Livia 25
18.01.08,13:30
Prosim Vas kto mi vie pomoct s registraciou podla §7 zak. o DPH.
Dnes sme sa zaregistrovali a potrebujem vediet, ci pre nas platia nejake vynimky, alebo sme presne v pozicii ako zaregistrovany podla §4, okrem toho ze mame registraciu na dva roky.

Vopred dakujem
Livia
Daniela1
18.01.08,14:43
Daňove priznanie k DPH podávate len v tom období, v ktorom ste nadobudli tovar v tuzemsku z iného členského štátu. Napr. nadobudi ste tovar v 12/2007, daňové priznanie podávate do 25.1.2008. V zdaňovacom období v ktorom ste tovar nenadobudli výkaz nepodávate. Samozrejme nemôžete si odpočítať DPH na vstupe.
Anja111
18.01.08,15:10
Prosim Vas kto mi vie pomoct s registraciou podla §7 zak. o DPH.
Dnes sme sa zaregistrovali a potrebujem vediet, ci pre nas platia nejake vynimky, alebo sme presne v pozicii ako zaregistrovany podla §4, okrem toho ze mame registraciu na dva roky.

Vopred dakujem
Livia

Pozri sa aj sem:

http://www.porada.sk/t55916-p2-nadobudnutie-tovaru-z-cs-eu-neplatitel-dph.html
Livia 25
19.01.08,13:32
dakujem za odpovede, ak spravne chapem vyplyva nam z toho, ze DPH odvedieme na Slovensku a ked budeme tovar fakturovat dalej odberatelovi tak ako neplatca bez DPH?

Celkom potom nerozumiem aky to ma vlastne pre nas vyznam...

vopred dakujem
livia
Anja111
19.01.08,13:39
dakujem za odpovede, ak spravne chapem vyplyva nam z toho, ze DPH odvedieme na Slovensku a ked budeme tovar fakturovat dalej odberatelovi tak ako neplatca bez DPH?

Celkom potom nerozumiem aky to ma vlastne pre nas vyznam...

vopred dakujem
livia

Pochopila si to správne. Pri nadobudnutí tovaru z EU vo výške 420 tis. Sk za rok, Ti registrácia vyplýva zo zákona. Ak by si túto čiastku nedosiahla a nemala by si povinnosť registrovať sa, tak by Ti dodávateľ fakturoval DPH, platnú v jeho štáte...
KEJKA
19.01.08,13:45
význam to má len v tom, že DPH sa už neodvádza v inom štáte EÚ ale na Slovensku. Inak funguješ ako neplatiteľ.
Livia 25
21.01.08,06:04
Dakujem moc. Uz v tom mam jasno.:)