ewiatko
17.01.08,15:50
Cez leto som pracovala v Anglicku a pri odchode som podala žiadosť o vrátenie zaplatených daní, keďže som zarobila menej ako nezdaniteľné minimum v Anglicku. Na výplatných páskach mám normálne strhávanú daň. Ak mi tú daň vrátia, budem si musieť budúci rok podať daňové priznanie znova a zdaniť príjem z brigády? (keďže mi strhnutú daň vrátia) Alebo budem musieť zdaniť len tú vrátenú daň? Alebo mi z toho nevyplynú žiadne povinnosti budúci rok? Tento rok samozrejme podám DP, v ktorom príjmy priznám, ale daň platiť nebudem (vyňaté príjmy).
Johanka
17.01.08,15:05
V SR je to tak, že vrátená daň nie je zdaniteľný príjem. "Anglický" zákon nepoznám, ale zdaňovať vrátenú daň je nelogické ;).
Adaka
17.01.08,18:26
aj ja sa chcem spýtať , kámoška skončila 2007 VŠ, a odišla pracovať normálne na prac. zmluvu do Anglicka, má tu podávať DP za r. 2007 ?
Monika Kováčová
17.01.08,18:33
áno, ak:
je daňovým rezidentom SR.

Bližšie pozri tieto témy: http://www.porada.sk/t46416-zdanenie-prijmu-zo-zahranicia.html

alebo niečo z týchto tém: http://www.porada.sk/search.php?searchid=4673922
ewiatko
04.02.08,18:34
ak sa mozem este raz spytat, lebo nemam jasno.

ak mi tento rok vratia z Anglicka dan, pretoze som zarobila cez leto 2007 menej ako cca 5200 libier, vyplynie mi z toho nejaka povinnost? v DP za rok 2007 priznam prijmy ktore boli zdanene. ak mi teda tu dan vratia, budem musiet tieto prijmy dodatocne zdanit v DP 2008? alebo uz nikoho nebude zaujimat, ze sa dan vratila a jednoducho sa bude brat,ze prijmy boli zdanene.

za odpoved dakujem.
Monika Kováčová
04.02.08,19:02
nikoho nebude zaujímať, že sa daň v Anglicku vrátila
nezaplatíš ešte raz daň na Slovensku
katkapekly
04.02.08,19:10
súhlasím s ermonom, našich nezaujímajú príjmy z Anglicka, ktoré boli normálne zdanené. Keď som pracovala v Anglicku a moja mama urobila daňové priznanie, lebo sme nechceli urobiť niečo zle a oni informácie málokedy poskytnú, tak na ňu pracovníčka DÚ pozrela a ironicky povedala, či sa prišla pochváliť. Niekedy obyčajný človek proste nevie, čo si má o tom myslieť, nepodáš, nedobre, podáš, tiež nedobre...
Monika Kováčová
04.02.08,19:12
súhlasím s ermonom, našich nezaujímajú príjmy z Anglicka, ktoré boli normálne zdanené. Keď som pracovala v Anglicku a moja mama urobila daňové priznanie, lebo sme nechceli urobiť niečo zle a oni informácie málokedy poskytnú, tak na ňu pracovníčka DÚ pozrela a ironicky povedala, či sa prišla pochváliť. Niekedy obyčajný človek proste nevie, čo si má o tom myslieť, nepodáš, nedobre, podáš, tiež nedobre...

katka, počúvala si dnes televízne noviny? Našich zaujímajú celosvetové príjmy, ale tie sa zdaňujú sa podľa Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia príslušnej krajiny. Priznať musíš, daň vysporiadať niekedy áno (zápočet) niekedy nie (vyňatie).
katkapekly
04.02.08,19:19
katka, počúvala si dnes televízne noviny? Našich zaujímajú celosvetové príjmy, ale tie sa zdaňujú sa podľa Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia príslušnej krajiny. Priznať musíš, daň vysporiadať niekedy áno (zápočet) niekedy nie (vyňatie).
to slovo "nezaujímajú" so myslela z finančného hľadiska - "nechcú peniaze". Nerobím s daňami, taká bola moja skúsenosť.:)
ewiatko
05.02.08,13:26
dakujem.aj som si myslela,ze ak to raz bolo zdanene,nikoho nebude trapit ze tu dan vratili.len som sa chcela uistit.
evulik
05.02.08,18:51
ahojko, mám k tejto téme tiež jeden dotaz. Od januára 2007 do mája 2007 pracoval svagor v Anglicku kde normálne platil dane. Od júna 2007 pracuje na Slovensku. Za obdobie január-máj 2007 mu dane z Anglicka vrátili. Otázka: Ako mám teraz podat DP mám priznať prácu v Anglicku a to že mi dane vrátili, alebo len dať vyhlásenie, že som bol doma ako dobrovolne nezamestnaný?
ďakujem