msfreud
11.03.05,13:39
Musim podat danove priznanie ak pocas celeho 2004 som bol zamestnany (u jedneho zamestnavatela nie viacerych) a pracovny pomer som ukoncil k 1.1.2005 ? Dakujem.

Ake su pokuty za nepodanie danoveho priznania pre FO? - ako prijdu na to ze som nepodal?
lenkak
11.03.05,12:40
Ak si nemal žiaden iný príjem a mal si spravené od zamestnávateľa ročné zúčtovanie dane tak si nemusíš podať DP.
msfreud
11.03.05,12:43
Dik Lenka,

a zamestanvatel kedy robi toto rocne zuctovanie? Je povinny mi urobit teraz ked uz u neho nepracujem?
msfreud
11.03.05,12:46
Aj ked som zamestnany v zahranicia musim podavat danove priznanie?

... ak ano tak mozu cakat, som zvedavy ako mi zistia ze som v zahranicia mal vobec prijmy
lenkak
11.03.05,13:14
Ty si mal zamestnávateľa požiadať o vykonanie RZD do 14.2.05. Ak Ti ho nespravil, spravil Ti potom potvrdenie o zrazených preddavkov a keď máš doma toto tlačivo tak si musíš spraviť DP sám. Poprípade sa dohodni so zamestnávateľom.
Ala
11.03.05,13:20
Aj ked som zamestnany v zahranicia musim podavat danove priznanie?

... ak ano tak mozu cakat, som zvedavy ako mi zistia ze som v zahranicia mal vobec prijmy
Ak si pracoval v štáte, kde má /SR/ podpísanu zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia, tak nemusíš podávať DP.
msfreud
11.03.05,13:43
ta krajina je United Kingdom.

Aj keby som mal platit, to si snad nemyslia ze okrem dani co platim tuna v UK budu mi to zdanovat aj doma, nemaju mi ako zistit ze tu v UK mam prijmi, peniaze na ucet mi nechodia priamo odtialto