TRICOT
17.01.08,11:19
Ahojte,

zamestnávateľ v roku 2007 zrážal zamestnancovi formou zrážky zo mzdy príspevok na DDS / Tatry - Sympatia/. Mesačne som zasielala DDS hlásenie o výške príspevku zamestnanca aj zamestnávateľa. Problém nastal v tom, že organizácia za mesiace máj a jún 2007 tieto príspevky k 31.12.2007 neodviedla na účet DDS.
Otázka znie: Môžem príspevok zamestnanca, ktorý bol na výpl. páske zrazený ale na účet DDS neodvedený uplatniť ako odpočítateľnú položku v roku 2007?
Môžem takýto príspevok zamestnávateľa oznámiť na r. 10 tlačiva Potvrdenie o príjmoch FO zo ZČ ...?

Ďakujem
Anču
23.01.08,11:00
Už som si myslela, že niekto písal v mojom mene. Mám úplne podobný prípad. Nemáme odvedené príspevky za november a jún a august sme poslali 31.12.2007, čo predpokladám,že v DDP dostali až v r.2008. Tiež neviem,akú čiastku do riadku 9 napíšem. Počítač vypíše napr. 3600,- Sk. Odpočítať tie tri splátky?
Chobot
23.01.08,11:35
Ahojte,

zamestnávateľ v roku 2007 zrážal zamestnancovi formou zrážky zo mzdy príspevok na DDS / Tatry - Sympatia/. Mesačne som zasielala DDS hlásenie o výške príspevku zamestnanca aj zamestnávateľa. Problém nastal v tom, že organizácia za mesiace máj a jún 2007 tieto príspevky k 31.12.2007 neodviedla na účet DDS.
Otázka znie: Môžem príspevok zamestnanca, ktorý bol na výpl. páske zrazený ale na účet DDS neodvedený uplatniť ako odpočítateľnú položku v roku 2007?
Môžem takýto príspevok zamestnávateľa oznámiť na r. 10 tlačiva Potvrdenie o príjmoch FO zo ZČ ...?

Ďakujem

Nie, uplatniť sa dajú len tie príspevky, ktoré boli skutočne uhradené do DDS. DDS by mala vystaviť potvrdenie o výške uhradených príspevkoch a tieto neodvedené tam nebudú.
TRICOT
24.01.08,09:38
Ďakujem,

môj názor bol ten istý. Dúfam, že mi to potvrdia aj na seminári 28.1.2008.
Anču
07.02.08,13:36
Môj dotaz som poslala aj na DrSR a dnes mi prišla odpoveď:" na uvedenom riadku potvrdenia sa uvádzajú zrazené príspevky na DDP/S zamestnancovi zo mzdy - tzn. vyplatením príjmu zamestnancovi sú mu príspevky na DDP/S zo mzdy zrazené, aj keď ich zamestnávateľ odvedie v inom termíne. Z toho vyplýva, že do tlačiva uvediete počet mesiacov, v ktorých boli príspevky zrazené". ?????
A teraz mi poraďte, čo mám vlastne do toho riadku dať? Díky!
Anču
07.02.08,13:43
TRICOT, aký postoj k tejto problematike zaujali na seminári 28.1.2008?
Chobot
07.02.08,13:49
Môj dotaz som poslala aj na DrSR a dnes mi prišla odpoveď:" na uvedenom riadku potvrdenia sa uvádzajú zrazené príspevky na DDP/S zamestnancovi zo mzdy - tzn. vyplatením príjmu zamestnancovi sú mu príspevky na DDP/S zo mzdy zrazené, aj keď ich zamestnávateľ odvedie v inom termíne. Z toho vyplýva, že do tlačiva uvediete počet mesiacov, v ktorých boli príspevky zrazené". ?????
A teraz mi poraďte, čo mám vlastne do toho riadku dať? Díky!

Noo, porada mieni, DÚ mení. Ak teda máš také vyjadrenie z DÚ, tak sa drž toho. V prípade kontroly sa môžeš tým ohradiť.
TRICOT
11.02.08,05:50
Na seminári povedali, že keď nie sme si istý nech si vyžiadame potvrdenie od DDP. Ale to by znamenalo, že odpočítame len to čo sa pripíše na účet DDP.
Zatiaľ čakám na odpoveď z Daňového úradu Košice V.Dám vedieť odpoveď.
TRICOT
12.02.08,12:15
Citujem odpoveď DrSR.

,,Vyplatením príjmu zamestnancovi sú mu príspevky na DDP zo mzdy zrazené, aj keď ich zamestnávateľ odvedie v inom termíne. Z toho vyplýva, že do tlačiva uvediete počet mesiacov, v ktorých boli príspevky zrazené,,

Budem sa riadiť odpoveďou DrSR.
Pri kontrole to mám potvrdené.