barana
18.01.08,02:29
Dobry den,
prijmi mojho priatela za rok 2007 su nasledovne:
umelecky honorar - nezdaneny zrazkovou danou 60 000,-
priji z dohod o vykonaní práce 24 000,- - zdanene zrazkovou danou zamestnavatelom.
Ziadne ine prijmi nema.

V zdravotnej poistovni je registrovany ako dobrovolne nezamestnany. Plati si mesacne 692,-

Otazky:
1) ak mal prijem za honorar, musi byt registrovany na danovom urade?
2) musi podavat danove priznanie?
3) a co zdravona? staci ze si plati ako dobrovolne nezamestnany?

dakujem za skore odpovede:---

Ak mate nejake novsie linky k umelcom, honorarom atd. pripojte prosim
barana
29.01.08,11:16
Odpovie mi niekto prosim na moje otazky?

dakujem
Milan Benka
29.01.08,11:26
Dobry den,
prijmi mojho priatela za rok 2007 su nasledovne:
umelecky honorar - nezdaneny zrazkovou danou 60 000,-
priji z dohod o vykonaní práce 24 000,- - zdanene zrazkovou danou zamestnavatelom.
Ziadne ine prijmi nema.

V zdravotnej poistovni je registrovany ako dobrovolne nezamestnany. Plati si mesacne 692,-

Otazky:
1) ak mal prijem za honorar, musi byt registrovany na danovom urade? Ano, mal sa registrovať. (viď § 31 zák. 511/1992 Zz. )
2) musi podavat danove priznanie? Podľa zadania - áno. ( §32 zák. 595/2003 Zz. )
3) a co zdravona? staci ze si plati ako dobrovolne nezamestnany? Je povinný si spraviť ročné zúčtovanie ZP.
dakujem za skore odpovede:---

Ak mate nejake novsie linky k umelcom, honorarom atd. pripojte prosim


zvýraznené .
Marína
29.01.08,11:35
............................

Ak mate nejake novsie linky k umelcom, honorarom atd. pripojte prosim
Stačí, ak vpíšeš do okienka Hľadaj... slovo umelec a nájde ti témy, v ktorých sa slovo umelec vyskytuje.
barana
01.02.08,00:01
Dakujem za odpovede.

Este otazka: Co je potrebne urobit v pripade ze prijmi za honorar ma, avsak nie je registrovany na danovom urade?
Milan Benka
01.02.08,06:10
Dakujem za odpovede.

Este otazka: Co je potrebne urobit v pripade ze prijmi za honorar ma, avsak nie je registrovany na danovom urade?

Mal povinnosť registrácie. Už to bude s pokutou.
barana
01.02.08,16:35
A neviete nahodou kolko ta pokuta je?
Milan Benka
01.02.08,16:41
A neviete nahodou kolko ta pokuta je?

Najmenej 2000,- Sk. Strop pre takúto sankciu je 100 000,- Sk.

Bežná je v tomto prípade tá dolná hranica.
Kysučan
15.01.10,20:37
Povinnosť registrovať sa pri honorarovych prijmoch je len ked je činnosť za honorare sustavna, nemyslite ??Nahodny honorar moze mať každy z nas a predsa sa neregistruje na DU !!Aj v zdravotnej poisťovni je toto slovíčko SUSTAVNE doležite, bol by posudzovany ako SZČO!To viem ,pretože sa v vtejto umeleckej sfere pohybujem a len sa čudujem pri RZZP, za čo nas považuju jednotlive referetky v zdravotnych poisteniach !!!
tinka.to
24.02.10,17:15
Ahojte poraďáci, chcela by som vás poprosiť o radu: môj priateľ má "umeleckú zmluvu" (pracuje ako moderátor pre jedno regionálne rádio) a zároveň pracovný pomer na čiastočný úväzok. Chce si podať daňové priznanie ale v rádiu mu žiadne potvrdenie o príjmoch fo nevydali. Priznám sa, že sa v týchto umelec.zmluvách nevyznám, tak ani neviem, či zamestnávateľ - rádio - má povinnosť vydať mu potvrdenie, resp. či ho vôbec niekam museli prihlasovať. Resp. má priateľ povinnosť preukázať na DÚ nejaké potvrdenie k umeleckej zmluve??? Za odpovede ďakujem.