danka101
19.01.08,09:54
Rada by som sa opýtala ak mám faktúru, kde sme zakúpili PC zostavy, software za cenu, kde je potrebný urobit odpis - sme platcami DPH a na faktúre máme aj zaučtovanú instalácia a konfigurácia oper. systéme,prenos dát konfigurácie siete atd. atd. mám toto dat do rézie? a odpisovat len pc a software, alebo to zahrnut do celku a odpisovat vsetko?
Zoltán Kovács
19.01.08,08:57
Rada by som sa opýtala ak mám faktúru, kde sme zakúpili PC zostavy, software za cenu, kde je potrebný urobit odpis - sme platcami DPH a na faktúre máme aj zaučtovanú instalácia a konfigurácia oper. systéme,prenos dát konfigurácie siete atd. atd. mám toto dat do rézie? a odpisovat len pc a software, alebo to zahrnut do celku a odpisovat vsetko?

Podľa mňa je to súčasťou obstarávacej ceny. Bez tých prídavných služieb asi tá sieť nebola použiteľná a zaradená do užívania.
danka101
19.01.08,09:04
Ďakujem..........
danka101
19.01.08,11:24
A ak mám vo faktúre rozpísanie ceny, ktoré spadajú do 30 000,- bez DPH jednotlivo napr. PC zostava s monitorom 2ks po 11.900,- MRP JU + sklad 6750,- HP Laser jet xxx 4900,- A ROčNý UPGRADE PROGRAMU 1530,-a na konci v texte instalácia a konfigurácia OS
konfigurácia programov, prenos údajov, konfigurácie siete TAK AKO? radsej to vsetko odpisovat ako celok, alebo dat rovno do spotreby? a ak odpisovat, tak tam moze byt i ten upgrade softwaru?
Zoltán Kovács
19.01.08,11:28
A ak mám vo faktúre rozpísanie ceny, ktoré spadajú do 30 000,- bez DPH jednotlivo napr. PC zostava s monitorom 2ks po 11.900,- MRP JU + sklad 6750,- HP Laser jet xxx 4900,- A ROčNý UPGRADE PROGRAMU 1530,-a na konci v texte instalácia a konfigurácia OS
konfigurácia programov, prenos údajov, konfigurácie siete TAK AKO? radsej to vsetko odpisovat ako celok, alebo dat rovno do spotreby? a ak odpisovat, tak tam moze byt i ten upgrade softwaru?

Program MRP - jednorázový výdavok
Poplatok za ročný upgrade - jednorázový výdavok
PC+monitor+tlačiareň+inštalácia a konfigurácia - celok, teda odpisy
danka101
19.01.08,11:36
no a este malickost, zakupili sme i blockovu tlaciarnicku, ktorá mala pracovat s tymi novymi PC je na inej faktúre kúpená skôr, ale nemohli sme ju pouzit v r. 2007 pretoze máme ten problém o ktorom som pisala v súvislosti s pokracovanim v zivnosti po smrti manzela, ze nie je jasné akéDIC a IC DPH tam ma byt v hlavicke cakáme odpoved z DRSR, tak ju mozem dat do výdaja? lebo som to planovala odpisovat spolu. s PC a tak ked nebola spustená,tak ju asi nemozem zaradit na kartu ako danú do užívania čo s tym?
Zoltán Kovács
19.01.08,11:37
no a este malickost, zakupili sme i blockovu tlaciarnicku, ktorá mala pracovat s tymi novymi PC je na inej faktúre kúpená skôr, ale nemohli sme ju pouzit v r. 2007 pretoze máme ten problém o ktorom som pisala v súvislosti s pokracovanim v zivnosti po smrti manzela, ze nie je jasné akéDIC a IC DPH tam ma byt v hlavicke cakáme odpoved z DRSR, tak ju mozem dat do výdaja? lebo som to planovala odpisovat spolu. s PC a tak ked nebola spustená,tak ju asi nemozem zaradit na kartu ako danú do užívania čo s tym?

Nebola používaná na podnikateľské účely. Tak ani odpisovať sa nedá.
danka101
19.01.08,11:39
Čiže Výdaj neovpl. ZD? a potom dat ako TZ v roku 2008? ked ju zacneme používať?
Zoltán Kovács
19.01.08,11:40
Čiže Výdaj neovpl. ZD? a potom dat ako TZ v roku 2008? ked ju zacneme používať?

Zaradiť do DHM môžeš, len neuplatníš odpisy.
danka101
19.01.08,11:42
Dobre zaradím do majetku, napisem na kartu k PC ako celok nebudem odpisovat. Ale faktúra, ktorú sme za tú bloc. tlac. zaplatili bude VNZD?
blcha
19.01.08,11:51
Nákup tlačiarne dáš do stlĺpca Dlhodobý majetok, čiže v čase nákupu VNZD.
Ak sa tlačiareň nepoužívala v minulom roku, tak viac nerobíš nič a vypočítaš ročné odpisy 2007 z PC bez tlačiarne.
Ak začneš tento rok tlačiareň používať, tak ju zaradíš ako TZ k príslušnému PC a to sa prejaví v odpisoch za rok 2008 (ktoré sú PR, teda VOD).
To je skratiek, čo ?
danka101
19.01.08,11:56
Dakujem velmi pekne.....smith je super, ale nikdy to so mnou nedotiahne do konca..... no za muza by som ho potom asi nechcela.:)
Zoltán Kovács
19.01.08,12:06
Dakujem velmi pekne.....smith je super, ale nikdy to so mnou nedotiahne do konca..... no za muza by som ho potom asi nechcela.:)

mimotemyNemôžem naraz sledovať všetky témy :D, do ktorých som prispel. A keď iný/á poraďák/čka ma predbehne, a súhlasím s jeho/jej príspevkom, tak myslím si, že je postačujúce pridať súhlas, prípadne bodík.