AnitaMartinska
17.01.08,15:03
Ak nie je zamestnanec clenom OO a napise ziadost na OO o vyriesenie urciteho pracovneho problemu, je zastupca OO povinny odpovedat pisomne zamestnancovi.
Zamestnanec dostal ustnu odpoved od predsednicky OO, kedze nie je clenom OO, nemusi sa zamestnancovi ku jeho ziadosti vobec vyjadrit.Ma pravdu predsednicka dakujem
Olice
17.01.08,15:55
Ak nie je zamestnanec clenom OO a napise ziadost na OO o vyriesenie urciteho pracovneho problemu, je zastupca OO povinny odpovedat pisomne zamestnancovi.
Zamestnanec dostal ustnu odpoved od predsednicky OO, kedze nie je clenom OO, nemusi sa zamestnancovi ku jeho ziadosti vobec vyjadrit.Ma pravdu predsednicka dakujem
Obávam sa, že predsedníčka OO má pravdu. Podľa mňa je aj na dobrej vôly predsedníčky ak bude odpovedať zamestnancovi ústne. Veď OO zastupuje a obhajuje záujmy jej členov, pretože si platia mesačné príspevky. Toľko môj názor.
karol.za
17.01.08,17:00
Obávam sa, že predsedníčka OO má pravdu. Podľa mňa je aj na dobrej vôly predsedníčky ak bude odpovedať zamestnancovi ústne. Veď OO zastupuje a obhajuje záujmy jej členov, pretože si platia mesačné príspevky. Toľko môj názor.

ja mám troška iný názor
hlavné heslo odborov ,,hájime záujmy zamestancov,, tak hovoria najvyšší predstavitelia koz,nikdy nespomínajú že hája len záujmy zamestnancov ktorí sú členovia odborovej organizácie,možno si prečítali zp až po číslo § 230 ods.3
malo by byť prestížou pani predsedníčky,keby sa starala o všetkých zamestnancov,nielen o zamestnancov ,,odbororárov,, ,lebo však ona háji záujmy zamestnancov ,napríklad pri uzatváraní kolektívnej zmluvy
toľko môj názor,možno je trošku iný ako názor olice
karol
:):):):):)
AnitaMartinska
17.01.08,18:02
Dakujem za obidva nazory, aj ked protichodne. ja si tiez myslim, ako karol.za, ze uzatvara predsa kolektivnu zmluvu a v nej platia podmienky pre vsetkych zamestnancov rovnako.
Pekny vecer.
Olice
17.01.08,19:54
ja mám troška iný názor
hlavné heslo odborov ,,hájime záujmy zamestancov,, tak hovoria najvyšší predstavitelia koz,nikdy nespomínajú že hája len záujmy zamestnancov ktorí sú členovia odborovej organizácie,možno si prečítali zp až po číslo § 230 ods.3
malo by byť prestížou pani predsedníčky,keby sa starala o všetkých zamestnancov,nielen o zamestnancov ,,odbororárov,, ,lebo však ona háji záujmy zamestnancov ,napríklad pri uzatváraní kolektívnej zmluvy
toľko môj názor,možno je trošku iný ako názor olice
karol
:):):):):)
Samozrejme, že hája všetkých zamestnancov pri uzatváraní kolektívnych zmlúv, len si nemyslím, že musí predsedníčka odpovedať písomne na požiadavku nečlena. Skúsim si to ešte overiť a ak sa mýlim dám vedieť.
Olice
18.01.08,07:59
Ja len doplním, bola som si to dnes overiť u nášho predsedu ZV odborov a povedal mi to isté ako som už spomínala v predchádzajúcom príspevku.
Pri uzatváraní kolektívnej zmluvy odborová organizácia zastupuje všetkých zamestnancov, ale k individuálnym žiadostiam zamestnancov, ktorí nie sú členmi odborov sa nevyjadrujú. Podľa mňa je to aj logické, veď ako by k tomu prišli ľudia, ktorý si mesačne odvádzajú zo svojich miezd 1% odborovej organizácii a ich "služby" by vlastne využívali aj ostatní zamestnanci - nečlenovia. Zrejme musia hľadať radu u iného právnika, nie u toho, ktorého platí odborový zväz, pretože mnohé prípady je potrebné konzultovať s právnikom. Predseda odborovej organizácie, pokial je napríklad lekár nemôže z hľadiska odbornosti dávať fundované rady sám ku každému pracovnému problému. Tak ja asi len toľko. Napriek tomu želám všetkým príjemný deň :);).
AnitaMartinska
18.01.08,10:36
Dakujem, pekny den.