LubicaN
18.01.08,16:09
V našej kúpeľni sa objavili nemilí hostia... vlastne nie len v kúpeľni ale aj v priestoroch WC a najnovšie som jednu videla v kuchyni na sporáku... :mad::mee:

...najprv sa mi len kde-tu zazdalo že sa čosi mihlo na koberci... a keď sme kúpili novú svetlú predložku pred vaňu...tak sa to nimi začalo len tak hemžiť - hovorím o rybičkách - žiaľ neviem ako sa tieto potvorky v skutočnosti volajú...ale rada by som sa ich zbavila. Neviete mi ktosi poradiť ako na ne?

*Ľubica
Elena Navrátilová
18.01.08,15:13
Ľubka, treba požiadať o "deratizáciu" správcu Vášho domu. Nepomôže len uTeba, prídu od susedov.
Štefka 64
14.02.08,14:42
Ľubka,volajú sa rybenky.Našla som na internete prípravok Master 25 ME.Neviem čo to je,píšu že má účinnosť až 140 dní.Že vraj je aj na muchy,mravce atď
Štefka 64
14.02.08,15:14
Ľubka, upresňujem názov.Sú to švehly a živia sa múkou,vlhkými textíliami alebo aj tapetovým lepidlom.Dožívajú sa až štyroch rokov.Vyskytujú sa v kuchyniach,kúpeľniach a pivniciach po celom svete.Tak veľa trpezlivosti.Toto sa píše v encyklopédii.
Vincentka
16.02.08,23:26
Najprv sa tie príšerky začali objavovať len na WC, potom aj v kúpeni (okolo výlevky, ale i na stenách), neskôr som ich objavila v hrncoch (!) a kuchynskej linke a najväčší šok som zažila, keď som ich objavila v šatníku. Fuuuj!!!
V našej bytovke bola už 2-krát vykonaná deratizácia a myslím, že to čiastočne pomohlo.Okrem toho som obmedzila aj sušenie vypratého prádla v byte (zvlhčovala som si suchý vzduch).
Milujú vlhko a teplo a prichádzajú cez stupačky a výlevky.Najhustejšiu "premávku" sledujem počas leta a v noci, keď ich vyruším svetlom. Pomáha (s účinnosťou asi na 2 týždne) tiež prípravok na šváby a mravce - nastriekať do výlevky okolo odtokovej diery. Takže toľko o problematike večne prítomých a nežiadaných hostí ... Ak by vedel niekto o niečom účinnejšom na ich likvidáciu, tak vďačne privítam.
Štefka 64
17.02.08,18:42
Tie príšerky je ťažko odstrániť.Stačí ak majú len trocha vlhko a sú tu.Neviem ako účinkuje prípravok Master 25 ME,ale zistím to.Dám vedieť.
damati
20.02.08,16:21
My sme ich mali tiež plno, liezli mi aj do kuchyne. Zistili sme, že pod vaňou nám prepúšťalo potrubie. Odkedy je odpad v poriadku, už nemáme ani rybičky.
Štefka 64
21.02.08,10:42
Dnes som bola v jednej predajni kde predávajú postreky. Tá pani mi povedala, že ten postrek sa predáva vo veľkom, a nie je ešte v malopredajniach. Všetky ostatné chémie sú málo účinné. Tak veľa trpezlivosti. Budem ďalej pátrať, či niečo neobjavím. Dám vedieť.
dadadj
28.01.09,20:18
Taktiež sa nám objavili rybičky v kúpeľni vo vani a v umývadle. zatiaľ ich likvidujem domestosom priamo na ne keď sa objavia, alebo inou "záchodovou" kyselinou. hneď keď ich "zasiahnem" tak sa prestanú hýbať. buď dobre simulujú, alebo ich to vážne zneškodní. inak zaviedla som otváranie kúpeľne - aby sa zamedzilo vlhku a oni na istý čas prestali. ale keďže sme v domácnosti viacerí - ostatní to ignorujú....