michallll
18.01.08,16:02
Dobry den,
chcel by som zacat predavat cez web platene premium ucty isteho fileserveru.
Uz na slovensku existuje nieco podobne, a na tej stranke toho podobneho projektu ma zaujalo to, ze prevadzkovatel nie je platcom dph. Tak by som chcel vediet preco, a ci aj ja nebudem musiet platit dane.
Jedna sa o predaj len premium uctov.
Dakujem
Zoltán Kovács
18.01.08,15:03
A čo sú to prémium účty?
michallll
18.01.08,15:05
To je ucet s viacerymi funkciamy a vyhodami oproti obycajnemu uctu. Obycajny ucet je s obmedzeniami. By som aj dal odkaz na danu stranku podobneho projektu, len ci je to tu dovolene......
duficek
18.01.08,15:08
nie nebudes, platcom DPH za subjekt stava az ked prekroci obrat 1 500 000 Sk za 12 po sebe iducich mesiacoch. takze ked len zacinaju, alebo maju male obraty, nie su platcom DPH.

to ale neznamena ze neplatia napr. dan z prijmu, kvoli ktorej sa podava danove priznanie do 31.3 nasledujuceho roku.

smith - predpokladam ze sa jedna o plateny premium ucet ako napr. pri rapidshare a podobne servery...
misomiso
18.01.08,15:09
Ale ved platcom DPH nemusis byt ani ked budes predavat Pizzu, to nesuvisi s najekymi platinum uctami. :)
Zoltán Kovács
18.01.08,15:09
To je ucet s viacerymi funkciamy a vyhodami oproti obycajnemu uctu. Obycajny ucet je s obmedzeniami. By som aj dal odkaz na danu stranku podobneho projektu, len ci je to tu dovolene......

Dovolené to nie je.
Takže ide o finančný produkt asi.Ak áno, potom preštuduj nasledovný § zákona o DPH. Ak to spadá do uvedených činnosti, tak je to oslobodené od DPH.

§ 39
Finančné služby

(1) Oslobodené od dane sú:



a) poskytnutie, dojednávanie a sprostredkovanie úveru, poskytnutie a sprostredkovanie pôžičky, správa úveru a pôžičky osobou, ktorá ich poskytla, a sprostredkovanie sporenia,
b) poskytnutie, dojednávanie a sprostredkovanie úverovej záruky a inej záruky za peňažný záväzok, ako aj správa úverovej záruky osobou, ktorá poskytla úver,
c) činnosti týkajúce sa vkladov a bežných účtov vrátane ich sprostredkovania,
d) činnosti týkajúce sa platieb, prevodov platieb, šekov, prevoditeľných dokumentov, dlhov s výnimkou vymáhania dlhov,
e) vydanie a správa elektronických platobných prostriedkov a cestovných šekov,
f) činnosti týkajúce sa cenných papierov a obchodných podielov vrátane sprostredkovania týchto činností; oslobodená od dane nie je správa cenných papierov a úschova cenných papierov,
g) otvorenie akreditívu,
h) obstaranie inkasa,
i) činnosti týkajúce sa peňazí používaných ako zákonné platidlo vrátane sprostredkovania týchto činností,
j) zmenárenská činnosť,
k) správa podielového fondu správcovskou spoločnosťou podľa osobitného predpisu, 20) správa dôchodkového fondu dôchodkovou správcovskou spoločnosťou podľa osobitného predpisu 20a) a správa doplnkového dôchodkového fondu doplnkovou dôchodkovou spoločnosťou podľa osobitného predpisu. 20b)
l) obchodovanie na vlastný účet alebo na účet klienta pri termínovaných obchodoch a opciách vrátane kurzových a úrokových obchodov.

(2) Cenou služby pri zmenárenskej činnosti je dohodnutá odplata a výnos (príjem) dosiahnutý z rozdielu kurzov v príslušnom zdaňovacom období.
(3) Cenou služby pri obchodoch podľa odseku 1 písm. l) je dosiahnutý zisk z týchto obchodov po odpočítaní prípadnej straty z týchto obchodov v príslušnom
zdaňovacom období.
Zoltán Kovács
18.01.08,15:15
smith - predpokladam ze sa jedna o plateny premium ucet ako napr. pri rapidshare a podobne servery...

Vďaka duficek, ale nie som o nič múdrejší, tie výrazy my nič nehovoria. Preto som sa pýtal čo to je.
michallll
18.01.08,15:37
Neviem, asi to nie je ono tie f. sluzby.

:(

Odmena

Odmena za to, že pre Vás na Váš účet a vo Vašom mene zariadime Premium účtov, ktorá je precizovaná na našich stránkach je uvedená v slovenských korunách, bez poplatkov za dopravu. Nie sme platcom DPH a preto sú sumy odmeny uvedené na našich stránkach konečné.

To je vo vseobecneyh podmienkach tej stranky. Neviem ci to suvisi...
duficek
18.01.08,23:36
michal - pisu ze nie su platcami DPH a teda ze uvadzane ceny su bez DPH a su konecne v tom zmysle, ze nie su navysene o 19% DPH. bud su ich sluzby oslobodene od DPH, alebo jednoducho neprekrocili stanoveny obrat 1 500 000, po prekroceni ktoreho sa platcami DPH stanu. to ze nie su platcami DPH neznamena ze neplatie dan zo zisku, aby si si to neplietol...

smith - myslel som ze chce prevadzkovat fileserver, kde budu aj platene ucty. teda server, kde si mozes upnut subor, aby si ho mohli stiahnut viceri ludia...no a clovek s premiovym uctom moze upnut subor povedzme do velkosti 1 GB, s normalnym uctom je limit 100 MB. nedavno tu bola o tom tema, niekto chcel poslat 50 MB video mailom a radili sme nech to upne na nejaky server a danej osobe nech posle mailom iba link na ten subor s videom....
ale ako citam prispevok od michala, tak ich cinnost bude asi iba nejake sprostredkovanie, neviem...
michallll
19.01.08,11:47
Ano, chcem len sprostredkuvat zriadenie tych premium uctov. Totiz napr. zo Slovenska je tazke si aktivovat nejaky premium v CR alebo naopak, alebo v inom state.

Este by som,ze oni uvadzaju namiesto cien pojem "odmena" , takze keby aj ja to robim a uvadam to ako odmenu a nie cenu, tak by som tiez nemusel vobec platit dph?

Ale aj tak asi neprekrocim ten obrat 1 500 000, takze tu 19% dan platit nebudem, ale ako to je so Ziskom ? To je ked si uz odratam naklady? Vtedy co platim? Prepacte mi ak su to hlupe otazky, ale vobec sa nevyznam.

Asi takto: ja kupim isty pocet uctov(ktore budem mat k dispozicii) za nejaku cenu, a potom ich akoze predam za inu ( moju ) cenu, ktoru ale budem uvadzat ako odmenu za zriadenie uctu( kedze ja im ho zriadim namiesto nich ). Z tej odmeny si odratam naklad za 1 ucet, a to bude moj zisk?

Tak nejak?
Zoltán Kovács
19.01.08,11:55
michal - pisu ze nie su platcami DPH a teda ze uvadzane ceny su bez DPH a su konecne v tom zmysle, ze nie su navysene o 19% DPH. bud su ich sluzby oslobodene od DPH, alebo jednoducho neprekrocili stanoveny obrat 1 500 000, po prekroceni ktoreho sa platcami DPH stanu. to ze nie su platcami DPH neznamena ze neplatie dan zo zisku, aby si si to neplietol...

smith - myslel som ze chce prevadzkovat fileserver, kde budu aj platene ucty. teda server, kde si mozes upnut subor, aby si ho mohli stiahnut viceri ludia...no a clovek s premiovym uctom moze upnut subor povedzme do velkosti 1 GB, s normalnym uctom je limit 100 MB. nedavno tu bola o tom tema, niekto chcel poslat 50 MB video mailom a radili sme nech to upne na nejaky server a danej osobe nech posle mailom iba link na ten subor s videom....
ale ako citam prispevok od michala, tak ich cinnost bude asi iba nejake sprostredkovanie, neviem...

Tak to som trafil poriadne vedľa. Ja som mysleľ na nejaké bankové, sporiace účty. Proste niečo s financiami.
Ďakujem za objasnenie pre mňa neznámych výrazov. :D