mambi
18.01.08,09:39
Ahoj poraďáci, prosím poraďte, či a ako, mám zdaniť príjem. V roku 2007 som bola v anglicku zamestnaná na prac. zmluvu, odvádzala som tam dane, do zdravotky..., v okt. som sa vrátila, a začala pracovať na Slovensku.
Zo zamesntnania mi dali potvrdenie o mojich prijímoch, len neviem, či mám zdaniť aj príjem z Ang., mám vlastne len výplatné pásky. Prosíím poraďte mi. Ďakujem.
ekopo
18.01.08,08:42
máš na výber z týchto tém:
http://www.porada.sk/search.php?searchid=4677996
Mirka123
18.01.08,08:50
Ak si pracovala na zmluvu, t. j. mala si príjem zo zamestnania - je to zdaniteľný príjem a teda mala by si ho zdaniť. Skús požiadať anglického zamestnávateľa aby ti aj on vydal potvrdenie, ktoré si dáš úradne preložiť a dáš ho ako kópiu k DP. Výplatné pásky si myslím na DÚ neuspejú ako doklad. S Anglickom je podpísaná zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia, v DP A vyplníš riadky 49 - 53. Je to tam celkom zrozumiteľne vysvetlené. Pripojím ti aj tlačivá stiahnuté z netu.
abel
18.01.08,08:56
Ak si pracovala na zmluvu, t. j. mala si príjem zo zamestnania - je to zdaniteľný príjem a teda mala by si ho zdaniť. Skús požiadať anglického zamestnávateľa aby ti aj on vydal potvrdenie, ktoré si dáš úradne preložiť a dáš ho ako kópiu k DP. Výplatné pásky si myslím na DÚ neuspejú ako doklad. S Anglickom je podpísaná zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia, v DP A vyplníš riadky 49 - 53. Je to tam celkom zrozumiteľne vysvetlené. Pripojím ti aj tlačivá stiahnuté z netu.
Ja už som robila aj DP podľa výplatných pások a prešlo bez problémov. Na tých výpl. páskach je ten príjem nakumulovaný a v podstate na poslednej je príjem za celé obdobie - teda ak to bolo u jedného zamestnávateľa. Pozor ešte na to, že v Anglicku začína zdaňovacie obdobie od apríla, u nás treba priznať príjem aj za január - marec.