janae
18.01.08,06:07
Dobry den.
Som na rod. dovolenke (dcera bude mat 3 roky v auguste). Vyskytla sa mi moznost ist pracovat do novej firmy. Da sa dosiahnut to, aby ma zamestnavatel uvolnil hned?
Momentalne to vyzera nasledovne - som zamestnancom nemocnice. Pocas mojej md, rd, md, rd preslo laboratorium v ktorom som pracovala pod sukromnu spolocnost, ale mna eviduje este stale povodny zamestnavatel - neviem aka bola dohoda medzi nimi, co sa tyka napr. ludi na materskej dovolenke. Mne ostalo este 20 dni dovolenky. Mozem sa tejto dovolenky vzdat alebo ju musim vycerpat? (preplatenie neviem ci je mozne).
Chobot
18.01.08,08:15
Dobry den.
Som na rod. dovolenke (dcera bude mat 3 roky v auguste). Vyskytla sa mi moznost ist pracovat do novej firmy. Da sa dosiahnut to, aby ma zamestnavatel uvolnil hned?
Momentalne to vyzera nasledovne - som zamestnancom nemocnice. Pocas mojej md, rd, md, rd preslo laboratorium v ktorom som pracovala pod sukromnu spolocnost, ale mna eviduje este stale povodny zamestnavatel - neviem aka bola dohoda medzi nimi, co sa tyka napr. ludi na materskej dovolenke.

Skús sa opýtať tvojho zamestnávateľa, či by nesúhlasil so skončením PP dohodou (po tých popisovaných zmenách predpokladám, že by mohol súhlasiť). Ak nie, tak výpoveď a dvojmesačná výp. doba.


Mne ostalo este 20 dni dovolenky. Mozem sa tejto dovolenky vzdat alebo ju musim vycerpat? (preplatenie neviem ci je mozne).

Nemusíš si ju vyčerpať, ak si ju ale nevyčerpáš, pri skončení PP ti ju musia preplatiť. Vzdať sa nároku na dovolenku sa nedá.
janae
18.01.08,08:30
Skús sa opýtať tvojho zamestnávateľa, či by nesúhlasil so skončením PP dohodou (po tých popisovaných zmenách predpokladám, že by mohol súhlasiť). Ak nie, tak výpoveď a dvojmesačná výp. doba.



Nemusíš si ju vyčerpať, ak si ju ale nevyčerpáš, pri skončení PP ti ju musia preplatiť. Vzdať sa nároku na dovolenku sa nedá.

To ci si ju budem cerpat alebo ci mi ju preplati zavisi od dobrej vole zamestnavatela alebo od mojho rozhodnutia? Je mozne to, aby sa mi prekryval prac. pomer? tzn. ak by som musela dovolenku vycerpat mozem zaroven pracovat v druhej firme?
(Za zamestnavatelom sa chystam az po kladnom vyjadreni po pohovore.)
Chobot
18.01.08,08:50
To ci si ju budem cerpat alebo ci mi ju preplati zavisi od dobrej vole zamestnavatela alebo od mojho rozhodnutia?

Od vašej dohody. Ale v prípade nevyčerpania ti ju musí preplatiť.


Je mozne to, aby sa mi prekryval prac. pomer? tzn. ak by som musela dovolenku vycerpat mozem zaroven pracovat v druhej firme?
(Za zamestnavatelom sa chystam az po kladnom vyjadreni po pohovore.)

Môžeš čerpať dovolenku a zároveň pracovať inde.
janae
18.01.08,09:40
Od vašej dohody. Ale v prípade nevyčerpania ti ju musí preplatiť.



Môžeš čerpať dovolenku a zároveň pracovať inde.



a ako je to so soc. poistovnou? Tam nevadi ak budem napr. 1 mesiac zamestana na 2 miestach? Ako je to s odvodmi?