KIKA28
19.01.08,10:22
poradte, napíšte mi niečo kto máte túto diagnozu. kvapkám si xalatan do očí každý večer. čo ma čaká v budúcnosti. mám 27rokov. viem že sa to nedá operovať,dá sa len šedý zákal.
JuKaS
19.01.08,14:55
Tak držím ti palce a samozrejme aj sebe. Som o trošku staršia,ale zatiaľ je to v pohode,ja si kvapkám ráno aj večer Cosopt a Pilokarpin. No a dvakrát mi to upravovali laserom.
Veľa zdravíčka, šťastia a hlavne pohody.
KIKA28
19.01.08,19:43
Ďakujem nie je to bohviečo, ale ako viem čo mi je všetko beriem trochu inak. všetko zlé je na niečo dobré. laser asi veľmi nepomohol však?viem že tým že ma to chytilo skôr tak je to o to horšie že vekom pribudnú iné choroby a to tým očiam veľmi neprospeje. a ked inak nebude som psíčkar,tak bude slepecký. čo už aj Vám prajem veľa zdravia a ešte raz dakujem za príspevok. :)
KIKA28
19.01.08,19:55
ďakujem a tiež Vám prajem veľa zdravia a nech sa Vám všetko v živote splní.
marymka
30.01.08,21:26
Je to závažné ochorenie s ťažkou prognózou. Tá je totiž prísne individuálna.
Nemám osobné skúsenosti s týmto ochorením ale som tak trochu od profesie. Ak môžem poradím stránku zelenyzakal.sk Hodne sily a viery.
KIKA28
05.02.08,19:33
ďakujem vám
Danka123
19.02.08,15:07
Kika28 ja sa s týmto ochorením borím od septembra. Očný tlak bol stále vysoký, žiadne kvapky nezaberali. Kvapkala som si aj 3x denne a tlak bol 22 a 25. Teraz pred 2 týždňami mi dala lekárka nové kvapky /COMBIGAN/ a po 2 týždňoch mám tlak 14. Kvapkám si ráno a večer. Lekárka vždy vravela, že treba len nastaviť správnu liečbu /tak ako pri krvnom vysokom tlaku/ a vyskúšať, čo funguje. Ozaj ja mám 42 rokov.
janka7858
29.03.10,19:35
Ahoj....
našla som tu tvoju žiadosť.Mám sestru s glaukómom, viem o tej chorobe veľmi veľa, lebo so setrou absolvujem snáď už všetko čo sa tohto tíka. Sestre glaukóm diagnostikovali, keď mala 24 rokov, pri tom sa to dalo zistiť aj skorej, ale to by jej očný lekár musel zmerať očný tlak, čo nikdy neurobil. Mala okuliare, chcela ísť na lasik operáciu do Ba a tam jej to zistili. Od vtedy viem maximum o tejto chorobe, lebo je to veľmi komplikované. Nazývajú to tichým slepnutím. záleží na tom v akom stave momentálne glaukóm máš, to že je meraný v torroch určite vieš. Setra si kvapká travatan a cosop. Je tam treba ale aj veľa dodržiavať, lebo pri tejto chorobe je veľa faktorov ktoré škodia. Kvapky ti stabilizujú očný tlak. Pýtala si sa čo ťa v budúcnosti čaká,,,,,na toto ti nikto nikdy neodpovie. Nechcem ti tu písať úplné súkromné veci.Ak nájdeš moju odpoveď napíš mi na email:janka7858@gmail.com. Zatial páá