luna35
17.01.08,15:14
Dobry den.Chcela by som vas poziadat o radu ohladom nevycerpanej dovolenky spred nastupu na MD. V decembri 2004 som nastupila na MD, za tento rok som dovolenku necerpala (cca 40 dni, pracujem v skolstve). RD mi konci vo februari 2007 a zamestnavatel mi oznamil, ze cerpanie dovolenky z roku 2004 po RD uz nie je mozne. Iba dovolenka za rok 2006/2007. Je mojou chybou, ze som sa o to nezaujimala skor a chybou zamestnavatela, ze ma o tom neinformoval skor. Da sa s tym nieco robit, alebo o tu dovolenku pridem? Dakujem, vsetkym zelam pekny den.
Tweety
17.01.08,14:18
Dobry den.Chcela by som vas poziadat o radu ohladom nevycerpanej dovolenky spred nastupu na MD. V decembri 2004 som nastupila na MD, za tento rok som dovolenku necerpala (cca 40 dni, pracujem v skolstve). RD mi konci vo februari 2007 a zamestnavatel mi oznamil, ze cerpanie dovolenky z roku 2004 po RD uz nie je mozne. Iba dovolenka za rok 2006/2007. Je mojou chybou, ze som sa o to nezaujimala skor a chybou zamestnavatela, ze ma o tom neinformoval skor. Da sa s tym nieco robit, alebo o tu dovolenku pridem? Dakujem, vsetkym zelam pekny den.
Nevyčerpanú D z dôvodu čerpania MD, alebo RD si môžeš vyčerpať po nástupe z týchto D. § 113 odst.2 ZP.
luna35
17.01.08,14:23
Dakujem, moj zamestnavatel mi vsak uvadza, ze dovolenka sa neda preniest cez tri roky. Hladala som to aj v zakonniku prace, ale nenasla som to tam. Nechcem problem riesit, kym nebudem mat jasne, ako to vlastne je. Vraj aj uctovnicke to program vyhodil, ze to nie je mozne. Tapem v tychto veciach. Vdaka.
Tweety
17.01.08,14:32
Dakujem, moj zamestnavatel mi vsak uvadza, ze dovolenka sa neda preniest cez tri roky. Hladala som to aj v zakonniku prace, ale nenasla som to tam. Nechcem problem riesit, kym nebudem mat jasne, ako to vlastne je. Vraj aj uctovnicke to program vyhodil, ze to nie je mozne. Tapem v tychto veciach. Vdaka.
§113 odst.2.
Ak si zamestnanec nemôže vyčerpať dovolenku v kalendárnom roku preto, že zamestnávateľ neurčí jej čerpanie, alebo pre prekážky v práci na strane zamestnanca, zamestnávateľ je povinný poskytnúť ju zamestnancovi tak, aby sa skončila najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho roka. Ak si zamestnankyňa (zamestnanec) nemôže vyčerpať dovolenku pre čerpanie materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, nevyčerpanú dovolenku jej (mu) zamestnávateľ poskytne po skončení materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky.
luna35
17.01.08,14:36
Vdaka, nasla som to :)) Este maly dodatok.Ako to ma uctovnicka spracovat?
Tweety
17.01.08,14:40
Vdaka, nasla som to :)) Este maly dodatok.Ako to ma uctovnicka spracovat?
Nerozumiem v čom má problém?, napočíta koľko je to nevyčerpaných dní a finito.
luna35
17.01.08,14:48
:) Mila Tweety..prave som to s nou konzultovala.Jej stanovisko je nasledovne:..pouziva program IVES( ak som to spravne napisala :) ). Vraj dovolenku z roku 2004 jej to stale vyhodi ako nespracovatelne :) Mala som ju podla nej cerpat medzi MD a RD, co je podla mna uplne chore...dakujem za Tvoju trpezlivost.
luna35
31.01.08,21:14
Zdravim poradakov. Pred casom som ziadala o radu ohladom cerpania dovolenky spred MD a opat dufam, ze sa najde niekto, kto poradi. Pred nastupom na MD (december 2004) som pracovala v skolstve. Za rok 2004 mi prislucha nevycerpana dovolenka 40 dni, za rok 2003 nevycerpanych 16 dni, t.j. 56 dni spolu. Zamestnavatel mi oznamil, ze na dovolenku za rok 2003 nemam narok, mala som si ju vraj vycerpat medzi materskou a rodicovskou dovolenkou. Neznalost zakona neospravedlnuje, ak je to tak, rada by som vedela, na zaklade coho mi dovolenku kratil, nikde som sa nedopatrala k vysvetleniu. Dakujem za vsetky ohlasy a prajem vsetko dobre.
luna35
01.02.08,07:29
Trocha som to vcera poplietla a prispela neaktualnym dotazom. Pred nastupom na MD(december 2004) som pracovala v skolstve. Za rok 2004 mi prislucha dovolenka 40 dni, za rok 2003 som nevycerpala 16 dni.Zamestnavatel mi oznamil, ze dovolenka za rok 2003 je kratena, nemam na nu vraj narok a mala som ju cerpat medzi MD a RD. Neznalost zakona neospravedlnuje, ale ak je to tak, na zaklade coho mi to kratil? Dakujem a prajem pekny den vsetkym.