ALBINA
18.01.08,13:02
Môžem prijať učiteľa na zastupovanie Aj na určitú dobu na dohodu o prac.
činnosti? Učil by 12 hod. týždenne 3 mesiace , na našej škole má aj prac.
zmluvu ako mzdová účtovníčka.Alebo mi poradíte niečo lepšie?

Ďakujem.
Tweety
18.01.08,12:04
Môžem prijať učiteľa na zastupovanie Aj na určitú dobu na dohodu o prac.
činnosti? Učil by 12 hod. týždenne 3 mesiace , na našej škole má aj prac.
zmluvu ako mzdová účtovníčka.Alebo mi poradíte niečo lepšie?

Ďakujem.
Na DOPČ môže odpracovať max. 10hod./týžd. Lepší by bol PP na kratší PČ.
emili21
10.02.08,13:03
pochopila som že tak bude mať v jednej organizácii dve pracovné zmluvy aj keď na inú prácu - mzd.účt. a učiteľka AJ. Neviem či je to v rozpore so zákonom ale dvaja právnici mi potvrdili , že v jednej organizácii nesmie mať jeden človek dve pracovné zmluvy, aj ked ide o inú prácu a mal by to v jednej páske/tá musí byť len jedna/. Mala som taký prípad a musela som nechat len jednu zmluvu a na druhý druh práce som urobila dohodu o prac.činnosti, aj keď stále nie som presvedčená či je to správne. Mal prosím niekto tiež takýto prípad a ako to riešil?
Ved tá druhá činnosť bola aj na páske ako vedl. činnosť. A potom bacha na dohodu, pri takomto pracovníkovi sa musí platit okrem dane,úraz.poist.a RF aj zdravotné poistenie lebo podla zákona o zdrav.poistení sa takýto pracovník vníma ako zamestnanec.Vopred dakujem za komentáre.
emili21
11.02.08,14:21
prosím napíšte
eby
28.03.08,09:29
Učiteľa na dohodu o pracovnej činnosti mám iba kňaza, ktorý učí do týždňa 2 hodiny, aj to nepravidelne, kvôli svojim povinnostiam. Za normálnych okolností to riešim pracovnou zmluvou na dobu určitú na kratší pracovný čas, nekomplikovala by som si to.
eby
28.03.08,09:34
pre emili21: mám taký prípad, pracovníčka má dve zmluvy na kratšie pracovné časy, jedna výplatná páska, v prípade PN - musí mať vystavené 2 PN. Na páske má tiež vyčíslenú vedľajšiu činnosť.