J1rko
17.01.08,18:24
;)Caute...Mozno sa vam tato otazka bude zdat blba,ale chcem vediet ako to je ked si spravim zivnost...Zaregistrujem sa vsade na prislusnych uradoch a budem si chciet urobit nejaky podnik, napriklad bar a pod. Ake potrebujem povolenia, ako to funguje s distributormi s mzdami a so vsetkym ? Citim sa blbo pre taku otazku,ale budem rad ked mi date hociaky link,alebo mi osobne poradite co a ako,alebo cim by som sa mal zaoberat co je pre mna zo zaciatku dolezite aby som sa stal pravym podnikatelom??? Dakujem vopred velmi pekne :)a nesmejte sa mi :(
mladymuz
17.01.08,17:27
ak nechces prepierat peniaze tak toto nebude podnikanie ale drina
Tu na porade sa toho veľa popisalo, skus viac vyhľadať nejake slovne spojenia
J1rko
17.01.08,17:29
ok ok ...
ekopo
17.01.08,17:34
hľadať na porade odpovede na otázky
mladymuz
17.01.08,17:36
bez hľadania to nejde....
vyhľadavaj spojenie ako pohostinstvo, bar a pod.

pripadne tu je nejaky prispevok

http://www.porada.sk/t66079-prevadzka-po-novom.html
Gabi03
17.01.08,17:37
Chceš link? www.porada.sk (http://www.porada.sk) :D
A teraz vážne, je tu toho popísané veľa, treba len hľadať. Zdá sa, že času na to máš.

A teraz trochu mimotemy
Bod Etikety: 4. Pred založením novej témy si dobre rozmyslím, do ktorej Porady ju založím. Nezakladám tú istú tému duplicitne do viacerých Porád! Ak sa mi podarí zle umiestniť novú tému, nehanbím sa požiadať Richarda, aby ju premiestnil tam, kam patrí.

Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."

Bolo by fajn, ak by sa ti to podarilo dodržiavať. ;):)
tetrisss
17.01.08,18:30
Vobec to nie je blba otazka, to je podstatna otazka, ale predovsetkym pre teba, pretoze ty musis vediet, co chces robit a na ten ktory konkretny druh podnikania si potom naozaj najprv pozri, co uz bolo napisane a potom, ked nieco nenajdes sa spokojne pytaj, ale na tvoju otazku sa neda odpovedat, aj osobny pohovor by bol na par hodin. Nezabudni, ze napady , teda tie dobre, maju v podnikani cenu zlata, alebo soli?:D
Braňo
17.01.08,18:43
Ja tak ako včera Ti radím študovať a hľadať odpovede na Tvoje otázky. je skutočne ťažké odpovedať na "otázky typu ako to funguje so mzdami, odvodmi a so všetkým".
lenkak
17.01.08,19:27
pupauka
17.01.08,23:38
Nič si z toho nerob, aj ja som prosila o konkrétnu radu od skúsenejších, prvý krát mi pomohla jedna hrozne fajn pani, druhý krát sa mi dostalo odpovede len útržkovito, bohužiaľ je to ťažké s podnikaním, účtovníctvom atd. keď začínaš a zadarmo nič nedostaneš a tí, čo sú z toho múdry začiatočníka skôr vysmejú a zotrú, asi len málo ľudí ochotne poradí a pomôže keď vie. Pán Boh im to zaplať, skutočne. Pa a pekný deň.