misomiso
18.01.08,12:11
Mate niekto skusenosti a DSL routrom Airlive?

Predal mi ho znamy z vych. Slovenska s tym, ze je velmi dobry a je lacnejsi ako tie, co ponuka T-com.

Neda sa mi ale nakonfigurovat. Je k tomu original CD s automatickym nastavenim, ale uz hned v prvom kroku vybehne hlaska, ze sa neda pripojit k routru. Ponuka to zadat znova IP adresu routra a heslo, ale su tam aj tak prednastavene udaje, ktore sedia s manualom, takze nema vyznam ich menit.

Znamy mi cez telefon povedal, ze budem mat asi zakazanu sietovu kartu. Mam novy notebook, s angl. Vistou, tam uz je trocha inak rieseny ovladaci panel, ale sietova zastrcka svieti, tak nemam pocit, ze tam je problem.

Skusal som druhy notebook, na ktorom sa bezne pripajam k inemu DSL routru cez sietovu zastrcku. Tam vybieha podobna hlaska - s tym, ze sa neda pripojit a problem bude asi v siet. karte (co je ale blbost).

Podarilo sa mi spojit s routrom "manualne" tak, ze som zadal normalne do prehliadaca jeho IP. Dali sa dostat do kompletneho menu nastaveni, no nikde som nenasiel kartu, do ktorej by som mohol zadat moje meno a heslo do internetu, ktore mam od T-comu, takze som to nenakonfiguroval.

Myslite, ze je vadny router, alebo moze byt este niekde chyba?
robovi
18.01.08,14:57
Router asi vadny nebude, ked si sa don dostal cez webove rozhranie. To automaticke cd s velkou pravidelnostou blbne. Presny typ a oznacenie a na webe iste najdes tutorial, ako a kde a co nastavit.
Katabaticky
19.01.08,11:32
nenajde...
hento je neznama znacka
si mal radsej zainvestovat bud do t comackych vec ktore niesu principialne zle a niesu predrazene ak ich beries na zmluvu...

a taky isty problem som mal aj ja nedavno... resetni nastavenia routru s hw tlacitkom a potom by to malo ist... doteraz som nezistil preco to robilo ale nebolo casu to hladat tak sa to uz ani nedozviem urcite tam mal povodny majitel nejaku vecicku zapnutu alebo si router nakonfiguroval sam ...

cize HW tlacitko reset na defaultne nastavenia fabrikalne a dalej to uz pojde snad hladko