idaret
17.01.08,18:51
Ani neviem,kam som mala zaradit tento prispevok. Prosim Vas poradte mi,kde si mam najst pracu? Som po materkej a je to velmi tazke najst si nieco. Preco si vsetci myslie,ze zena po materskej nic nevie? Preco ju kazdy odsudi,len preto ze ma deti? NO nie je to hrozne?...
Kathryn
17.01.08,18:08
Viem, že po materskej sa práca hľadá ťažko, ale netreba sa vzdávať. Ja si myslím, že žena po materskej je veľmi dobrý pracovník. Aj napriek tomu, že roky strávené s deťmi sú úžasné, každá čo to prežila mi dá za pravdu, že sa už teší do práce, ktorú bude vykonávať s chuťou a elánom. A tiež by budúci zamestnávateľ mal oceniť fakt, že pravdepodobne mu po pol roku neutečie na ďalšiu materskú, no možno to niekedy neplatí. A že deti budú choré ? Budú, ale deti majú dvoch rodičov a na OČR môže zostať aj ocko, aj mamka. U nás veru pomohli aj starké.
Ajuška
17.01.08,18:10
endrju
17.01.08,18:21
Ani neviem,kam som mala zaradit tento prispevok. Prosim Vas poradte mi,kde si mam najst pracu? Som po materkej a je to velmi tazke najst si nieco. Preco si vsetci myslie,ze zena po materskej nic nevie? Preco ju kazdy odsudi,len preto ze ma deti? NO nie je to hrozne?...

Hm, veľmi zvláštny názor :rolleyes: :confused:

Povedal Ti niektorý z potenciálnych zamestnávateľov, že ako žena po materskej nič nevieš a preto Ťa odmieta? Ak Ti niečo podobné niektorý z nich aj povedal, pre takého zamestnávateľa by som Ti neodporúčal robiť ani hodinu. Podobným spôsobom by sa mohol na Tebe "voziť" aj v iných situáciach a po krátkom čase by si sa tiež stala aktívnym účastníkom diskusie v téme: http://www.porada.sk/t13295-skoncenie-pracovneho-pomeru-zo-strany-zamestnanca.html
Dovolím si tiež tvrdiť, že iba máloktorý z korektných zamestnávateľov sa počas úvodného pohovoru vypytuje aj na rodinnú situáciu uchádzača o zamestnanie.

Preto za "hrozný" považujem najmä Tvoj pesimistický pohľad na celú situáciu.

Ak sa podobným spôsobom prezentuješ aj pred prípadným zamestnávateľom, nečudujem sa, že prednosť dostane niektorý iný uchádzač.
Ak budeš vystupovať so zdravým sebavedomím a dokážeš počas prvého pohovoru presvedčiť najmä o tom, že máš odborné vedomosti a aj starostlivosť o vlastné maličké dieťa (alebo deti) máš premyslenú, určite sa nájde niekto, kto bude ochotný zamestnať Ťa.
Zatiaľ si myslím (podľa nevhodne zvoleného nadpisu témy a aj podľa obsahu prvého príspevku), že si týmto spôsobom nepostupovala.

Ak na prvom pohovore s potenciálnym zamestnávateľom budeš zvýrazňovať najmä osobné alebo akékoľvek problémy, ktoré zamestnávateľa zaujímajú iba okrajovo, tak prácu budeš hľadať vééééééééééľmi dlho.

Neuvádzaš ani to, kde bývaš a či chceš bezpodmienečne pracovať iba v mieste bydliska alebo si ochotná za prípadnou prácou sa aj presťahovať a preto je asi veľmi ťažké poradiť Ti konkrétnejšie.
Z Tvojho profilu sa dá dozvedieť iba to, že si účtovník. O úrovni Tvojich znalostí okrem Teba z Poraďákov asi nevie nikto nič. Tvoje príspevky na tomto fóre sú venované veľmi rozsiahlemu spektru otázok, ktoré však s účtovníctvom nemajú veľa spoločného.
V rámci hľadania pracovnej príležitosti môžeš skúsiť zadať inzerát na tomto portáli. Môžeš tiež začať pravidelne sledovať niekoľko slovenských portálov s pracovnou inzerciou. Keďže na tejto stránke nie je zvykom bezplatne robiť niekomu reklamu "len tak", skús si nájsť cez rôzne vyhľadávače adresy týchto portálov s ponukami práce. Určite niečo nájdeš.
Okrem toho sa u bratov Čechov zvykne hovoriť, že "líná huba = hotové neštěstí". Pýtaj sa preto aktívne vo svojom bližšom a aj širšom okolí na možnosti vhodnej práce pre Teba. Ak nebudeš príliš prieberčivá a budeš dostatočne presvedčivá, prácu si určite nájdeš aj v tom prípade, že pochádzaš aj z tej najzapadlejšej dedinky na Slovensku.
Neodporúčam však prijímať prácu za ponižujúcu mzdu nezodpovedajúcu náročnosti práce. Rovnako neodprúčam prijať prácu za takých zmluvných podmienok, v ktorých budeš novodobým otrokom.
Prajem veľa úspechov v ďalšom hľadaní. :)
Ivana Š
17.01.08,18:33
Veľmi dobre viem, o čom hovoríš - ja som po ukončení materskej dovolenky
bola dva roky vedená na Úrade práce ako uchádzač o zamestnanie - a nedarilo sa mi nájsť zamestnanie - vždy nejaké doslova "výhovorky" zo strany oslovených zamestnávateľov - deti (maloleté, prípadne, že vôbec nejaké mám), nedostatočná prax, jazykové znalosti , vodičský preukaz ...

Nevzdávaj sa, určite si nájdeš prácu a môžeš si zvyšovať svoju kvalifikáciu, napríklad
ak si vedená na úrade práce ako nezamestnaná, môžeš absolvovať kurzy (napr. kurz cudzieho jazyka ) stačí sa informovať u svojej sprostredkovateľky

Ja som napríklad v máji cez Úrad práce absolvovala rekvalifikačný kurz - jednoduché a podvojné účtovníctvo, v decembri som sa zamestnala ako účtovníčka :) (pôvodne som chemická inžinierka - bez uplatnenia :mee:)
janasv
17.01.08,21:12
Citát od endrju: Ak nebudeš príliš prieberčivá a budeš dostatočne presvedčivá, prácu si určite nájdeš aj v tom prípade, že pochádzaš aj z tej najzapadlejšej dedinky na Slovensku.
Neodporúčam však prijímať prácu za ponižujúcu mzdu nezodpovedajúcu náročnosti práce. Rovnako neodprúčam prijať prácu za takých zmluvných podmienok, v ktorých budeš novodobým otrokom.
...............
Sorry, ale ono to dosť záleží na tom, kde na Slovensku bývaš. ;)Rovná sa to - ponuka práce. Tj. čím ďalej od Blavy, tým väčší predpoklad byť novodobým otrokom. A keď nie si chlap..... :eek:Je predsa logické, že sa chce žena starať o svoje dieťa, keď je choré, že by nerada cestovala ďaleko za prácou a mala pevne stanovenú pracovnú dobu, hlavne jej koniec. Alebo skrátený prac. čas. Je predsa matka, očakáva sa od nej, že sa bude starať. Len z aj mojich skúseností viem, že keď sa chce žena uplatniť v profesii, tak doslova musí obťažovať celú rodinu, aby sa jej o dieťa v čase núdze postarali alebo berie prácu pod svoju úroveň a dalo by sa povedať, obetuje sa. Alebo je doma a má pocity, ako idaret: Žeby som len ja mala deti? :mee:
ajale
17.01.08,21:19
Ja si myslim, ze vacsina zamestnavatelov ma uz skusenost s mladymi mamickami. Ani nie tak s nimi ako s ich detmi. Ako nahle zacne dieta pravidelne navstevovat skolku, pripadne ine zariadenie nezaobide sa to s castymi chorobami, virusmi, atd. Stava sa to dost casto, kym si detsky organizmus neprivikne na "zivot s bakteriami" a zamestnavatel v tom moze vidiet vela vycerpanej dovolenky, prace neschopnosti, nesustredenost, atd. Pricom mozes byt to najlepsie, co mohlo firmu postretnut.:(
idaret
18.01.08,06:43
TAk tu ma mate :-) Dakujem vsekym za prispevky aj za tie kriticke aj za tie povzbudzujuce. Ja byvam nedaleko Hlohovca a praca sa tu len tak nepovaluje po ulici a stat sa otrokom, no myslim,ze aj to by som skusila. Hlavne,aby som si nieco nasla. Mam obchodnu akademiu,ale uctovnictvo ma vobec nebavi,takze to uz robit nechcem.BAvila by ma praca s ludmi a nie byt niekde zatvorena a uctovat dokola to oste. Kazda zena po materskej vie,ake tazke je sa zaradit,ale strasne ma udivuje,ze uz tolko ziadosti som si poslala a nikto sa mi neozval. Co je podla vas lepsie, poslat ziadost mailom? alebo postou? Ved uz som to skusala aj tak aj tak a ziadna odpoved? NO aby som nebola zla,tak jedna firma ma informovala,ze praca ktoru zverejnila na internete ,nie je vhodna pre zenu,ale ze si ma bude viest v evidencii. Takze kde robim chybu? Ci mam ist osobne so ziadostou v ruke do kazdej firmy a prosit o pracu?
irma1
18.01.08,07:13
TAk tu ma mate :-) Dakujem vsekym za prispevky aj za tie kriticke aj za tie povzbudzujuce. Ja byvam nedaleko Hlohovca a praca sa tu len tak nepovaluje po ulici a stat sa otrokom, no myslim,ze aj to by som skusila. Hlavne,aby som si nieco nasla. Mam obchodnu akademiu,ale uctovnictvo ma vobec nebavi,takze to uz robit nechcem.BAvila by ma praca s ludmi a nie byt niekde zatvorena a uctovat dokola to oste. Kazda zena po materskej vie,ake tazke je sa zaradit,ale strasne ma udivuje,ze uz tolko ziadosti som si poslala a nikto sa mi neozval. Co je podla vas lepsie, poslat ziadost mailom? alebo postou? Ved uz som to skusala aj tak aj tak a ziadna odpoved? NO aby som nebola zla,tak jedna firma ma informovala,ze praca ktoru zverejnila na internete ,nie je vhodna pre zenu,ale ze si ma bude viest v evidencii. Takze kde robim chybu? Ci mam ist osobne so ziadostou v ruke do kazdej firmy a prosit o pracu?

Myslím si, že áno. Za pokus to určite stojí. Prosiť nemusíš, len sa slušne opýtaj. Osobný dojem robí svoje.
denisamka
18.01.08,16:10
JA som si hľadala prácu po 5ročnej MD. Chodila som na rôzne pohovory, s rôznymi zamestnávateľmi. Pred nástupom na MD som robila sekretárku(v náplni práce som ale mala aj vedenie pokladne, faskturáciu, podklady účtovníčke...) Pri každom pohovore sa ma spýtali, čo som robila posledné 3 roky. Keď som povedala, že som bola na materskej, povedali len, že sa mi ozvú. Na jednom mieste mi dokonca povedal:"Nemôžete toho veľmi veľa vedieť, ak ste boli na MD 5 rokov." Na ďalšom povedali:"Máte síce skúsenosti, ale zobrali sme menej skúsenú, lebo jej môžeme dať nižší plat." Mala som pdoané inzeráty na rôznycvh stránkach na nete, dokonca aj na porade, ale nikto sa mi neozýval. Nakoniec som musela zobrat menej hodnotenú prácu u predchádzajúceho zamestnávateľa, ak som chcela byť zamestnaná. Podotýkam, že bývam v Bratislave a predsa bol problém jňnájsť si prácu. Na pozície finančného a poisťovacieho poradcu nebol problém nastúpiť, ale tam berú každého a ja nemám povahu chodiť za ľudmi a ponúkať im niečo a ani neviem, koľko valstne zarobím koncom mesiaca.
monciatko
19.01.08,18:32
Tvoju situaciu poznam. ja som pred rokom ukoncila matersku dovolenku ale nepodarilo sa my zamestnat.Zamestnavatelom vzdy cosi vadilo,(male deti, nedostatocna prax...) Zacala som podnikat. Deti rastu a maju ma stale ked ma potrebuju a ja pracujem a som sama sebe sefkou.Zaciatok je tazky ale uz vidim vysledky. Verim ze nieco najdes.Drzim palce
VeronikaVa
20.01.08,22:06
skuste pohladat na web. stranke profesia.sk tam najdete kazdy den stovky novych ponuk aj ako spravne napisat zivotopis, rozne rady, tipy a triky. vela stastia
monciatko
23.01.08,14:09
Ahoj. rada ti odpoviem na tvoju otazku ale zial este niesom aktivovana, aby som mohla posielat sukromne spravy.vyskusaj mi napisat na monkaone@centrum .sk a rada ti odpoviem