saro
17.01.08,22:46
ahojte som registrovany zivnostnik mam internetovy obchod, teraz chcem predavat cez tento isty obchod tovar do ciech, len som si ho zavesil na cesky hosting rovnaky nazov,ziadna prevadzka,ziadny zamestnanec, chcem sa spytat vsak mozem predavat cechom tovar na tuto moju slovensku zivnost? nepotrebujem otvarat zivnost v cechach? budem im posielat normalne moje slovenske faktury len v CZZ? posledna vec co ma trapi je chcel by som zalozit cesky ucet pre rychle platby z ciech a pre nizke poplatky..ak by som tak urobil..tento ucet musim nahlasit DU k mojmu podnikatelskemu, ktory mam nahlaseny aj na slovensku? dakujem
KEJKA
17.01.08,22:00
áno, svoje podnikateľské účty musíš nahlásiť na DU
predaj do Čiech fakturuješ bez nutnosti registrácie v ČR..... tam nepodnikáš. (nakupuješ v SR a predávaš do ČR, áno?)
saro
18.01.08,06:53
nakupujem v nemecku, odtial mi to posielaju rovno na slovensko alebo do ciech
saro
21.01.08,19:46
je to v poriadku?
Dáša_
21.01.08,20:04
A v zákone o DPH už nie je podmienka, že ked predáš na území druhého štátu viac ako za cca 420 t, tak sa tam musíš registrovať ako platca DPH podla ich zákona?
betka
21.01.08,20:32
nakupujem v nemecku, odtial mi to posielaju rovno na slovensko alebo do ciech

skúste pozrieť link. neviem, či má táto otázka súvis so zadanou témou, alebo je úplne nová otázka:

http://www.porada.sk/t55916-nadobudnutie-tovaru-z-cs-eu-neplatitel-dph.html?highlight=%BEiados%BB+registr%E1ciu+da%F2
saro
23.01.08,15:13
ano dakujem za link, myslim ze je to tam vysvetlene, koniec koncov som neplatca DPH ako zivnostnik a v clenskom state nakupim tak do roka max tovar do 100 tis. v tom pripade by som nemal mat povinnost sa registrovat na DPH ci uz u nas alebo v tom clenskom state spravne?