brid
17.01.08,11:44
Ahoj, dufam, ze mi bude niekto ochotny pomoct. Pisem referat o moznosti..., dochadzaju mi napady:).
Co viem:podnikat moze slovak aj neslovak za urcitych podmienok
druhy spolocnosti: VOS, KS, AS, SRO, zivnost, zakupenie know-how a co?
Je vela toho, co neviem, ale nemusim vediet vsetko... Prosim aspon strucne info, aby sa to pohlo z miesta.
rickman
17.01.08,12:01
A ako zaver tam napis aj vrazdy podnikatelov.
Ak si nevies na ziadnu spomenut, tak len sleduj spravy a urcite sa cochvila nejaka objavi.

Welcome to Slovakia.
Mala velka krajina.
emik
17.01.08,12:49
zaklad pre podnikania (nie len na Slovensku) je vnutorna potreba cloveka urobit nieco navyse, investovat svoj cas, volu, kreativitu a chut robit veci lepsie a prestat sa STAZOVAT ako je zle na Slovensku. Podnikatel musi vediet snivat, stanovit si ciele a byt im zaviazany, najst si svoj pracovny team, dodrziavat deadline, KONAT, rekapitulovat a hodnotit, a nasledne opravovat vsetko co sa da opravit a vylepsit a v neposlednom rade stale sa ucit. Nevyhovarat sa, ale hladat riesenia.

Nie som si ista ci mas opisat konkretne oblasti z podnikatelskeho prostredia alebo len vo vseobecnosti co sa tyka pravnych zalezitosti a pod. Skus napisat konkretnejsie otazky.
emik
17.01.08,12:53
A ako zaver tam napis aj vrazdy podnikatelov.
Ak si nevies na ziadnu spomenut, tak len sleduj spravy a urcite sa cochvila nejaka objavi.

Welcome to Slovakia.
Mala velka krajina.


A to som si myslela, ze vacsina vie rozlisit podnikatela od "podnikatela" :) a ze myslienie ludi sa pohlo kusok dopredu k lepsiemu....
rickman
17.01.08,13:14
A to som si myslela, ze vacsina vie rozlisit podnikatela od "podnikatela" :) a ze myslienie ludi sa pohlo kusok dopredu k lepsiemu....

Nekategorizuj to tak hlupo a neohanaj sa prosim myslenim. Iba ak myslenim tych, ktori za to mozu.
Snazil som sa tvorcu buduceho referatu len upozornit aj na tieniste stranky. Ak sa to niekomu nepaci, kludne to vezmem spat a vymazem tieto prispevky. Staci napisat.

Nemal som namysli "podnikatelov".

Ale ak clovek, ktory vyfukne zakazku inemu vdaka svojej sikovnosti, ma podla teba zomriet, potom sa myslenie fakt nepohlo. Ale ved kto by to cakal, ze sa niekam pohne?

Ze? :---
kitky
17.01.08,13:39
Ahoj, dufam, ze mi bude niekto ochotny pomoct. Pisem referat o moznosti..., dochadzaju mi napady:).
Co viem:podnikat moze slovak aj neslovak za urcitych podmienok
druhy spolocnosti: VOS, KS, AS, SRO, zivnost, zakupenie know-how a co?
Je vela toho, co neviem, ale nemusim vediet vsetko... Prosim aspon strucne info, aby sa to pohlo z miesta.

http://podnikanie.etrend.sk/ tu najdes vela odpovedi na svoje otazky. referaty si predpokladam uz prEsiel.tam je tiez toho vela.
emik
17.01.08,18:48
Nekategorizuj to tak hlupo a neohanaj sa prosim myslenim. Iba ak myslenim tych, ktori za to mozu.
Snazil som sa tvorcu buduceho referatu len upozornit aj na tieniste stranky. Ak sa to niekomu nepaci, kludne to vezmem spat a vymazem tieto prispevky. Staci napisat.

Nemal som namysli "podnikatelov".

Ale ak clovek, ktory vyfukne zakazku inemu vdaka svojej sikovnosti, ma podla teba zomriet, potom sa myslenie fakt nepohlo. Ale ved kto by to cakal, ze sa niekam pohne?

Ze? :---

je to tvoj nazor/prispevok, nevnucujem ti ten moj. Chcem len to povedat, ze pevne verim v ludi na Slovensku, v ich schopnosti a skusenosti vytvarat tie spravne hodnoty v suvislosti s biznisom na Slovensku.....:)
rickman
17.01.08,21:14
je to tvoj nazor/prispevok, nevnucujem ti ten moj. Chcem len to povedat, ze pevne verim v ludi na Slovensku, v ich schopnosti a skusenosti vytvarat tie spravne hodnoty v suvislosti s biznisom na Slovensku.....:)

A ja sa k tomu tvojmu velmi rad pripojim, kedze s nim suhlasim.
brid
18.01.08,17:44
Ma to byt lepsi, nez priemerny referat z pravnej nauky. Ale cim viac sa clovek v tom hrabe, tym viac informacii zbiera, az je nimi zavaleny. Chyba mi prehlad, skusim to s tou strankou, dakujem.
misomiso
18.01.08,18:17
Neviem, ci sa to tyka iba Slovenska, ale nezabudal by som na "statne vypalnictvo" a na sikanovanie zo strany statnych organov.
Alex_M
19.01.08,10:36
Zaujimava vec takyto referat.
Slovenska ekonomika je pomerne otvorena vyvozu aj dovozu.
Nemame prilisne ombädzenia podnikania, cize podnikat mozes skoro vo vsetkom.
Ako inspiraciu do prace skus hladat aj na zdrojoch studentskych prac ako referaty.sk a podobne. osnova sa hodi:)
Ak to chces odborne podlozit, odporucam prezriet vysokoskolsku literaturu, napr podnikove hospodarstvo, financie a podobne.
A inak je to dokopy o tom istom, vacsina ludi toci prachy, par ludi sa realizuje vo vlastnych snoch (napr male cajovne a tak...)
+ ak si uspesny a vsimnu si toho tak si znamy bud u policajtov alebo u ochranarov...prinajhorsom u oboch ;)
Tak vela zdaru pri pisani.
brid
20.01.08,09:18
Zaujimava vec takyto referat.
Slovenska ekonomika je pomerne otvorena vyvozu aj dovozu.
Nemame prilisne ombädzenia podnikania, cize podnikat mozes skoro vo vsetkom.
Ako inspiraciu do prace skus hladat aj na zdrojoch studentskych prac ako referaty.sk a podobne. osnova sa hodi:)
Ak to chces odborne podlozit, odporucam prezriet vysokoskolsku literaturu, napr podnikove hospodarstvo, financie a podobne.
A inak je to dokopy o tom istom, vacsina ludi toci prachy, par ludi sa realizuje vo vlastnych snoch (napr male cajovne a tak...)
+ ak si uspesny a vsimnu si toho tak si znamy bud u policajtov alebo u ochranarov...prinajhorsom u oboch ;)
Tak vela zdaru pri pisani.
Mozem ta citovat? Najma druhu vetu.. :)
Alex_M
20.01.08,09:49
ak myslis tu vetu o tej otvorenosti slovenskej ekonomiky tak kludne ;)
Pavluk
28.11.08,07:00
Zdravim...chcel by som sa opytat ci si zistil nieco o tom podnikani na slovensku ...ja robim akurat seminarnu pracu z ekonomie a mam tiez taku podobnu temu ci by si mi nemohol poradit lebo ja moc toho z ekonomie neviem :confused: ... ak by sa to dalo ...diki moc dopredu...
negotiant
09.07.11,21:37
Myslim si, ze podnikanie je skvele ak clovek ma dostatocne odhodlanie veci dotiahnut do konca.

Idealne je mat vlastny originalny napad a vela trpezlivosti a energie na presadenie svojho napadu.

Ak originalny napad nie je, tak by bolo mozno jednoduchsie si vyriesit nejaku fransizu v oblasti podnikania, ktora je pre Vas blizka. (v oblasti realit, gastronomie, cestovneho ruchu alebo ine).

My podnikame s realitami, mame celkom zaujimave nastroje vyvinute na podporu predaja a dosahovania vyssich ziskov. Ale je to tiez podnikanie ako mnohe dalsie. Ziada si to cas a odhodlanie.

Ak mate vyssi kapital, dalo by sa pustit aj do niecoho zaujimavejsieho, zopar napadov by som mal. dobre napady sa, ale nezverejnuju. :)
Bronka84
12.07.11,17:58
Ja by som si otvorila obchodik so starozitnostami, to musi vzdy ist :)
negotiant
13.07.11,03:36
ja nepoznam ekonominku takeho obchodu. Trebalo by si preverit mozne ocakavane obraty a zratat si vydavky.

Inak to moze byt zaujimave. :rolleyes: