monciatko
18.01.08,20:35
prosim vsetkych o radu, mam syna(5-rocny) a neustale krvaca z nosa a je bledy ako sa vravi ako stena, po zdravotnej stranke ma vsetko v poriadku, lekary nevedia zistit pricinu preco stale krvaca z nosa a je stale taky bledy. ja uz som zufala, akonahle je prechladeny, krvacanie je castejsie.vyskusala som uz vsetko mozne ale nic nepomaha. jeho vaha aj ked naozaj vsetko a skoro stale nieco papa, je stale velmi nizka.nemoze ani pribrat.budem vdacna za vsetky poradenie
Olice
18.01.08,19:43
prosim vsetkych o radu, mam syna(5-rocny) a neustale krvaca z nosa a je bledy ako sa vravi ako stena, po zdravotnej stranke ma vsetko v poriadku, lekary nevedia zistit pricinu preco stale krvaca z nosa a je stale taky bledy. ja uz som zufala, akonahle je prechladeny, krvacanie je castejsie.vyskusala som uz vsetko mozne ale nic nepomaha. jeho vaha aj ked naozaj vsetko a skoro stale nieco papa, je stale velmi nizka.nemoze ani pribrat.budem vdacna za vsetky poradenie
No, ja neviem, ale zrejme všetko až tak v poriadku nebude, keď problémy pretrvávajú. Neviem aké všetky vyšetrenia si so synom absolvovala, ale určite treba HTO vyšetrenie, aj ORL, a možno treba zmeniť aj lekára.
Tiež som mala pred časom problémy s krvácaním z nosa, na ORL mi vypalovali v nose cievky, ktoré boli slabé a preto to krvácanie. Odvtedy mám našťastie pokoj. Určite to nenechávaj len tak.
bobo1
18.01.08,20:03
No, môj 4,5 ročný synček tiež krváca z nosa a stále ho to príšerne vydesí - a mňa to vyľaká tiež. Stáva so to výlučne keď má teploty alebo je prechladený. Lekárka to nepovažuje za niečo dôležité a my to riešime vitamínom C - zvýšim mu jednorázovo dávku, alebo pokiaľ teplotuje a krváca z nosa častejšie, dám mu Ascoritin. Vypaľovanie cievok v nošteku vraj nemá v tomto veku až taký význam, pretože sa problém vracia. Je pravda, že môj syn nie je bledý ( keď je zdravý ) ani chudý, ale možno to máte v rodine.
monciatko
18.01.08,20:06
vdaka za prispevok, tie cievky v nose ma vraj dost silne, momentalne mu zistili nizku hladinu krvnych dosticiek ale zase po opakovanom vysetreni mal vsetko v norme, je zase v nemocnici na pozorovani, uz som bola aj v Mnichove n jednej detskej nemocnici aj tam nevedeli zistit pricinu preco
BXLmiami
19.01.08,07:17
Ferrum Phosphoricum 9 CH 3 granule vycmuľať vždy v prípade krvácania.V prípade,že ostatné hodnoty sú v poriadku,tak sa to po tomto spraví.
Evanka
19.01.08,07:39
Môj syn bol raz cez víkend chorý, tak sme šli na pohotovosť. Lekžrka mu pozrela aj do nosa, lebo mu tiekla z neho doma krv. Zistila, že má prasknutú cievku, tak nu ju hneď "zaletovala" (službu mala náhodou lekárka z ORL). Kázala tiež vysadiť acyplirín, alebo anopyrin, ktorý spôsobuje zriedenie krvi.
Takže v prípadoch častého krvácania z nosa treba zistiť asi v akom stave sú cievky v nose, aká je hustota krvi (Quick) prípadne aký je krvný tlak. Ale to určite každý lekár vie :). Píšem teda iba svoju skúsenosť....
Leora
19.01.08,10:14
Aj môjmu synovi často tiekla krv z nosa a potom aj dcére.Lekárka mi odporučila nakvapkať vatovú tyčinku AD vitamínom alebo kvalitným olivovým olejom a povytierať nosové dierky. Časom im to prešlo.
misomiso
19.01.08,10:22
Ja som to mal cele detstvo, myslim, ze je to neprijemne, ale nie je to nebezpecne. Pocul som, ze to vytieranie olivovym olejom pomaha. Kazdopadne, ked je nejaky zapal alebo angina, tak je vacsia pravdepodobnost krvacania, s tym nic nenarobis.
VladoaKatka
19.01.08,10:53
prosim vsetkych o radu, mam syna(5-rocny) a neustale krvaca z nosa a je bledy ako sa vravi ako stena, po zdravotnej stranke ma vsetko v poriadku, lekary nevedia zistit pricinu preco stale krvaca z nosa a je stale taky bledy. ja uz som zufala, akonahle je prechladeny, krvacanie je castejsie.vyskusala som uz vsetko mozne ale nic nepomaha. jeho vaha aj ked naozaj vsetko a skoro stale nieco papa, je stale velmi nizka.nemoze ani pribrat.budem vdacna za vsetky poradenie

To krvácanie z nosa je už dôsledok iného ochorenia.
Ja by som riešila a doporučila naozaj požiadať lekára o dôsledné vyšetrenie krvi s kompletným rozborom na všetky možné choroby, pečeň,hormonálna činnosť štítnej žlazy, slezinu ale aj na onkomarkery, sonografické vyšetrenie štítnej žlazy,zamerať sa na to, či to krvácanie nie je spôsobené nejakými baktériami v zažívacom systéme,ale aj to či nie je šikanovaný v škôlke? Naozaj musíš sa zamerať na všetko a ja na Tvojom mieste by som trvala na vyšetreniach postupne a s vylučovaciou metódou prísť na koreň problému.
Pevne verím, že sa Vám to podarí a držím Ti palce.
Katka
ivuLIENKA157
17.01.10,08:43
Mali by ste dbať aby vaše dieťa nespalo v blízkosti radiátora.Skúste zvlhčovať vzduch v detskej izbe dieťaťa alebo tam kde spí vaše dieťa.Nevystavujete vaše dieťa cigaretovému dymu!Nedovoľte aby si vaše dieťa špáralo v nose,pretože to mu vysušuje sliznicu a to spôsobuje tvorenie chrást a ich násilné odstraňovanie spôsobuje krvácanie z nosa.Podávajte mu vitamín C.
Nepodávajte dieťaťu acylpirín,pretože ten liek spôsobuje znižovanie zrážanlivosť krvi.Ak dieťa nieje alergické tak je vhodné konzumovať kiwi,listovú zeleninu,kyslú kapustu,petržlenovú vňať.Ak sa po všetkých týchto opatreniach nezastaví krvácanie z nosa , lekár by mal vyšetriť krvný obraz a zrážanlivosť krvi.Ak sa mu tvoria ľahko modriny ide možno o leukémiu.
babi2
17.01.10,09:10
Mali by ste dbať aby vaše dieťa nespalo v blízkosti radiátora.Skúste zvlhčovať vzduch v detskej izbe dieťaťa alebo tam kde spí vaše dieťa.Nevystavujete vaše dieťa cigaretovému dymu!Nedovoľte aby si vaše dieťa špáralo v nose,pretože to mu vysušuje sliznicu a to spôsobuje tvorenie chrást a ich násilné odstraňovanie spôsobuje krvácanie z nosa.Podávajte mu vitamín C.
Nepodávajte dieťaťu acylpirín,pretože ten liek spôsobuje znižovanie zrážanlivosť krvi.Ak dieťa nieje alergické tak je vhodné konzumovať kiwi,listovú zeleninu,kyslú kapustu,petržlenovú vňať.Ak sa po všetkých týchto opatreniach nezastaví krvácanie z nosa , lekár by mal vyšetriť krvný obraz a zrážanlivosť krvi.Ak sa mu tvoria ľahko modriny ide možno o leukémiu.
Zajtra má táto otázka 2. výročie, tak to už snáď majú vyriešené;):)
Nokerla
17.01.10,23:13
Mali by ste dbať aby vaše dieťa nespalo v blízkosti radiátora.Skúste zvlhčovať vzduch v detskej izbe dieťaťa alebo tam kde spí vaše dieťa.Nevystavujete vaše dieťa cigaretovému dymu!Nedovoľte aby si vaše dieťa špáralo v nose,pretože to mu vysušuje sliznicu a to spôsobuje tvorenie chrást a ich násilné odstraňovanie spôsobuje krvácanie z nosa.Podávajte mu vitamín C.
Nepodávajte dieťaťu acylpirín,pretože ten liek spôsobuje znižovanie zrážanlivosť krvi.Ak dieťa nieje alergické tak je vhodné konzumovať kiwi,listovú zeleninu,kyslú kapustu,petržlenovú vňať.Ak sa po všetkých týchto opatreniach nezastaví krvácanie z nosa , lekár by mal vyšetriť krvný obraz a zrážanlivosť krvi.Ak sa mu tvoria ľahko modriny ide možno o leukémiu.

Co tu strasis s leukemiou.......moze to byt od Willenbrandovej choroby cez hemofiliu az po uplne lahke ochorenie.....
liva50
18.01.10,15:00
Ja som mala ako dieťa tie isté problémy a nakoniec mi asi ako 10 ročnej vypaľovali cievky v nose a po čase to ustúpilo úplne-tak že pomoc jedine na krčnom:)