Tomiko
17.01.08,15:18
Ahoj od r. 2005 som poberateľom rodičovskéhopríspevku u jedného zamestnávateľa a počas toho od r. 2007 pracujem na pracovný pomer u iného zamestnávateľa je možné uzatvoriť súbežne 2 pracovné pomery. Ak áno môžem podpísať vyhlásenie k dani u obidvoch "uplatňujem si nezdaniteľnú časť základu dane...", alebo si musím u prvého uviesť zmenu, ak mám posledné vyhlásenie u prvého podpisané r. 2005.
Zoltán Kovács
17.01.08,15:00
Ahoj od r. 2005 som na materskej dovolenke u jedného zamestnávateľa a počas toho od r. 2007 pracujem na pracovný pomer u iného zamestnávateľa je možné uzatvoriť súbežne 2 pracovné pomery. Ak áno môžem podpísať vyhlásenie k dani u obidvoch "uplatňujem si nezdaniteľnú časť základu dane...", alebo si musím u prvého uviesť zmenu, ak mám posledné vyhlásenie u prvého podpisané r. 2005.
Vyhlásenie k zdaneniu príjmov zo závislej činnosti je možné iba u jedného zamestnávateľa podpísať. U prvého zmenu, a u druhého podpísať.
brm
17.01.08,20:21
ak si na materskej, nesmieš robiť lebo je to nemocenská dávka...takže predpokladám, že si poberateľkou rodičovského príspevku a vtedy si privyrábať môžeš...treba opatrnejšie narábať s pojmom "som na materskej"
Tomiko
18.01.08,08:46
Dá sa to so spätnou platnosťou december 2007