janaGT
17.01.08,17:16
učiteľka sa už druhý krát po seba v priebehu 3 dní pomýlila pri opravovaní písomnej práce z matematiky.
ako mám postupovať, treba sa obrátiť na učiteľku alebo priamo na riaditeľku školy? Ide o ZŠ 4 ročník
neuznala takéto príklady:
4000 m = 4 km -- že je to zle
3000 cm = 30 m - aj to má byť podľa nej zle
misomiso
17.01.08,16:21
To su bezne veci, nestava sa to iba tebe. Je to o urovni skolstva a o ludoch, ktori v tom systeme este zostali.

Mozes to hlasit aj na ministerstvo, nic si nepomozes.
janaGT
17.01.08,16:22
To su bezne veci, nestava sa to iba tebe. Je to o urovni skolstva a o ludoch, ktori v tom systeme este zostali.

Mozes to hlasit aj na ministerstvo, nic si nepomozes.

len teraz neviem, že keď sa pôjdem sťažovať, či to nebude ešte horšie...
skaspa
17.01.08,16:26
len teraz neviem, že keď sa pôjdem sťažovať, či to nebude ešte horšie...
a poznáš zadanie príkladu? lebo keď nie, tak čo keď napr. mali z tých 4000 m a 3000 cm spraviť decimetre, alebo niečo iné
janaGT
17.01.08,16:30
a poznáš zadanie príkladu? lebo keď nie, tak čo keď napr. mali z tých 4000 m a 3000 cm spraviť decimetre, alebo niečo iné
to som pozerala u dcérinej spolužiačky, to je v poriadku
kitky
17.01.08,16:32
Chod urcite za ucitelkou a vydiskutuj si to s nou. Nevidim dovod, preco ist hned za riaditelkou.
Mozno s pomylila, nieco prehliadla alebo mala jednoducho zly roztrzity den, cokolvek, ale budes to vediet naisto az ked s nou prehovoris.
Ved ju nejdes obvinovat z umyselnosti, len chces vediet co sa stalo a chces aby tvoje dieta necitilo krivdu.
janaGT
17.01.08,16:34
Chod urcite za ucitelkou a vydiskutuj si to s nou. Nevidim dovod, preco ist hned za riaditelkou.
Mozno s pomylila, nieco prehliadla alebo mala jednoducho zly roztrzity den, cokolvek, ale budes to vediet naisto az ked s nou prehovoris.
Ved ju nejdes obvinovat z umyselnosti, len chces vediet co sa stalo a chces aby tvoje dieta necitilo krivdu.

no ale teraz sa to stalo 15.1., 17.1. a ešte zhruba tak minulý týždeˇn - toľká roztržitosť a toľko zlých dní?
kitky
17.01.08,16:37
no ale teraz sa to stalo 15.1., 17.1. a ešte zhruba tak minulý týždeˇn - toľká roztržitosť a toľko zlých dní?

prave to, ze je to dost blizko pri sebe moze svedcit o niecom.
v klude chod za nou a vyries to. a nemaj obavy, ze si " na tvoju dceru zasadne". len nech ti to vysvetli.:)
Gabi03
17.01.08,16:49
Moja skúsenosť: tiež som mala podobnú učiteľku, keď som končila ZŠ-ku. Zrovna to bola naša triedna. Z matiky robila dosť základné chyby, alebo keď niekto odpovedal a nesprávne, neopravila ho. V tom čase som bola dobrá z matiky a teda pri takýchto chybách som ju opravila (podľa "teórie" :D, že predsa nemôžem nechať ostatných spolužiakov v omyle). Povrávalo sa, že prežila veľkú osobnú traumu (tuším jej zomrel manžel a syn?).
Nie som ešte matka, tak si neviem predstaviť, či to tvoju dcéru zobralo z psychického hľadiska. Ale ak by sa to opakovalo, dožadovala by som sa nápravy. Veď do školy sa má chodiť preto, aby sa človek niečo naučil. A zrejme nie nesprávne veci.

A ešte ma niečo napadlo. Tvojej dcére sa to zdalo v poriadku? Alebo si všimla túto chybu. Ozvala sa hneď učiteľke, ako to zistila?
belanka
21.01.08,11:45
Myslím,že sa mala ozvať tvoja dcéra a ak by to nepomohlo,zašla by som na tvojom mieste do školy.Učiteľ je tiež len človek.To,že v poslednej dobe je to často,svedčí o tom,že možno niečo s ňou nie je v poriadku.Možno má problémy.Je pravda,že v škole si treba dať pozor,lebo študenti sa majú od učiteľa učiť,ale stáva sa aj omyl.Kto sa nikdy nemýlil?A upozornil niekto na tie chyby?Možno to ani nezaregistrovala.
janaGT
21.01.08,12:18
Nie som ešte matka, tak si neviem predstaviť, či to tvoju dcéru zobralo z psychického hľadiska. Ale ak by sa to opakovalo, dožadovala by som sa nápravy. Veď do školy sa má chodiť preto, aby sa človek niečo naučil. A zrejme nie nesprávne veci.

To nie, dcéra je taká flegmoška asi po tatovi, tá si z toho nerobila nič. To skôr štve mňa.

A ešte ma niečo napadlo. Tvojej dcére sa to zdalo v poriadku? Alebo si všimla túto chybu. Ozvala sa hneď učiteľke, ako to zistila?

nie, ako píšem, ona je taká flegmatička ... chybu učiteľky si nevšimla. Všimla som ti to doma ja s manželom.
účtovník 007
21.01.08,13:00
učiteľka sa už druhý krát po seba v priebehu 3 dní pomýlila pri opravovaní písomnej práce z matematiky.
ako mám postupovať, treba sa obrátiť na učiteľku alebo priamo na riaditeľku školy?

Spýtam sa Ťa janaGT, máš nejaký nevyriešený spor s učiteľkou, keď chceš do takejto situácie zaťahovať až riaditeľku? Ako Ti viacerí písali, aj učiteľ je len človek a práve to opakovanie chýb, svedčí o indispozícii učiteľky.
Choď za ňou a slušne jej ukáž, že sa pomýlila. Ak nemôžeš ísť do školy, nech za ňou zájde Tvoja dcéra a ukáže jej chybu. Myslím, že učiteľka s úpravou známky nebude mať problém.

mimotemy
Ja som síce niekoľko desiatok rokov zo základnej školy, ale dobre si pamätám, ako sme po opravenej písomke ešte 1/2 hodiny chodili a žiadali opravu, lebo sused to mal rovnako a mal za to bod.;) A dobre si tiež pamätám, ako sme vyjednávali, ak nám chýbal 1 bod do lepšej známky, veru sme sa napozerali do písomky,kde nabrať ten jeden bod.
Chobot
21.01.08,13:09
Spýtam sa Ťa janaGT, máš nejaký nevyriešený spor s učiteľkou, keď chceš do takejto situácie zaťahovať až riaditeľku? Ako Ti viacerí písali, aj učiteľ je len človek a práve to opakovanie chýb, svedčí o indispozícii učiteľky.
Choď za ňou a slušne jej ukáž, že sa pomýlila. Ak nemôžeš ísť do školy, nech za ňou zájde Tvoja dcéra a ukáže jej chybu. Myslím, že učiteľka s úpravou známky nebude mať problém.

mimotemy
Ja som síce niekoľko desiatok rokov zo základnej školy, ale dobre si pamätám, ako sme po opravenej písomke ešte 1/2 hodiny chodili a žiadali opravu, lebo sused to mal rovnako a mal za to bod.;) A dobre si tiež pamätám, ako sme vyjednávali, ak nám chýbal 1 bod do lepšej známky, veru sme sa napozerali do písomky,kde nabrať ten jeden bod.

Ja som tiež "donútil" syna, aby si ON vyjednal lepšiu známku z fyziky. Podarilo sa mu to, má na polroku 1.
Evanka
21.01.08,13:26
Mne by sa zdalo najrozumnejšie, keby dcéra šla sama za učiteľkou a spýtala sa slušne, či to nie je náhodou dobre, že nerozumie, čo tam malo byť. Podľa mňa to príjme učiteľka lepšie, ako keby to išiel vybavovať rodič. Ďalší postup by som riešila podľa toho, ako bude učiteľka na to reagovať. Aj z výchovného hľadiska sa mi to zdá lepšie, aby si dieťa určité veci v rámci veku vedelo vybaviť aj samé. Ísť za riaditeľkou považujem za posledný krok, ktorý by si mala urobiť. Ak je učiteľka rozumná, tak chybu uzná a možno si dá aj v budúcnosti lepší pozor pri opravovaní. Ale pri tom množstve písomiek sa chyba môže stať, veď sme všetci omylní, no nemalo by sa to stať samozrejme pravidlom....
Ak by si to však riešila s učiteľkou predsa sama, treba dať pozor na spôsob a formu komunikácie. Rodičia vedia často svoje dieťa obhajovať neprimeraným spôsobom. Samozrejme nehovorím teraz o tebe, iba zovšeobecňujem.
durnek
22.01.08,07:18
Obráťte sa na učiteľku. Ak by sa to ešte opakovalo, alebo by nedajbože neuznala vašu požiadaku, oznámte to riaditeľovi školy. Inak aj učitelia sú len ľudia a k omylu može dôjsť.
kristín
24.01.08,19:31
Myslím si, že tento predpolročný maratón zostavený z prekážok písomiek a nekonečného skúšania je skutočne obrovský nápor na sústredenosť učiteľa. Viete ono si to treba vyskúšať ako sa povie "na vlastnej koži" a potom to hodnotiť. Učiteľ je skutočne len človek . Veci ale skutočne treba riešiť, lebo potom tápeme v neistote, ktorá nás zožiera, mala na to upozorniť tvoja dcéra a potom až príde na rad snaha rodiča. No som presvedčená, že správny učiteľ chybu prizná a vyrieši tak, aby nepoškodil dieťa. Nemyslím si, že si na dieťa "sadne"
janaGT
25.01.08,05:50
takže dcéra išla za učitelkou s písomka, a ona že, veď aj sa môžem pomýliť.
Síce jej opravila známky, ale keby som sa na tú písomku nepodpísala, a nenapísala čo je nesprávne opravené, neviem neviem...
A ešte jeden prípad z ich triedy - kamoškin syn ( dcérin spolužiak ) mal taktiež takýto problém, kamoška ho taktiež poslala za učiteľkou - zhodou okolností (???) za tou istou - a povedala mu, že keď nech sa do toho nestará, že keď to tak opravila, že je to tak. Potom zobrala kamoška spravodlivosť do svojich rúk, išla za ňou aj s písomkou a hneď aj bola na svete o stupeň lepšia známka.
zuzka34
25.01.08,06:14
Ja mám opačnú skúsenosť, dcérina učiteľka matematiky sama predtým ako zapíše známky do klasifikačného a žiackej dá písomky skontrolovať deťom či správne spočítala body a podobne.Zhodou okolností našla si zle zrátané body dcéra ako jediná v triede a tie jej bez problémov uznala.Myslím, že je to dobrý nápad a vôbec to nepôsobí na mňa ako rodiča,že učiteľ zlihal pri opravovaní známok.Veď každý sa mýli na v škole by to malo byť len výnimočne.Prajem pekný deň všetkým.
belanka
25.01.08,14:36
Asi som trochu mimotemy.Ale niekedy mám pocit,že keď spraví chybu učiteľ(keďže je tiež len ľudská bytosť),každý ukazuje prstom.Nikto sa nikdy nepomýlil?Mne sa to tiež stalo a po upozornení som to napravila.Možno keby sa to stalo môjmu dieťaťu,reagovala by som podobne.Chápem rodiča,ale niekedy by sa mohol snažiť aj on trochu viac chápať.;)
JAJA11
25.01.08,14:57
Môj syn mal podobný problém. Pani učiteľka opravila zle písomku. On ju upozornil, ale ona ho odbila. Doma sa ma teda pýtal, kto má pravdu. Keď som to pozrela, bolo jasné, že pani učiteľke sa nechcelo zamyslieť nad príkladom. Bola v tom čase začínajúca učiteľka a brala som to ako jej problém, prizanť si chybu pre žiakmi. Nakoľko môj otec rovnako učil roky matematiku a nikdy nemal problém priznať si chybu, ak zle opravil písomku, poslala som jeho do školy (poznal sa tam s pani učiteľkou, ktorá mala túto mladú na starosti) a vybavili to priateľským spôsobom. Nikdy viac som však nevidela písomku z matematiky. Ale aj pani učiteľka si dala väčší pozor pri opravovaní písomiek a aj sa zamyslela, ak ju žiak upozornil na zle opravenú písomku. :rolleyes:
cervena
08.02.08,07:45
Choďte sa z učiteľkou porozprávať. Určite to neurobila úmyselne. Boli ste sa v poslednom čase pozrieť ako to vyzerá na bežnej základnej škole??
Deti sú oveľa sebavedomejšie a drzejšie ako za starých čias. Vedia že v prípade potreby rodičia všetko vybavia a im sa nič nestane. Učitelia sú väčšinou unavení a uštvatí. Robia tam preto že majú radi deti a pomýliť sa môžu. Pomýliť sa môže každý.
Gabi03
08.02.08,12:06
Učitelia sú väčšinou unavení a uštvatí. Robia tam
preto že majú radi deti a pomýliť sa môžu. Pomýliť sa môže každý.

Spomínala som tento prípad mojej dobrej priateľke, pedagogičke. Jednoznačne sme sa zhodli na tom, že sa to môže stať hocikomu v hociakej profecii. No keď už sám učiteľ nemá dôvod to opraviť, už by tam nemal čo hľadať. Bohužiaľ "vyhorenie" v pedagogickej profesii môže uškodiť nielen dotyčnému. :rolleyes:
JAJA11
08.02.08,12:26
Spomínala som tento prípad mojej dobrej priateľke, pedagogičke. Jednoznačne sme sa zhodli na tom, že sa to môže stať hocikomu v hociakej profecii. No keď už sám učiteľ nemá dôvod to opraviť, už by tam nemal čo hľadať. Bohužiaľ "vyhorenie" v pedagogickej profesii môže uškodiť nielen dotyčnému. :rolleyes:

Ja som kedysi pomáhala opravovať písomky môjmu otcovi. A je to naozaj ťažké niekedy správne opraviť písomku (z matematiky). Držala som sa toho, aby som vždy našla čo najviac bodov, aby bola dobrá známka. Lenže niekedy niekomu chýbal bod do lepšej známky, tak som mu "nenápadne" pri niektorom príklade prilepšila. Ale druhému som za podobné riešenie nedala rovnaký počet bodov, lebo by mu to aj tak nepomohlo. Za to sa otec vždy na mňa hneval, lebo oni si to skontrolovali a aj ten druhý chcel ten vyšší počet bodov, aj keď mu to nepomohlo. :) :D :)
Gabi03
08.02.08,12:29
Ja som kedysi pomáhala opravovať písomky môjmu otcovi. A je to naozaj ťažké niekedy správne opraviť písomku (z matematiky). Držala som sa toho, aby som vždy našla čo najviac bodov, aby bola dobrá známka. Lenže niekedy niekomu chýbal bod do lepšej známky, tak som mu "nenápadne" pri niektorom príklade prilepšila. Ale druhému som za podobné riešenie nedala rovnaký počet bodov, lebo by mu to aj tak nepomohlo. Za to sa otec vždy na mňa hneval, lebo oni si to skontrolovali a aj ten druhý chcel ten vyšší počet bodov, aj keď mu to nepomohlo. :) :D :)

Áno, aj toto spomínala. Že dáva im na prekontrolovanie opravené písomky a môžu vrámci 5 min. reklamovať. :) (To je využívanie praxe, čo!? :D)
JAJA11
08.02.08,12:45
Áno, aj toto spomínala. Že dáva im na prekontrolovanie opravené písomky a môžu vrámci 5 min. reklamovať. :) (To je využívanie praxe, čo!? :D)

Myslím, že na kontrolu tých 5 minút stačí, lebo sú aj vykukovia, ktorí dokážu dopísať do písomky to správne riešenie. :)
Ján Rusňák
13.02.08,16:09
Pracujem ako učiteľ a ak by sa mi takéto niečo stalo určite by som bol rád, ak by ma na to upozornil najskôr žiak, mo a samozrejme, ak nie žiak, prijal by som kritiku aj od rodiča.Neviem si predstaviť, že za takéto niečo by som "trestal " žiaka.
taifunivka
24.03.08,21:34
Moja skúsenosť: tiež som mala podobnú učiteľku, keď som končila ZŠ-ku. Zrovna to bola naša triedna. Z matiky robila dosť základné chyby, alebo keď niekto odpovedal a nesprávne, neopravila ho. V tom čase som bola dobrá z matiky a teda pri takýchto chybách som ju opravila (podľa "teórie" :D, že predsa nemôžem nechať ostatných spolužiakov v omyle). Povrávalo sa, že prežila veľkú osobnú traumu (tuším jej zomrel manžel a syn?).
Nie som ešte matka, tak si neviem predstaviť, či to tvoju dcéru zobralo z psychického hľadiska. Ale ak by sa to opakovalo, dožadovala by som sa nápravy. Veď do školy sa má chodiť preto, aby sa človek niečo naučil. A zrejme nie nesprávne veci.

A ešte ma niečo napadlo. Tvojej dcére sa to zdalo v poriadku? Alebo si všimla túto chybu. Ozvala sa hneď učiteľke, ako to zistila?
Že sa nehanbíš vôbec nečo také napísať. Vy ako žiaci ste sa mali slušne správať. Ak sa aj pomýlila, čo išlo hádam o život? Máte učebnice tak si to naštudujte. Nemáte ani potuchy ake je to bolestne pre človeka, ak mu zomrie niekto blízky. Aj mojej učiteľky zomrel manžel, a my sme sňou súcitili.
Nie všetci sme dobrí ľudia bohužial.Taký je život.
jozka56
24.03.08,21:41
Tiafunivka, to co si napisala, nechapem. J
jozka56
24.03.08,22:10
Bola som ucitelkou matiky 12,5 roka , ale takyto problem som nemala. Je mi smutno, ked citam tieto prispevky.j
Gabi03
25.03.08,06:21
Že sa nehanbíš vôbec nečo také napísať. Vy ako žiaci ste sa mali slušne správať. Ak sa aj pomýlila, čo išlo hádam o život? Máte učebnice tak si to naštudujte. Nemáte ani potuchy ake je to bolestne pre človeka, ak mu zomrie niekto blízky. Aj mojej učiteľky zomrel manžel, a my sme sňou súcitili.
Nie všetci sme dobrí ľudia bohužial.Taký je život.

Prepáč, ale vôbec sa nehanbím. Neviem, prečo si myslíš, že sme sa správali neslušne. A o život nešlo, len o našu budúcnosť. (Išlo o posledný ročník na ZŠ-ke.) Prvých párkrát som to nechala, ale keď som videla, že to nie je dočasné, proste som musela zakročiť. Tak ma ukameňuj! :eek:
To, čo sa stalo, vôbec nebolo čerstvé, ale niekoľkoročné, a ako som spomínala, iba sa to povrávalo a doteraz to nemám potvrdené. A súcit? Napriek nášmu súcitu, naše vzdelanie z tohto predmetu upadalo. Súcit mal s ňou riaditeľ, keďže určite vedel o týchto problémoch.

PS: Je mi ľúto, že si robíš názory na ľudí tu prispievajúcich iba podľa jedného príspevku. :(
Dada123
31.03.08,12:07
Myslím si, že všetci sme omylní. Veď ak aj ty ak urobíš chybu hneď sa omyl nahlásili nadriadenenému a nebodaj ešte vyššie. Preto by som volila radšej postup ísť za učiteľkou v "kľude" a si problém vydiskutovať. Vieš zadanie úlohy ?
Dnes si akosi rodičia zvykli hneď písať na VUCku resp.na ministerstvo a toho koho sa to priamo týka sa neopýtajú a mnoho krát sa stalo, že rodič nemal pravdu. Aby si sa necitila trápne.
janaGT
01.04.08,04:56
Myslím si, že všetci sme omylní. Veď ak aj ty ak urobíš chybu hneď sa omyl nahlásili nadriadenenému a nebodaj ešte vyššie. Preto by som volila radšej postup ísť za učiteľkou v "kľude" a si problém vydiskutovať. Vieš zadanie úlohy ?
Dnes si akosi rodičia zvykli hneď písať na VUCku resp.na ministerstvo a toho koho sa to priamo týka sa neopýtajú a mnoho krát sa stalo, že rodič nemal pravdu. Aby si sa necitila trápne.

Ak si reagovala na mňa - tu je moja odpoveď. Neviem, či čítaš túto tému od začiatku, ale písala som, že zadanie úlohy viem. Skontrolovala som to so spolužiačkou. Ale nehnevaj sa, aby v priebehu 3 dní urobila 2 chyby v oprave mladá učiteľka, ktorá sa pýši titulom RNDr. je možno trápne. A to ešte nespomínam, koľko krát sa pomýálila v oprave dom.úlohy.
A už sa k tomu nechcem vracať, pretože by to bolo dokolečka to isté. A dokonca nedávno sa to isté stalo aj inému dieťaťu z triedy ( hovorila mi jeho mama ) , takže tu už ozaj nie je o čom ... A vlastne sa už ani nečudujem, že to školstvo vyzerá tak, ako vyzerá.
belanka
14.04.08,16:36
A ako to školstvo vyzerá?Všetci tam nie sú hlupáci.Je veľa fantastických učiteľov.O tých sa prečo nikde nehovorí?Keď urobí chybu učiteľ,hneď je toho plno.Gratulujem a závidím neomylným.Aj keď som trochu mimotemy,nedalo mi to.
Chápem,že rodičov to štve.Tak nech si za ňou zájdu a vyriešia to priamo s ňou.Ja by som to spravila asi tak.Ale prečo hneď všetkých hádzať do jedného vreca.Je to o individualitách,o ľuďoch.
BKJURAJ
16.04.08,19:28
NIC STYM NEUROBIS VSETCI MAJU SVOJU PRAVDU:):):):)