K.Katarinka
18.01.08,18:26
Ahoj poradaci,
chcela by som poprosit o raku ...
Na vypise k telefonu mam okrem poplatkov aj prispevok na hodinu detom ... kam dam tuto sumu? :cool:
Dakujem!
andrej_rv
18.01.08,17:55
543 - Dary (pripočítateľná položka k základu dane)
dvojča
04.02.08,13:54
Ahojte poraďáci, všetky dary sú pripočítateľná položka k základu dane? Konateľ mi prikazuje dať peňažný dar 5000 Sk pre nepočujúcich, lebo aj on je čiastočne nepočujúci, do nákladov. Je konateľom s väčšinovým podielom a je to s ním na nevydržanie, všetko chce dávať do nákladov. Veľká vďaka za radu a objasnenie účtu 543
Tweety
04.02.08,13:56
Ahojte poraďáci, všetky dary sú pripočítateľná položka k základu dane? Konateľ mi prikazuje dať peňažný dar 5000 Sk pre nepočujúcich, lebo aj on je čiastočne nepočujúci, do nákladov. Je konateľom s väčšinovým podielom a je to s ním na nevydržanie, všetko chce dávať do nákladov. Veľká vďaka za radu a objasnenie účtu 543
Dary nie sú daňovými výdavkami podľa § 19 Zákona o dani z príjmu( príjmov).
JankaO
04.02.08,14:06
Ahojte poraďáci, všetky dary sú pripočítateľná položka k základu dane? Konateľ mi prikazuje dať peňažný dar 5000 Sk pre nepočujúcich, lebo aj on je čiastočne nepočujúci, do nákladov. Je konateľom s väčšinovým podielom a je to s ním na nevydržanie, všetko chce dávať do nákladov. Veľká vďaka za radu a objasnenie účtu 543

Tak mu treba povedať, že to v nákladoch je, ibaže to nie je výdaj ovplyvňujúci DZ.:D