krnacova
11.03.05,13:29
Prosím súrne o radu, ak má niekto praktické skúsenosti s vyslaním zamestnanca z krajín EÚ k nám na SR - pomôžte! Nech sa to týka čohokoľvek: napríklad aj odvodu dane podľa §5 ods. 4 zákona 595/2003 Z.z., čo s odvodmi do ZP a SP... Som v časovej tiesni, ak sa dá čo najskôr. Veľmi pekne dík. Oli.
krnacova
11.03.05,13:01
Nikto mi nepomôže?.....?
krnacova
11.03.05,13:12
Máme zmluvu o dlhodobom vyslaní zamestnanca z ČR do našej firmy. Na základe nej budeme českej firme uhrádzať formou faktúry všetky náklady s tým spojené. Jedná sa mi konkréne o to, či takéhoto zamestnanca zaviesť do mzdového systému, či mu u nás vystaviť pracovnú zmluvu (aby sa nejednalo o nelegálnu pracu?)
, počítať fond pracovnej doby, odvádzať dane, čo s poistným?... Všetko, by mi veľmi pomohlo !!
krnacova
11.03.05,17:44
Neporadí mi ani pán Mintál?
Magma
14.03.05,06:20
Ak ide o dočasné pridelenie zamestnanca, §58 ZP, tak mzdu + náklady s tým súvisiace platí zamestnancovi pôvodný zamestnávateľ. Pozri uvedený § ZP, o pridelení zamestnanca sa píše dohoda, kde majú byť uvedené všetky podmienky..
krnacova
14.03.05,07:27
§58 ZP som si pozrela, nie je mi však jasné, ako odvedieme daň za tohoto vyslaného zamestnanca z ČR (podľa §5ods. 4 zákona 595/2003 o daniach), ak ho nezavedieme do mzdového systému, vykazovať túto daň aj vo štvrťročných prehdľadoch o daniach a v ročných hláseniach? Neviem .....
Ludka M
14.03.05,09:16
prikladam jeden priklad:

Živnostník uzatvoril so svojimi pracovníkmi dohodu o dočasnom pridelení na výkon práce k inej právnickej osobe (spoločnosť s ručením obmedzeným) v zmysle § 58 Zákonníka práce. Pracovníci zostávajú v pracovnom pomere u živnostníka a dostávajú od neho mzdu. Ako bude znieť faktúra za poskytnutých pracovníkov, ktorú vystaví živnostník?

Forma fakturácie dočasného pridelenia zamestnancov na výkon práce k inej právnickej osobe realizovanej v súlade s § 58 Zákonníka práce závisí predovšetkým od dohody zmluvných strán - t. j. živnostníka (zamestnávateľa, ktorý zamestnanca dočasne pridelil) a spoločnosti s ručením obmedzeným (zamestnávateľ, ku ktorému bol zamestnanec dočasne pridelený). Z otázky nie je zrejmé, čo by malo byť predmetom fakturácie. Faktúra by mala zohľadňovať skutočný predmet poskytnutej služby, za ktorú sa požaduje úhrada. Najčastejšie sa v praxi realizuje refakturácia mzdových nákladov a cestovných náhrad, ktoré sú vyplácané zamestnancovi dočasne pridelenému k inej právnickej osobe, bez ďalšieho navyšovania týchto nákladov. Na faktúre teda môže byť uvedené: „Fakturujeme vám dohodnutú cenu za dočasné pridelenie zamestnanca ............... na výkon práce vo výške mzdových nákladov a cestovných náhrad vyplatených zamestnancovi v mesiaci .......“. Živnostník sa však môže so spoločnosťou s ručením obmedzeným samozrejme dohodnúť, že ku skutočným nákladom bude fakturovať aj určitú „prirážku“. Je možné sa dohodnúť aj napr. na fakturácii určitej paušálnej sumy, tzn. na faktúre nebude vyčísľovaná skutočná výška mzdových nákladov, resp. cestovných náhrad.

- - - - - - - -

vsetky naklady uhradite na zaklade vystavenej faktury...
krnacova
15.03.05,04:30
Ďakujem. Medzičasom som sa obrátila na ÚDR v BB, kde mi povedali, že zrazená daň musí byť zahrnutá vo štvrťročných prehľadoch aj v ročnom hlásení o dani, z toho mi vyplýva, že do mzdového systému musí byť zamestnanec zavedený. Ja som síce o tom nepochybovala, ale šéfka mi stále tvrdila, že ho tam dávať nemáme. Na Inšpektoráte práce v BB som sa zase dozvedela, čo všetko máme mať v zmluve o vyslaní zamestnanca a naviac musí byť u nás preškolený z BOZP, musíme mu viesť evidenciu dochádzky, musíme mu vystaviť náplň práce a pre prípad kontroly o nelegálnej práci musíme ako prílohu zmluvy o vyslaní aj pracovnú zmluvu zamestnanca so sprostredkovateľskou firmou v zahraničí. Do mzdového systému ho budeme zavádzať ako "dočasne prideleného zamestnanca".
Daska
16.10.06,07:07
prikladam jeden priklad:

Živnostník uzatvoril so svojimi pracovníkmi dohodu o dočasnom pridelení na výkon práce k inej právnickej osobe (spoločnosť s ručením obmedzeným) v zmysle § 58 Zákonníka práce. Pracovníci zostávajú v pracovnom pomere u živnostníka a dostávajú od neho mzdu. Ako bude znieť faktúra za poskytnutých pracovníkov, ktorú vystaví živnostník?ffice:office" />:p>:p>

Forma fakturácie dočasného pridelenia zamestnancov na výkon práce k inej právnickej osobe realizovanej v súlade s § 58 Zákonníka práce závisí predovšetkým od dohody zmluvných strán - t. j. živnostníka (zamestnávateľa, ktorý zamestnanca dočasne pridelil) a spoločnosti s ručením obmedzeným (zamestnávateľ, ku ktorému bol zamestnanec dočasne pridelený). Z otázky nie je zrejmé, čo by malo byť predmetom fakturácie. Faktúra by mala zohľadňovať skutočný predmet poskytnutej služby, za ktorú sa požaduje úhrada. Najčastejšie sa v praxi realizuje refakturácia mzdových nákladov a cestovných náhrad, ktoré sú vyplácané zamestnancovi dočasne pridelenému k inej právnickej osobe, bez ďalšieho navyšovania týchto nákladov. Na faktúre teda môže byť uvedené: „Fakturujeme vám dohodnutú cenu za dočasné pridelenie zamestnanca ............... na výkon práce vo výške mzdových nákladov a cestovných náhrad vyplatených zamestnancovi v mesiaci .......“. Živnostník sa však môže so spoločnosťou s ručením obmedzeným samozrejme dohodnúť, že ku skutočným nákladom bude fakturovať aj určitú „prirážku“. Je možné sa dohodnúť aj napr. na fakturácii určitej paušálnej sumy, tzn. na faktúre nebude vyčísľovaná skutočná výška mzdových nákladov, resp. cestovných náhrad.

- - - - - - - -

vsetky naklady uhradite na zaklade vystavenej faktury...
Toto je mi jasne, ako je to vsak s DPH ????
V pripade ze
1. sa fakturuje len skutocne mzdove naklady a
2. sa fakturuje aj "prirazka"???
Dakujem pekne ...
Daska
19.11.06,14:55
Toto je mi jasne, ako je to vsak s DPH ????
V pripade ze
1. sa fakturuje len skutocne mzdove naklady a
2. sa fakturuje aj "prirazka"???
Dakujem pekne ...

Nikto mi nevie pomoct???:mee:
Denda
19.11.06,15:02
Prikladám k tejto problematike metodický pokyn zo stránky daňového riaditeľstva.
Daska
19.11.06,15:58
Dakujem Vam obidvom dievcata
apo
11.10.11,05:38
Vrelá vďaka.

apo