veronikasad
19.01.08,09:04
Ahojte poraďáci,

vytlačila som DP DPH za IV.Q.07 a v r.18 a 19 /Odpočítanie dane celkom/ SW tlačí znamienko /+/ aj keď nemám žiadne dobropisy
V originál DP DPH je na tomto riadku natlačené znamienko /-/.

V poučení k vyplneniu DP sa uvádza, že:
r. 27 - kladný výsledok /vlastná daňová povinnosť/ vypočítaný nasledujúcim spôsobom : riadok 17 mínus riadok 18, mínus riadok 19 ...

V škole sme sa kedysi učili, že /-/ - /-/ = /+/
Žeby si programátori DATALOCKu oprášili staré vedomosti zo školy ?

Ale teraz vážne, zoberú mi takéto DP na DÚ alebo to mám opraviť ?

Ďakujem za odpoveď.

-----
Veronika
Rozalka
19.01.08,09:24
Ahojte poraďáci,

vytlačila som DP DPH za IV.Q.07 a v r.18 a 19 /Odpočítanie dane celkom/ SW tlačí znamienko /+/ aj keď nemám žiadne dobropisy
V originál DP DPH je na tomto riadku natlačené znamienko /-/.

V poučení k vyplneniu DP sa uvádza, že:
r. 27 - kladný výsledok /vlastná daňová povinnosť/ vypočítaný nasledujúcim spôsobom : riadok 17 mínus riadok 18, mínus riadok 19 ...

V škole sme sa kedysi učili, že /-/ - /-/ = /+/
Žeby si programátori DATALOCKu oprášili staré vedomosti zo školy ?

Ale teraz vážne, zoberú mi takéto DP na DÚ alebo to mám opraviť ?

Ďakujem za odpoveď.

-----
Veronika

Odporúčam opraviť, lebo takto to vypadá, ako by si mala aj na odpočte povinnosť (viac dobropisov ako bežných faktúr). A osobne si myslím, ak to neopravíš, zavolajú ťa na opravu, lebo im to nebude sedieť matematicky: r.17 + r. 18 + r. 19 (prípadne 24,25,6) nebudú súhlasiť s údajom v r. 27 (alebo).
VladoaKatka
19.01.08,11:15
Mne to tlačí tiež znamienko +, ale ako som to všetko prerátala asi vzorce majú dobré, len to znamienko na tlačive majú zlé. Ako je to u Teba ak to prepočítaš?
VladoaKatka
19.01.08,11:19
Budeš to hlásiť alebo si už to nahlásila v Datalock, ja v pondelok určite.
veronikasad
19.01.08,11:22
Budeš to hlásiť alebo si už to nahlásila v Datalock, ja v pondelok určite.
Katka, nehlásila som to, dnes som tlačila prvé DP. Pošlem im meil, s tým už teraz nič neurobíme, len opraviť to ručne. Ak na to neprišli sami, než zverejnia novú verziu to určite nebude do 25.

-------
Veronika
VladoaKatka
21.01.08,05:02
Ešte je vec sa mi nepáči ak po 1.10. zadám samozdanenie na vstupe v programe a kliknem na ikonu "Súvisiací doklad", tak zostane to prázdne. Predtým sa mi zobrazil zápis na výstupe. Ten zápis tam nájdem, ale nie je v súvise. Aj Vy to tak máte?
VladoaKatka
21.01.08,12:47
Už mám správne tlačivo, stačilo vykonať :načítanie záplat /patch/
veronikasad
21.01.08,15:59
Tu je správa od DATALOCK-u :

Dobry den, je tam naozaj chyba, ale bola ostranena este v novembri. Zrejme ste si nevsimli, ale oznamovali sme to, aj postup ako to opravit. (pre buducnost: Pomocnik / datalock aktuality (RSS), skupina "jednoduche uctovnictvo").
takze ak mate na danom PC internet, chodte do programu a kliknite na Program / sluzby / nacitanie zaplat (patch).

program nacita zaplatu. potom vypnite program, znova ho spustite a este raz dajte prepocitat priznanie, znamienka sa opravia.

zatial s pozdravom

Vojecka Martina