marekm
18.01.08,19:16
Ako je to so zodpovednosťou napr. požiarneho technika, ktorého si platím na faktúru, keď mi protipožiarna kontrola nájde nedostatky a naparí pokutu. Predpokladám, že pokutu musím zaplatiť ja. Je nejaký spôsob ako to zosobniť alebo ako postupovať v takom prípade - riešil to už niekto?
Ďakujem.
ludmilla
18.01.08,19:43
Ako je to so zodpovednosťou napr. požiarneho technika, ktorého si platím na faktúru, keď mi protipožiarna kontrola nájde nedostatky a naparí pokutu. Predpokladám, že pokutu musím zaplatiť ja. Je nejaký spôsob ako to zosobniť alebo ako postupovať v takom prípade - riešil to už niekto?
Ďakujem.

Ak si platíš služby technika PO, BOZP na faktúru je dôležité aby si to mal ošetrené zmluvou. V časti "Zodpovednosť za škodu", kde uvedieš, že pokuty, sankcie, náhrady vo výške zodpovedajúcej miere zavinenia je povinný poskytovateľ uhradiť na účet objednávateľa najneskôr do......po nadobudnutí platnosti......
Čiže zmluvu uzavretú v zmysle obchodného zákonníka.
Petra29
18.01.08,19:47
a možno aj žiadať od tohoto externistu, aby bol poistený z titulu Zodpovednosti za škodu vyplývajúcu z výkonu povolania
ludmilla
18.01.08,20:09
a možno aj žiadať od tohoto externistu, aby bol poistený z titulu Zodpovednosti za škodu vyplývajúcu z výkonu povolania

Petra, externista - technik je druhý právny subjekt, ty si môžeš vybrať, preto uzavri zmluvu s takým, ktorý je poistený. Urči si to ako podmienku.
marekm
18.01.08,20:15
Je možné týchto technikov zamestnať na dohodu o výkone prac. činnosti -môže byť potom tá zodpovednosť podchytená v dohode?
dominiktt
22.01.08,19:40
Ako je to so zodpovednosťou napr. požiarneho technika, ktorého si platím na faktúru, keď mi protipožiarna kontrola nájde nedostatky a naparí pokutu. Predpokladám, že pokutu musím zaplatiť ja. Je nejaký spôsob ako to zosobniť alebo ako postupovať v takom prípade - riešil to už niekto?
Ďakujem.
Zdravím, som tu nový tak si len tak prezerám a zisťujem čo a ako ... Zhodou okolností mám sa zaoberám oblasťou PO. Pokiaľ bola pokuta uložená na základe mylnej alebo chýbajúcej informácie od Tvojho technika PO, máš šancu na súde. Pokiaľ Ťa upozorňoval /preukázateľne/, máš smolu Ty.
Zdravím Dominiktt
polesko
22.01.08,19:51
ludmilla, dávaš dobrú radu, ale chcel by som vidieť tú poisťovňu, ktorá poistí živnostníka, ak poznáš hoď sem link
syfe
18.03.08,12:01
Zle radite ,Z mojich dlhodobých skúsenosti TPO a bezpečnostného technika skoro v 100% je zodpovedný subjekt.Keby Vás tlačil čo mate robiť v zmysle zákona a periodicky a opakovane a priebežene dodržiavať to čo máte, tak neviem.Pravda hadm existuje len u veľkých podnikov.tam na to dbaju.
Black
19.03.08,12:22
Zaujimava debata sa tu rozprudila :)

Co sa tyka poistenia, suhlasim s poleskom, som BOZP a PO a chcel som sa dat poistit proti pokutam z uradov a je to mozne iba v pripade ak si splnim vsetky zakonne povinnosti (v konecnom dosledku sa to oplati iba v uctovnictve, kde sa mozem pomylit matematicky).

Co sa tyka zodpovednosti, v konecnom dosledku je zodpovedna vzdy firma, ktora pokutu dostala a ta si to moze vymahat u externeho poziarneho technika, len na zaklade zmluvy a len sudnou cestou (pokial sa nedohodnu mimosudne).