luluhaha
18.01.08,09:46
dobrý deň účtujem v pohode JU,
potrebujem sa poradiť kam správne prijať faktúru zo ZSE kde je vyúčtovaný preplatok -700 Sk, doklad nieje nazvaný ako dobropis ale ako faktúra..
1. môžem ho prijať medzi faktúry s mínusom alebo
2. ako dobropis s plusom

dakujem
Janinkaaa
18.01.08,09:47
Obe možnosti sú podľa mňa správne.
betka
18.01.08,10:01
Poďme do základov:

25/1) Základ dane pri dodaní tovaru alebo služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa opraví

a) pri úplnom alebo čiastočnom zrušení dodávky tovaru alebo služby a pri úplnom alebo čiastočnom vrátení dodávky tovaru,
b) pri znížení ceny tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti,
c) pri zvýšení ceny tovaru alebo služby.

Nedošlo ani k zníženiu ceny dodávky, ani zrušeniu.

Jednoducho ste mal splátkový kalendár, na zakl. kt. ste platili zálohy.
Prišla Vám vyúčtovacia FA, v kt. je uvedené koľko ste energie spálili, koľko stojí, a v rámci Fa sa Vám odpočítali za platené zálohy na zákl. splátkového kalendára.
Ak máte názov FA, a nie oprava ZD, dajte do FA.

Tuším od SPP chodili ťarchopisy i dobropisy, osobne som o nich účtovala ako D a Ť. Zdá sa m, že už i táto spoločnosť píše FA.

(riadim sa tým, čo je v prípade SPP, SSE,ZSE napísané na Fa: či ide o FA, D,Ť a potom sa zariadim
rudka
11.03.08,13:42
Poradi mi niekto,prosim?
V tychto dnoch som dostal vyzvu ZSE na uhradu zalohovej faktury za el.energiu za februar 2006.
Bohuzial,potvrdenie uhrady za obdobie spred dvoch rokov si neschovavam.Nasiel som vsak vyuctovaciu fakturu za obdobie
od septembra 2005 do augusta 2006,kde som mal nedoplatok,ktory som uhradil.
Doklad o uhrade mam.Napriek tomu ZSE elektrarne trvaju na tom,ze zaloha za februar 2006 nebola uhradena.
Moj argument,ze toto obdobie je u mna ukoncene vyuctovacou fakturou neakceptuju.
Je to,podla Vas,spravne?

Dik za odpovede.
R.