peto
11.03.05,11:48
ahojte, aký je prosím odpis na podnikateľa za rok 2004?
peto
11.03.05,10:50
poradte prosím
Zita5
11.03.05,10:50
Na rok 2004 80 832,- Sk .
lenkak
11.03.05,10:52
80832 /rok 2004
peto
11.03.05,11:09
ďakujem,
nevieš mi prosím Ťa ešte poradiť ako a kam zapisovať do peňažného denníka poplatky banke za bankový účet, balík služieb, poplatky za výpisy atď.. Nie je mi jasné hlavne to, kam zaradiť úroky z účtu, je to vlastne príjem, ale čo a kam s tou daňou z úrokov, do akej položky??? uvádzať tie úroky, či sú už zdanené, alebo je to len záloha na daň? ako to evidovať v peňažnom denníku. prosím o radu.
peťo
lenkak
11.03.05,11:12
Poplatky, balík služieb,poštovné za výpisy - Prevádzková réžia
Ak máš pripísaný úrok, čiže keď Ti pripíšu úrok na účet + = ostatný príjem, ktorý ovplyvňuje základ dane.
Ak Ti ale odpíšu úrok (zníži sa Ti stav peňazí) - prevádzková réžia.
Daň z úrokov- výdavok ktorý neovplyvňuje základ dane = ostatný výdaj NZD.
Zita5
11.03.05,11:16
ďakujem,
nevieš mi prosím Ťa ešte poradiť ako a kam zapisovať do peňažného denníka poplatky banke za bankový účet, balík služieb, poplatky za výpisy atď.. Nie je mi jasné hlavne to, kam zaradiť úroky z účtu, je to vlastne príjem, ale čo a kam s tou daňou z úrokov, do akej položky??? uvádzať tie úroky, či sú už zdanené, alebo je to len záloha na daň? ako to evidovať v peňažnom denníku. prosím o radu.
peťo
Poplatky BÚ , balík služieb , poplatky za výpisy
Banka výdaj/ na základe výpisu / členenie - prevádzková réžia

Úrok z účtu - Banka príjem - príjem Ovplyv.ZD - iný

Daň z úroku
Banka výdaj - výd.neovpl.ZD Daň z príjmu


To sa týka JU .
peto
11.03.05,11:21
Ďakujem vám veľmi pekne.
Peťo
peto
11.03.05,11:59
ak som mal okrem príjmov z podnikania v roku 2004 aj príjem zo závislej činnosti za mesiac december (od 1.12.2004 som okrem SZČO aj normálne zamestnaný v jednej firme ako kmeňový zamestnanec) uvádzam to do daňového priznania za rok 2004 aj keď mzda za december bola poukázaná na učet až v mesiaci január 2005 ??? Za odpoveď vopred ďakujem.
peťo
lubos f
11.03.05,12:02
Poplatky, balík služieb,poštovné za výpisy - Prevádzková réžia
Ak máš pripísaný úrok, čiže keď Ti pripíšu úrok na účet + = ostatný príjem, ktorý ovplyvňuje základ dane.
Ak Ti ale odpíšu úrok (zníži sa Ti stav peňazí) - prevádzková réžia.
Daň z úrokov- výdavok ktorý neovplyvňuje základ dane = ostatný výdaj NZD.
Preco sa urok dava na Príjem Ovplyv.ZD, ked je uz raz zdaneny?
Iveta
11.03.05,12:18
Preco sa urok dava na Príjem Ovplyv.ZD, ked je uz raz zdaneny?
Pretože daň z týchto úrokov si odpočítaš ako vybraný preddavok podľa § 43 ZDP (r. 92 DP FO B.) Suma takéhoto preddavku (daň z úrokov) sa musí vzťahovať k príjmom (úroky), ktoré sa priznávajú v DP.