M0NIKA
18.01.08,09:13
Klient mi dal práve záludnú otázku:

K firemnému bankovému účtu chce zriadiť kreditku, ktorou by platil výhradne firemné výdavky.
Pýtal sa ma, či výpis z kreditky stačí ako daňový výdavok alebo potrebuje mať doklady k jednotlivým platbám.
Ja tvrdím, že musí. On má skúsenosť z USA, kde stačí výpis z karty s popisom platieb. Nechce sa mu zbierať bločky, takže ten americký systém by mu vyhovoval viac.

Prosím, máte niekto "slovenské" skúsenosti?
Vopred ďakujem za infošky. __________________
Zita5
18.01.08,08:28
http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-uctovnictve-ucinnost-od-1-1-2008-a.html

Skúste si to trošku preštudovať a poučiť klienta .Na Slovensku sa to jednoducho tak nedá .:);)


Dopĺňam :
Až teraz som si všimla v profile , že ten priložený zákon určite ovládate .....ale čakáte nejakú rozumnú odpoveď ....
JAJA11
18.01.08,08:35
Klient mi dal práve záludnú otázku:

K firemnému bankovému účtu chce zriadiť kreditku, ktorou by platil výhradne firemné výdavky.
Pýtal sa ma, či výpis z kreditky stačí ako daňový výdavok alebo potrebuje mať doklady k jednotlivým platbám.
Ja tvrdím, že musí. On má skúsenosť z USA, kde stačí výpis z karty s popisom platieb. Nechce sa mu zbierať bločky, takže ten americký systém by mu vyhovoval viac.

Prosím, máte niekto "slovenské" skúsenosti?
Vopred ďakujem za infošky. __________________

Ale vo výpisoch na Slovensku je len uvedená suma a dátum platby, nie je tam rozpísaná DPH ani účel platby, takže to nie je možné. Možno treba inšpirovať banky. :rolleyes:
Braňo
18.01.08,08:40
Výpis z kreditky je možné uznať ako potvrdenie o platbe, nie však o prijatých zdaniteľných plneniach pre potreby DPH a účtovníctva (IČ DPH, základ, DPH, označenie dodávateľa...) Na základe výpisu z kreditky nemôžeš účtovať o nákladoch (maximálne o poplatkoch za používanie karty).
M0NIKA
18.01.08,08:57
Tak všetkým ďakujem za to, že ste ma utvrdili v mojej pravde.