monnica
18.01.08,07:10
Dobrý deň, prosím vás čo sa stane ak urobím storno vystavenej ešte neuhradenej faktúry v MRP?

V novembri sme vystavili faktúru ale zákazník s ňou nesúhlasí a potrebujem vystaviť novú lenže už je január a DPH je hotové / 4 ročný platca DPH / zákazník si ju ani nezaevidoval.
Zoltán Kovács
18.01.08,06:15
Na základe písomnej reklamácie zákazníka treba vystaviť dobropis v období kedy došlo k reklamácii.
Olgica
18.01.08,06:16
Nespravíte storno, ale dobropis k už vystavenej faktúre. Ak zákazník nesúhlasil s fa z novembra, mal to v patričnom čase povedať - nahlásiť, a nie až teraz.!
monnica
18.01.08,06:34
Ale ak vystavím dobropis čo sa potom stane s DPH ? Vynuluje sa to?
Olgica
18.01.08,07:08
DPH zaúčtuješ mínus a tak sa vlastne poníži, prípadne vynuluje ak ide o celú sumu.
monnica
18.01.08,07:20
Tá faktúra je nuhradená a ani ju neuhradia a je vystavená k 16. 11. 2007
musím im vystaviť novú k dnešnému dátumu na inú sumu.
Môžem vystaviť dobropis k neuhradenej faktúre.

Dobropis vystavím teraz ku ktorému dátumu?

A čo sa stane ak ju vymažem alebo stornujem?
kačenka
18.01.08,07:41
DPH sa ti vynuluje, ale čo ti to spraví s výnosmi, nad tým si neuvažovala? predsa výnosy si mala v roku 2006 a teraz v roku 2007 si ich ponížiš výnosy, ktoré si mala v roku 2006.
Zoltán Kovács
18.01.08,08:10
DPH sa ti vynuluje, ale čo ti to spraví s výnosmi, nad tým si neuvažovala? predsa výnosy si mala v roku 2006 a teraz v roku 2007 si ich ponížiš výnosy, ktoré si mala v roku 2006.

Posuň roky!
Peter_B
18.01.08,09:41
Výnosy v JÚ nie sú...to bol zrejme preklep.

Môj názor: Treba vystaviť dobropis, pričom ak máš aktualizáciu MRP, tak v poslednej tam pribudla taká kolónka kde vyberáš či sa jedná o:
1. Bežný daňový doklad
2. Dobropis
3. Ťarchopis

Takže by som vystavil dobropis (držal by som sa skutočnosti pokiaľ ide o dátum, ale ešte sa dá dať dátumy tak, aby si to dostala do 4Q/2007), použil by som tú kolónku v MRP a vybral by som tam dobropis. Dôležité je skontrolovať či sa udialo to čo sa malo, tzn. dobropis by mal vo výsledku byť opakom tej vystavenej faktúry, znížiť záväzky a tiež DPH na výstupe.

Ak som to pochopil správne, tak ak zadáš dobropis pri vystavenej faktúre, malo by to zobrať do DPH, tak si to ale pre istotu skontroluj.

Dobre to odkontroluješ cez Záznamnú povinnosť DPH (výstup z agenty peňažného denníku), tam uvidíš čo všetko ti ide do DPH za to ktoré obdobie.
lenkak
18.01.08,18:18
v mrp typ dokladu pri kopírovaní, stornovaní dáva ten istý typ aký bol pri faktúre ktorá sa upravovala, resp. kopírovala, stornovala.
Ale teraz je to pri VF, aj pri vyšlom dobropise typ 10. Typ dokladu - D - dobropis je potrebné uvádzať hlavne pri došlých dobropisoch, ale keď to nastavíš aj v tomto prípade, tak nič nepokazíš.
Iwett
22.01.08,08:59
:confused:Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľahom storna faktúry:
V 10/2007 sme vystavili faktúru, ktorá nemala byť vôbec vystavená, lebo tá firma službu, ktorú sme fakturovali prijala od tretej firmy. Dokonca je už aj uhradená. Je to také zamotané. Vystaví sa storno pôvodnej faktúry a dátum dodania bude 10/2007? A ja podám dodatočné DP za 10/2007? Ďakujem
Zoltán Kovács
22.01.08,09:11
:confused:Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľahom storna faktúry:
V 10/2007 sme vystavili faktúru, ktorá nemala byť vôbec vystavená, lebo tá firma službu, ktorú sme fakturovali prijala od tretej firmy. Dokonca je už aj uhradená. Je to také zamotané. Vystaví sa storno pôvodnej faktúry a dátum dodania bude 10/2007? A ja podám dodatočné DP za 10/2007? Ďakujem

Vystavíš aktuálnym dátumom, a aj dátum dodania bude aktuálny.
Iwett
22.01.08,09:59
Vystavíš aktuálnym dátumom, a aj dátum dodania bude aktuálny.
aj keď faktúra vlastne vôbec nemala existovať a je vystavená, vydaná,prijatá aj zaplatená??? Nemám teda podávať dodatočné daňové priznanie??? ďakujem....
Iwett
22.01.08,10:35
aj keď faktúra vlastne vôbec nemala existovať a je vystavená, vydaná,prijatá aj zaplatená??? Nemám teda podávať dodatočné daňové priznanie??? ďakujem....
prosím Vás nemá byť na dobropise dodanie 10/2007 a podať dodatočné DP???
Zoltán Kovács
22.01.08,10:39
prosím Vás nemá byť na dobropise dodanie 10/2007 a podať dodatočné DP???

Dobropis sa vystavuje dňom zistenia skutočnosti a dôvodu na dobropis.
Iwett
22.01.08,11:08
Dobropis sa vystavuje dňom zistenia skutočnosti a dôvodu na dobropis.
:)ďakujem veľmi pekne:)