katabaticky
17.01.08,18:06
a este napis presne oznacenie notebooku aj s konkretnym typom :D
to som zabudol :---
MichaelaMA
17.01.08,19:18
Joj neskoro.:o Ja som tam uz vypla, ale iba to co som si bola ista, ze nic nespravi. Vypla som msmgs-mesenger a tusim ICQ, uz teraz neviem. Nic co ma docinenia so systemom alebo co by som nevedela, co je za program. Dufam, ze sa nic nestane.:eek: Idem pozriet to vyuzitie procesora a hodim to hned sem. :) A mám HP Compaq presario V5000. Idem na to.;)
MichaelaMA
17.01.08,19:30
Takže takto: využitie CPU skákalo 2-4-7-8%(približne) využitie pamäte bolo 465M/919M. To bolo než som spustila DVD a žiaden iný program zapnutý nebol. Po spustení využitie CPU skákalo asi 78-96-100-97% a tak a väčšinou sa držalo okolo 96%. Využitie pamäte bolo po spustení 513M/919M. Takže, čo myslíte? :confused: Ďakujem.
MichaelaMA
17.01.08,19:46
Ospravedlňujem sa, ešte som zabudla tie procesy. Pred spustenim bolo 65 po spustení 66. Ale teraz keď som to spúšťala znova(kvôli tým procesom, tak pamäť pred bola 476M/919M a po spustení bola 524M/919M. A pri tom som všetko urobila tak isto aj DVD som spustila to isté.
Katabaticky
18.01.08,05:27
ok to neries...

toto vyzera na to ze ti mechanika vypina dma mod na doske a tym padom idu vsetky informacie cez procesor...

plus mas zahltenu ramku...

a s hentym ty nic nespravis ak je to ono co predpokladam na 80% pretoze ma momentalne nenapada co by to mohlo byt ine...

a toto sposobuje v drviven vecsine virus pripadne ti odisiel radis disku resp mechaniky...
a pozeral som par for neni to tak nezvycajna chyba u tvojho modelu sa mechaniky a klavesnice kazia dost casto :(

cize ak chces radu najdi si nejaky rozumny online scaner na nete zadarmo ale od nejakej renomovanej firmy nie nieeco co ti presmiruje komp...
alebo si zavolaj niekoho kto ti bude vediet skontrolovat komp...

ak si spominam si pisala ze nod nejde aktualizovat...
a ked spustis analyzu... ale nie beznu ale HLBKOVU tak prvy vypis... napise ti tam pod vymenovanie diskovych oddielov
c: d: e: ...
Operacna pamat v poriadku. <= tento riadok tam mas?

a najde nieco HLBKOVA analyza?
robovi
18.01.08,05:35
preboha len to nie

do procesom sa kriste ty nesparaj ked sa do toho nevyznas... v najhorsom pripade si odpalis vsetky data... a ked napisem vsetky tak myslim vsetky...

a toto bude virus

to zistis tak ze si stlac ctrl + alt + del a najdi si vypis procesov ale nic tam nevypinaj len pozri na spodnu listu...

je tam vypis v takejto podobe

Procesy: cislo Vyuzitie CPU: cislo% Vyuzitie pamate: cislo/cislo

tak toto si pozri a opis v takoto tvare tie cisla pred spustenim dvd a po spusteni ked to seka a hod to sem

potom budeme mudrejsi a budem (budeme ) ti vediet povedat presnejsie ;):D
Plasit ju ale nemusis. Ked vypne procesy, po prvom restarte znovu nabehnu.
Katabaticky
18.01.08,07:03
ako plasit?
ja som nenapisal ze nenabehnu ale ked vypnes svchost pri zapise udajov do TOC tak mozes prist o namapovanie diskov a uz ti okna nenabehnu a mas po udajoch na disku mozes dolovat specialnym softom...

tak neviem nakolko to bolo plasenie alebo nie... navyse je teoreticka sanca si poskodit aj HW:rolleyes:
kolbasky
18.01.08,12:26
:)Ahoj to isté som mal aj ja s napaľovačkou. Ak náhodou niečo napaľuješ najvyššou rýchlosťou neodpaľuje ti dvd? Nestalo sa ti nič strašné len ti odišla napaľovačka.Ja som kúpil novú a fakčí krásne.;)Aj značka sa pokazí a nevydrží dlho;).Ak máš v záruke comp, tak ho reklamuj.
Katabaticky
19.01.08,13:10
ziadatelka o radu sa nam uz nehlasi asi to isla skusit reklamovat :) aj tak by ma zaujimalo ci to bol vir alebo radic :rolleyes:
MichaelaMA
19.01.08,14:16
Hned sa ohlasim.:) Nemám dnes moc času. Pardon.:o
MichaelaMA
19.01.08,16:46
No takže... :) Nainštalovala som si AVAST! a ten mi skontroloval celý počítač a výsledok bol: žiadny vírus.. Takže neviem.. Takže tá ramka je moc zaplnená? Ja som myslela, že to je tak iba polovica - 513M/919M( som myslela, že je využité niečo 513 z 919tich), tak asi nie..:( Tak potom už neviem.. Takže znamená, že mi zrejme tá mechanika odišla, že? Inak bola tu otázka, že či keď napalujem vyššou rýchlosťou, či mi neodpaluje DVD.. Lenže mne sa rýchlosť napalovania nedá nastaviť a obyčajne mi DVD napálilo tak za 15 min a teraz mi ukazuje predpokladaný čas 70 min a keď ešte po 10 minútach nabehnú len 3 zelené štvorčeky(a stále ukazuje 65 min) tak to vzdám a vypnem, lebo to nikdy nerobilo..
MichaelaMA
19.01.08,16:52
A ešte, keby to bolo to, že mi odišiel ten radič diskov, tak to sa nedá opraviť? Alebo sa to neoplatí a mám kúpiť novú mechaniku. Ide o to, či mám kúpiť mechaniku, skúsiť nainštalovať nový Windows alebo dať do opravy, keďže reklamovať sa mi už nedá..:mee: A inak netuším aká hĺbková analýza je. Lebo doteraz som mala nie NOD, ale AVIRA a ten sa mi nedá updateovať. Chcela som si nainštalovať NOD, ale ukázalo mi, že môj procesor nepodporuje NOD a mám sa obrátiť na dodávateľa. No a ten Avast mi to skontroloval mimo Windowsu ešte pred zapnutím..
pachohybskyzbojnik
20.01.08,10:57
jednoznacne DVD romka v p.......iestanoch na kupelnom pobite. kup si bud novu od vyrobcu alebo externu usb tie uz dnes maju tiez dobre ceny
Katabaticky
20.01.08,11:06
externe su na nist
a ona ma notebook ak sa dobre pamatam a tam vybrat dorbu mechaniku kompatibilnu neni taka sranda ;)

a radic sa da opravit samozrejme niekedy je to sposobene systemom a ked preinstalujes system tak sa to spamata... aj ked ti to vypol vir tak sa to spamata ale ked je to mechanicka zavada a odpaluje ti to nieco z mechniky tak treba servisovat...

k tej ramke... mas 512 MB ram realne a system si vie pribrat este raz tolko takej vymyslenej preto ti ukazuje cez 900 MB ale realnych je len 480-512 cize mas celu ramku vyuzitu a procesor tiez...

este otazocka mas co mas za procesor? ;)
neviem o tom ze by bol nod s nejakym nekompatibilny totiz a mas ho vytazeny na 100% pocas celej doby napalovanie?

ps: mas teda notebook vsak?ja zabudlivy :rolleyes:
MichaelaMA
20.01.08,11:28
Procesor mám AMD Turion 64 a áno mám notebook:). Lenže bol kupovaný v UK, takže ani za predajcom ani nikam neôžem zájsť. :mee: Takže ten NOD neviem.. Inak teda mi možno pomôže nainštalovať znova Windows, však? Píšeš, že sa niekedy spamätá. Lebo to nie je problém...:) Nechcem s tým moc ísť do servisu, lebo peňazí neni moc..:( A nové DVD mechaniky do ntebooku somuž pozerala a sú oklo 1200 Sk. A to ako zistím, že ktorá je kompatibilná? Lebo teraz mám tuším PIONEER. Bola by som teda rada, keby to bolo len niečo so softom. Tým pádom by sa mi uvoľnila RAMka, lebo si tam nedám všetko, čo tam mám teraz. A celý čas, čo púšťam DVD je 513M, takže vtedy je asi využitá naplno. Keď napalujem, tak som nepozerala. Mám skúsiť?
kolbasky
20.01.08,16:32
Nebol by som si tým istý.Môjmu susedovi tak isto haprovala napaľovačka, ešte si aj preinštaloval windows jak blb a zbytočne.Je to vada na napaľovačke.
kolbasky
20.01.08,16:33
Zbytočne budeš preinštalovávať windows.Zbytočne stratený čas.Ja som sa poučil na susedovi.Vymenili mi ju a ide.
duves
20.01.08,19:09
A nové DVD mechaniky do ntebooku somuž pozerala a sú oklo 1200 Sk.
Byt tebou uz nekupim do napalku do slotu, ale externu na USB2. Napalovacky v notebookoch su zname kratkou zivotnostou.
MichaelaMA
20.01.08,19:24
Katabaticky vravi, ze externe su nanic, tak potom neviem... A aky je asi cenovy rozdiel? Nie su externe aj drahsie? Lebo dost to zrejem zavazi..:(
Chobot
20.01.08,20:40
Katabaticky vravi, ze externe su nanic, tak potom neviem... A aky je asi cenovy rozdiel? Nie su externe aj drahsie? Lebo dost to zrejem zavazi..:(

Externé a slim (do notebookov) mechaniky sú síce drahšie, než interné do PC, ale obe vyjdu zhruba rovnako draho (cca 1500 - 3000), viď tu:

http://www.agem.sk/?fsid=&flag=kategorie&cat=000200040300811,3

Interné mechaniky v NB sú pomerne pomalé a dosť chybové, v tvojom prípade by som asi volil tú externú, pokiaľ ju nepotrebuješ prenášať so sebou.

A tomu čisteniu optiky nejakým čistiacim diskom - je to hlúposť, tým sa nič nevyčistí:

http://www.porada.sk/t65223-napalovacka-blbne.html
pachohybskyzbojnik
21.01.08,05:38
presne tak to cistiace cd to ti iba pokazi mechaniku pretoze najvacsim nepriatelom pre nu su: 1. vybracie 2. prach a to cistiace cd nieje zrovna vyvazene a sposobuje extremne vybrovanie. to ze externe mechaniky su dnes naprd :D sak niesme v devedesiatom piatom :D
duves
21.01.08,09:50
MichaelaMA, byt Tebou, kupim tento model:
http://www.alza.sk/lite-on-lh-20a4pu-ez-dub-dvd-r-20x-dvd-r9-8x-dvd-r-dl-8x-dvd-rw-8x-dvd-rw-6x-dvd-ram-12x-externi-usb2-0-retail-d85406.htm
Je tam integrovana funkcia EZ-DUB na priame kopirovanie. Kvalitny chipset Mediatek garantuje kvalitny zapis a čítanie.
http://www.cdrinfo.com/Sections/News/Details.aspx?NewsId=15015
MichaelaMA
21.01.08,16:01
slavkasig
21.01.08,16:47
Ahoj moj manžel sa pýta či si urobila kontrolu dát cez vlastnosti ,,Tento počítač,, mohlo by to pomôcť .
MichaelaMA
21.01.08,17:17
Prosím a to ako sa robí. Neviem, čo myslí...:(
duves
21.01.08,18:03
A co vravite na tuto? http://shop.seza.sk/?a/dvd-rw-lg-gsa-e60n-external-black-20x
To bude dost blizke tejto: http://www.cdr.cz/a/20763/12
Tak si precitaj recenziu.
MichaelaMA
21.01.08,19:00
Trochu ma šokoval ten zápor- DVD-RW zmazané a nahraté na LG nejdú prečítať inde.. To nie je moc dobré.. To, aby som nepoužívala DVD-RW iba DVD-R. Síce to asi nie je až taký problém, lebo ten použijem raz za 100 rokov;), ale čo ak ho náhodou akurát budem potrebovať, že? Čo myslíš? Inak veľa kladov, nie?
MichaelaMA
21.01.08,19:28
Takže, čo je nové.. Dostala som sa na Centrum pomoci v mojom počítači. Je tam pomoc na problém: Keď prehrám DVD, video je prerušované- to je môj problém...:( No a pomoc je tam asi takáto:
1. krok: v device manager(správca zariadení) otvoriť IDE ATA/ ATAPI, pravým kliknúť na PRIMARY IDE CHANNEL a otvoriť vlastnosti. Klik na Advanced settings a pod DEVICE 0 dať DMA if available(alebo asi -ak dostupné..), tak isto pod DEVICE 1, opakovať v SECONDARY IDE CHANNEL.
2. krok: reštartovať Program na prehrávanie DVD alebo reštartovať PC
3. krok: zmeniť kvalitu farieb na 16 bit, znížiť rozlíšenie a znížiť frekvenciu Hz(lebo možno vraj nestíha pamäť)
4. v Obrazovka- vlastnosti klik na Nastavenie, klik na Spresniť a tam Riešenie problémov a dať Hardvérové urýchľovanie na ÚPLNÉ
5. krok: skúsiť Updateovať Program na prehrávanie DVD, lebo možno nepodporuje najnovšie streaming(neviem, čo to je, lebo pomocníka mám v AJ) atď, lenže u mňa to tým nie je, lebo mi neprehrá DVD, ktoré pred tým išlo.
TAKŽE NIČ Z TOHO NEPOMOHLO.
Takže už asi ozaj iba servis.:mee:
duves
22.01.08,04:29
Čo myslíš? Inak veľa kladov, nie?
To musis zvazit ty, ak nevyhovuje, treba pozriet ine modely.
MichaelaMA
22.01.08,12:18
Tak nas s manzelom napadlo, ci by sa nedalo urobit nieco take, ze ked kupime externu, tak da sa napojit na DVD cez USB a pozerat film na TV? Kedze DVD nam nejak tiez odislo. Tak zeby sme nekupovali aj DVD nove. Dakujem.
duves
22.01.08,12:56
Tak nas s manzelom napadlo, ci by sa nedalo urobit nieco take, ze ked kupime externu, tak da sa napojit na DVD cez USB a pozerat film na TV? Kedze DVD nam nejak tiez odislo. Tak zeby sme nekupovali aj DVD nove. Dakujem.
Nie, lebo PC mechaniky, i ked externe nemaju integrovany mpeg2 dekoder, resp. divx ci xvid dekoder.
Ci ako si to myslela? Este je moznost pri zapnutom notebooku:
Neviem, ci tvoj notebook ma S-video vystup. Ak ano, kup si zlucovac s-video na skart a to napoj na TV. V notebooku musis mat softwarovy DVD prehravac a ak chces pozerat divx, xvid-eo filmy tak aj prislusny kodek nainstalovany.
Chobot
22.01.08,14:38
Tak nas s manzelom napadlo, ci by sa nedalo urobit nieco take, ze ked kupime externu, tak da sa napojit na DVD cez USB a pozerat film na TV? Kedze DVD nam nejak tiez odislo. Tak zeby sme nekupovali aj DVD nove. Dakujem.

Tvoj DVD prehrávač (či rekordér) má USB konektor? Aká značka a aký model to je? Treba pozrieť v špecifikáciách, ale myslím, že to nepôjde. Takú kombináciu "externá DVD mechanika - DVD prehrávač - TV" som ešte nevidel.

mimotemy
V tomto sú lepšie stolové PC od notebooku, že nie je problém dokúpiť akúkoľvek rozširovaciu kartu, vymeniť akúkoľvek mechaniku a pod....
pachohybskyzbojnik
22.01.08,15:14
dobry napad spojit to do kopi, ale nic take neni
duves
22.01.08,16:27
dobry napad spojit to do kopi, ale nic take neni
:D:D:D
Nevadi, mozno da tip vyrobcom hw.
MichaelaMA
28.01.08,10:19
:D Neuverite, ale uz mi funguje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D Nevzdala som sa a skusila predsa nainstalovat Windows a stal sa zazrak... :--- Funguje bez chyby!!!!!!! Super. Tak sa tesim, ze nemusim kupovat novu mechaniku.. :o A k tym otazkam.. ano nas DVD prehravac ma USB a je to Daytek DV-815X. :) Mohli by nieco take vymysliet veru.:) Clovek musi kupit aj DVD mechaniku aj DVD a takto by to bolo v jednom.:rolleyes: Dakujem za Vasu pomoc. Este ze som nesla hned do opravy. Najprv treba skusit to, co je zadarmo, nie? :D Este raz Vam dakujem.
zuzca27
11.03.08,18:37
Ahojte , mne zase DVD mechanika nechce vôbec načítať DVD ?
Na prečistenie potrebujem nejaké špeciále čistiace CD ?

Ďakujem : )
Chobot
11.03.08,20:38
Ahojte , mne zase DVD mechanika nechce vôbec načítať DVD ?
Na prečistenie potrebujem nejaké špeciále čistiace CD ?

Ďakujem : )

A je to skutočne DVD mechanika?

Čistiace CD sú marketingový ťah, nič nepomôžu, len ti vytiahnu peniaze. Nekupuj to.
zuzca27
12.03.08,13:01
No počítač mi funguje len mi neberie CD ?

V čom môže byť iný problém ?
Chobot
12.03.08,13:14
No počítač mi funguje len mi neberie CD ?

V čom môže byť iný problém ?

Znovu sa ťa opýtam:

Neberie ti len jedno konkrétne CD?

Ak len to jedno - skúšala si to CD aj v inom PC?

Ak aj iné, tak neberie ti ani CD ani DVD?

Neberie ti to žiadne CD ani DVD ani originálne?

Inštalovala si v poslednom čase nejaký iný hardware na PC?

Nemala si otvorený PC (že by sa omylom odpojil kábel)?

V PC ti zobrazuje tú diskovú mechaniku? Nie je náhodou odpojená úplne?
zuzca27
12.03.08,17:54
-Neberie mi žiadne CD.

-Neberie mi ani CD ani DVD.

-Ani origináne.

-Neinštalovala som žiaden Hardware.

-Nemala som otvorený PC

-Zobrazuje mi disketovú mechaniku.
Jauž neviem kde je problééém : (((
duves
13.03.08,12:19
zuzca27: pozri na to takto. kedysi, ked stali napalovacky 10 litrov, tak sa oplatilo hladat moznosti ako to zachranit. Mozno to staci vycistit. Aj tak je to zasah na 1 hodinu. A mozno to nepomoze. Ak si zavolas servisaka co pride autom, tak to bude sranda za 600 Sk. A nemas istotu, ze to pojde. Tak nespekuluj, vezmi 800 stovak a kup novu.
zuzca27
13.03.08,13:28
Aj tak sa dá : ))

Ďakujem za odpoveď
Chobot
13.03.08,14:40
-Neberie mi žiadne CD.

-Neberie mi ani CD ani DVD.

-Ani origináne.

-Neinštalovala som žiaden Hardware.

-Nemala som otvorený PC

-Zobrazuje mi disketovú mechaniku.
Jauž neviem kde je problééém : (((

No vidíš, náhodnú chybu disku sme teda vylúčili. To, že ti neberie ani CD ani DVD indikuje vážnejší problém, že odišla optika alebo riadiaca jednotka. Ak ti zobrazuje disk. jednotku, to znamená, že komunikácia medzi PC a mechanikou je asi v poriadku (ovládače sú asi nainštalované) a zase to indikuje poruchu v mechanike.

Oprava mechaniky je dnes veľmi riskantná a nákladná, ako napísal duves. Môže ťa to stáť peniaze a chyba sa nemusí dať odstrániť. Ak má tá mechanika viac ako 2 roky, tak chybovosť je veľmi pravdepodobná a zvyšuje sa mierou používania mechaniky.

Ak máš možnosť, skús ešte pripojiť tú mechaniku v inom PC tak to skús. Ak to ani tam nepôjde, tak pri dnešných cenách DVD čítačiek (cca 600 SKK) a napaľovačiek (cca 900 SKK) je lepšie kúpiť novú.
bagocina
13.03.08,16:26
No ja mám tiež podobný problém len u mňa je to asi 30 minút.
duves
13.03.08,18:26
No ja mám tiež podobný problém len u mňa je to asi 30 minút.
Ach jaj.
Stale dookola. Vyrobcovia mohli urobit to, ze mohli sprisnit kvalitu vyroby, a mozno by bola zaruka na mechaniky 5 rokov ale nestali by 750 Sk, ale 4 tisicky. Vsetko, a teda aj PC komponenty sa prisposobuju dopytu. Je dopyt po lacnych komponentoch, tak ich vyrabaju.
sthruska
14.03.08,06:10
Životnosť takýchto zariadení je asi do 1 500 diskov. A dosť.
zuzca27
14.03.08,11:04
Ďakuje Ti pekne za odpoveď (Chobot)Si zlatý : ))
Pekne si mi to vysvetlil.
Budem vážne uvažovať o kúpe novej mechaniky .
Mala už viac ako 2 roky.
A akú mám vlastne kúpiť ??
Chobot
14.03.08,11:20
Ďakuje Ti pekne za odpoveď (Chobot)Si zlatý : ))
Pekne si mi to vysvetlil.
Budem vážne uvažovať o kúpe novej mechaniky .
Mala už viac ako 2 roky.
A akú mám vlastne kúpiť ??

Tu máš na výber neúrekom:

http://www.agem.sk/?flag=kategorie&cat=000200040300811

Ale doporučujem kúpiť napr. Samsung alebo LG, napr. túto (http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=10298757) (je aj v bielom). Mám ju aj ja a som s ňou spokojný.
duves
14.03.08,11:54