elizabet100
11.03.05,11:44
Ak si ja podávam DP typ A uplatnujem si tam nezdaniteľnú časť na manžela ktorý nikde nepracoval a nemal žiadne príjmy potrebujem od neho četné prehlásenie a priložím ho k DP alebo nie iba v prípade kontroly z DU?

NIektorí ho dávajú iní zase nie. čo vy na to?
janaGT
11.03.05,10:45
podľa mňa priložiť, robila som to tak aj tento rok
Magma
11.03.05,10:49
Podľa mňa nie, daňovník zodpovedá za to, čo vyplnil a podpísal. Ak to daňový úrad požaduje, tak vyzvú občana.
via
11.03.05,11:00
tiez by som prilozila, je to najmenej dat to k danovemu priznaniu teraz, ako sa potom k tomu znovu vratit a dokladovat to.
ivetas
11.03.05,11:06
ja to tam tiez prikladam, je lepsie to tam mat
Monča
16.03.05,13:49
Len tak naokraj. V novinách, tuším Pravde, ale nie som si istá, som čítala, že treba priložiť aj kópiu sobášneho listu. Tak ho tam náš zamestnanec priložil,keď si podával sám DP. Pracovníčka DÚ sa z neho smiala, či sa teraz ženil, že to tam dáva. Tohto roku oslávil 60-ku. Ale v novinách píšu aj tento rok ako minulý, napr. výpočet preddavkov na daň pri dani z príjmu FO, kde už pri platení preddavkov sa podľa nich má uplatniť odpočítateľná položka na teraz nezamestnaného manžela/manželku. Alebo žeby sa niečo zmenilo? Minulý rok to teda pravda nebola.
Martina80
16.03.05,14:27
Tak takto dobre som sa davno nenasmiala . Ze toho roku oslavil 60 - tku . :) :) :) :) :) :cool: